In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۱۸:۳۱ | کد خبر : 56874
 • Print Friendly

  اردوغان : رضا ضراب بی گناه در زندان است

  اردوغان در جانبداری از رضا ضراب تاجر ایرانی تبار ترکیه گفت: آمریکا یک شهروند بیگناه ترکیه (رضا ضراب) را زندانی کرده است.

  شرق پرس: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در بازگشت از نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به خبرنگاران همراه خود گفت: رضا ضراب بازرگان ایرانی تبار ترکیه ای شهروند ما است و بی گناه در آمریکا در زندان بسر می برد، او از گفت و گوها با آمریکا در خصوص آزاد سازی رقه خبر داده و از ادامه تسلیح کردهای سوریه توسط آمریکا انتقاد کرد.
   
   اردوغان در گفت و گو با خبرنگاران و روزنامه نگاران همراه خود در هواپیما، با انتقاد از اینکه آمریکا که به درخواست ها و اصرارهای مکرر ترکیه در اعاده فتح الله گولن به این کشور پاسخ نداده است، گفت: اما این کشور یک شهروند بیگناه ترکیه (رضا ضراب) را زندانی کرده است. 
   
  آنکارا فتح الله گولن خود تبعید در پنسیلوانیای آمریکا را متهم به تشکیل گروه تروریستی و عامل کودتای ۱۵ جولای گذشته کرده است. 
   
   محاکمه رضا ضراب در آمریکا
   
  اردوغان با اشاره به گفت و گوی دو ساعته خود با جوبایدین معاون رئیس جمهوری امریکا در نیویورک گفت: در این دیدار موضوع قضایی در آمریکا و زندانی شدن رضا ضراب را مطرح کرده است. 
   
  رئیس جمهوری ترکیه با یادآوری اینکه «رچارد برمان» قاضی و «بهارا» دادستان آمریکایی که پرونده اتهامات رضا ضراب در کنترل آنهاست، به دعوت تشکل های وابسته به گروه تروریستی گولن، به ترکیه آمده و از سوی این نهادها مدتی در استانبول میزبانی و پذیرایی شده، گفته است: قوه قضائی آمریکا رضا ضراب را که از نظر ترکیه بیگناه است، دستگیر کرده و تسلیم کسانی نموده است که با گروه گولن مرتبط بوده اند. حتی در ادعانامه ای که از سوی این افراد آماده شده به نوعی تلاش شده که اسم من و خانواده ام نیز در ان قرار گیرد. 
   
  اردوغان با اشاره به اینکه رضا ضراب شهروند ترکیه است و ما مجبور به حراست حقوقی از وی هستیم، گفته است: تحقیقات وزارت دادگستری و اقتصاد ترکیه نشان می دهد این شخص مرتکب جرمی نشده است.
   
  نام رضا ضراب بازرگان ترکیه ای ایرانی تبار و ارتباطات او با دولت آنکارا، برای اولین بار به دنبال عملیات ارتشا و فساد ۲۵ -۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۳ در جامعه ترکیه مطرح شد. او در جریان این عملیات که بعدها از سوی دولت آنکارا به عنوان توطئه ای برای براندازی دولت قانونی حزب آک مورد ارزیابی قرار گرفت، یکی از متهمین ردیف اول پرونده بود، که دستگیر و زندانی شد. اما بعداز ضد حمله دولت و پاکسازی هایی که در دستگاه پلیس و قضایی ترکیه صورت گرفت، دوباره محاکمه و تبرئه شد. اما او دو سال بعد و به طور نامعلومی در سفر به آمریکا دستگیر و زندانی شد. او متهم است که قوانین آمریکایی تحریم علیه ایران را نقض کرده و در انتقال غیرقانونی پول به ایران دست داشته است./ایرنا
   
   
   
   
   

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار