In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۷:۱۴ | کد خبر : 66160
 • Print Friendly, PDF & Email

  آمریکا: کاروان نظامی ایران را هدف قرار دادیم

  این حمله پنجشنبه توسط جنگنده‌های آمریکا علیه یک کاروان نظامی در مسیر اصلی دمشق – بغداد (منطقه تحت کنترل ارتش سوریه) انجام شد. در این حمله 8 نفر کشته شده‌اند....

   

   

  وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد کاروانی که جنگنده‌های آمریکا پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه، در خاک سوریه هدف قرار دادند وابسته به ایران بوده است.

  عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت؛ این حمله هوایی علیه یک کاروان نظامی که گفته می‌شود “وابسته به ایران” است، انجام شد. دولت سوریه آن را محکوم کرد و از طرفی “جیمز متیس” وزیر دفاع آمریکا آن را یک اقدام دفاعی توصیف کرد.

  متیس گفت: این حمله لازم بود… اقدام هجومی به نیروهایی که فکر می‌کنیم وابسته به ایران هستند لازم بود. مطمئن نیستم که در آن کاروان نیروهای ایرانی حضور داشته‌اند اما این نیروها وابسته به ایران بوده‌اند.

  وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد که نیروهای وابسته به ایران بر خلاف رایزنی‌ها با روسیه وارد منطقه شده‌اند اما تا کنون از این مسئله مطمئن نیستیم.

  وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد که روس‌ها برای منع آنها تلاش کرده بودند.

  این حمله پنجشنبه توسط جنگنده‌های آمریکا علیه یک کاروان نظامی در مسیر اصلی دمشق – بغداد (منطقه تحت کنترل ارتش سوریه) انجام شد. در این حمله ۸ نفر کشته شده‌اند.

  پیش از این مخالفان دولت سوریه نسبت به پیشروی ارتش سوریه و نیروهای وابسته به ایران در منطقه‌ای که مسیر استراتژیک دمشق – بغداد در آن قرار دارد، هشدار داده بودند. این مسیر برای امدادرسانی به دولت سوریه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

  یکی از مقامات امنیتی غرب به رویترز گفت که این حمله آمریکا حامل پیامی برای گروه‌های مسلح وابسته به ایران بود که بدانند اجازه دسترسی به این مسیر به آنها داده نخواهد شد.

  “بشار الجعفری” رئیس هیأت مذاکره‌کنندگان دولت سوریه اعلام کرد که درباره این حمله آمریکا به سوریه با “استفان دی میستورا” فرستاده سازمان ملل برای حل مسئله سوریه گفتگو کرده است.

  ژنرال “جوزف دانفورد” رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در این باره گفت که وی در تلاش برای مدیریت میدان جنگ است  ودر حال حاضر هیچ گونه تماسی بین ارتش‌های آمریکا و سوریه وجود ندارد.

  وی افزود: یک پیشنهادی وجود دارد که با همکاری روس‌ها در حال پیگیری آن هستیم اما جزئیات آن را اعلام نمی‌کنم.

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار