In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۰۱ - ۰:۴۵ | کد خبر : 27836
 • Print Friendly

  نقدی بر اظهارات مسئولانه! دو مسئول:

  از واکنش شدید فرماندار بهشهر درباره سفیدچاه, تا عقب نشینی معاون فرماندار گلوگاه

  نکته مهم عدم رضایت خانواده شهدا بخاطر رسیدگی ضعیف به این قبرستان و همچنین کم توجهی به میراث فرهنگی عظیمی است که در قبرستان سفیدچاه نهفته است. که بعنوان یک مازندرانی امیدواریم هر تصمیمی که مسئولان استانی و کشوری برای مدیریت این روستاها می گیرند این دو مسئله را مد نظر داشته باشند.

  farmandar-beh-galogah

   

  شرق پرس-سرویس سیاسی: چندی پیش در یکی از نشست های مطبوعاتی شرق مازندران معاون فرماندار گلوگاه جناب آقای تباکی با بیان اینکه ” قبرستان تاریخی سفیدچاه ، مدفن بخش عمده ای از شهدای شهرستان گلوگاه است و مردم این شهر دلبستگی فراوانی به این قبرستان و روستای آن دارند ” الصاق روستای سفید چاه بهشهر به شهرستان گلوگاه را به عنوان یکی از خواسته های اصلی مردم این شهرستان ، قطعی دانست.

   

   

  وی همچنین گفت: پس از رایزنی های فراوان مسئولان گلوگاهی برای اضافه کردن روستای سفیدچاه به جمع بخش های تحت پوشش گلوگاه ،این تصمیم به صورت قطعی از طرف مقامات مربوطه اتخاذ شده و در آینده ای نزدیک اجرایی می شود . (خبرگزاری ایرنا تاریخ ۲۳/۲/۹۴) (لینک خبر)

   

  همین اظهارات کافی بود تا ۲ روز بعد در آنسوی میدان فرماندار بهشهر در واکنشی تند و غیر منتظره این مسئله را از اساس تکذیب کند.

   

  وی در گفتگو با همین خبرگزاری گفت: از همه توان موجود برای حفظ تمامیت جغرافیایی بهشهر استفاده کرده و نمی گذاریم حتی بخش کوچکی از شهرستان به جمع شهرهای دیگر بپیوندد .

   

  وی در اظهارات  دیگر  تهدید به بازپس گیری ! روستاهای دیگر کرد و گفت: متاسفانه در گذشته بخشی از روستاهای شهرستان از مجموعه بهشهر جدا و در زمره شهرستان های مجاور قرار گرفتند که در تلاش هستیم این مناطق را پس گرفته و به مجموعه شهرستان بهشهر اضافه کنیم .  

   

  نورزاد همچنین گفت : طرح ادعاهای واهی مانند جداسازی روستای سفیدچاه ، فقط موجب وارد شدن آسیب به  وحدت و همدلی مردم شرق مازندران می شود .
   ( خبر گزاری ایرنا ۲۴/۲/۹۴ ) (لینک خبر)

   

  البته ماجرا به همین جا ختم نشد و پس از سروصداهای جهت دار چند رسانه و سایت خبری دیگر و موضع گیری شدید فرماندار بهشهر و افراد دیگر, معاون فرماندار گلوگاه در یک عقب نشینی توپ را به زمین خبرنگاران انداخت و با گلایه از آنان  مدعی شد که صحبتهایش توسط خبرنگاران قیچی ! شد . ( خبرگزاری فارس تاریخ ۲۹/۲/۹۴) ( لینک خبر)

   

  در تحلیل وقایع رخ داده چند نکته مهم و ضروری به نظر می رسد که گویا سیاستمداران این دو شهرستان نسبت به آن توجه کافی را نداشتند:

   

  ۱-    در مصاحبه یکی از این دو بزرگوار صحبت از وارد شدن آسیب به وحدت و همدلی مردم منطقه شده است که باید به عرض برسانیم  که مردم بهشهر و گلوگاه به دلایل زیادی از جمله نزدیکی فرهنگی, ازدواج ها, اشتغال و … خود را از یک خانواده و برادر یکدیگر می دانند و معمولا در شادیها و غم ها در کنار یکدیگر ایستاده اند که برای تائید این مسئله مثالهای زیادی وجود دارد که باید به گذشته تاریخی مردم دو شهرستان رجوع شود و  بعید به نظر می رسد که این بازیهای سیاسی بتواند کوچکترین خللی را در میزان محبت و برادری مردم دو شهرستان بوجود آورد.

   

  ۲-    بزرگواران  چنان از حفظ تمامیت سخن گفتند که هر فرد شنونده ای ممکن است تصور کند که اجنبی و یا کشور همسایه قصد تعدی و تجاوز به سرزمین مان را دارد که بر این باوریم از نظر همه ی مردم, یک مرز بیشتر درکشورمان وجود ندارد و  آن همان مرزی است که برای آن :  خون دلها خورده ایم  و رنج دوران برده ایم.

   

  ۳-    ظاهراً مسئله فقط گلزار شهدا نیست و حتی صحبت از خدمت رسانی مناسب تر به مردم روستای سفیدچاه و چند روستای دیگر است که پیشنهاد می کنم مسئولان هر دو شهرستان به سراغ مردم منطقه بروند و میزان رضایتمندی آنها را جویا شوند و اگر واقعا بودجه, امکانات و وحتی وقت رسیدگی به این روستاهای مظلوم را نداریم به راههای دیگر فکر کنیم البته اگر هدف فقط رضای خدا و رضایتمندی مردم باشد.

   

   توصیه ما  اینست که برای خدمت به مردم بهانه ها را کنار بگذاریم بهتر است در این مورد شهید باکری را الگو قرار دهیم که بعنوان شهردار, ماجرای آن پیر زن سیل زده را در تاریخ مدیریت این سرزمین به یادگار گذاشت.(رجوع شود به خاطرات شهردار شهید مهدی باکری)

   

  ۴-    شایسته بود جناب آقای نورزاد که سابقه و تجربه مدیریت شهرستانی در دو دولت مختلف را دارد این مسئله را  با آرامش پیگیری می کرد و اینگونه نباشد که خدای ناکرده در رسانه با آن لحن که خوشایند مخاطبان نبود سخن از باز پس گیری ! چند روستا را به زبان آورد که منطقی است اگر آن خلاف قانون است این نیز هست.

   

  ۵-    جای سئوال دیگر این ماجرا تکذیب تباکی معاون فرماندار گلوگاه بود که باید از ایشان پرسید کدام قسمت این خبر را تکذیب می کنند از انتخاب تیتر خبر دلخور شده اند و یا اینکه  کل خبر را تکذیب می کنند ؟

   

   
  با مراجعه به اصل مطلب ایشان در خبرگزاری فوق سخن از رایزنی های فراوان مسئولان گلوگاهی برای اضافه کردن روستای سفیدچاه به جمع بخش های تحت پوشش گلوگاه بود و گفته شد این تصمیم به صورت “قطعی” از طرف مقامات مربوطه اتخاذ شده و در آینده ای نزدیک اجرایی می شود.

   

  برادر گرامی ای کاش صراحتاً اعلام می کردید آیا این خبر از اساس نادرست بود یا اینکه اصل خبر صحت دارد و این تصمیم را صحیح می دانستید که اگر اینگونه است چه ضرورتی داشت که تا حصول نتیجه نهایی این مسئله رسانه ای شود و اینگونه پس از عقب نشینی شما حس ناخوشایندی  برای مردم بوجود آید و از طرفی این شائبه بوجود می آید که حفظ میز و مسئولیت چقدر مهم است  که شما را از پیگیری خواست بحق مردم یک شهر و یا منطقه عقب می نشاند.

   

  ۶-    نکته بسیار مهم تر این موضوع عدم رضایت خانواده شهدا بخاطر رسیدگی ضعیف به این قبرستان و همچنین کم توجهی به میراث فرهنگی عظیمی است که در قبرستان سفیدچاه نهفته است. که بعنوان یک مازندرانی امیدواریم هر تصمیمی که مسئولان استانی و کشوری برای مدیریت این روستاها می گیرند این دو مسئله را مد نظر داشته باشند. چراکه هم به شهدا و خانواده های آنان بدهکار هستیم و هم حفاظت از میراث فرهنگی نه تنها یک اصل برای هر جامعه ای است بلکه مطمئناً توسعه و رسیدگی این قبرستان تاریخی می تواند به رشد و شکوفایی منطقه و حتی استان کمک کند.

   

  ۷-    اما در این بین سکوت معنی دار و عدم واکنش مناسب فرماندار گلوگاه و دیگر مسئولان و بزرگان شهرستان جای تامل داشت چراکه هم انتظار مردم هر دو شهرستان بود و هم شاید توضیحات ایشان می توانست به برخی از علامت سئوالهای ایجاد شده پاسخ دهد.

   

  ۸-     از فرماندار محترم بهشهر که فرمودند” در تلاش هستیم این مناطق را پس گرفته و به مجموعه شهرستان بهشهر اضافه کنیم”  می پرسیم آیا از مردم شهرستان خود پرسیده اید که اولویت تلاش های مسئولان باید اضافه کردن بخش و روستا و گسترش شهرستان باشد یا رسیدگی به مشکلات  مهم تر مردم ؟

   

  پیشنهاد می نمائیم این نظرسنجی را در سایت فرمانداری بهشهر قرار دهید و نتیجه آنرا بررسی بفرمائید.

   

   

  در پایان از مسئولان امر تقاضا داریم با نگاه کارشناسی و فارغ از هیجانات و جوزدگی های سیاسی این مسئله را بررسی و حل نمایند و توجه داشته باشند که برای مردم این روستاها و خانواده های شهدای مدفون رسیدگی و توجه مهم است نه اینکه در چهارچوب کدام شهرستان به حساب آیند.

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  ۱۱ نظر برای “از واکنش شدید فرماندار بهشهر درباره سفیدچاه, تا عقب نشینی معاون فرماندار گلوگاه”
  1. با سلام
   غربت و تو سری خوردن تا کی
   هر مسئولی اگر وجدان را زیر پا نگذارد
   سفیدچاه حق مسلم گلوگاه است
   شما فاصله را در نظر بگیرید

  2. ناشناس گفت:

   سفیدچاه مااااال ما بود … سفیدچاه تو چنگ ما بود

  3. حسني گفت:

   باتوجه به رشدسریع تکنولوژی وفاصله گیری نسلها از یکدیگر وسعت دید یکی از ویژگی های اصلی واساسی مسؤلین می باشد.که بتوانند با دور اندیشی ازباریک بینی خارج وپهنای توسعه را بصورت وسیع ببیند.بنابراین محدود نگری ظلم مضاعف به منطقه است.شکی نیست رشد وپیشرفت هر شهری اثرمفیدی به شهر های همجوار خواهد گذاشت وبالعکس.بنابراین این نوع موضعگیری تخریبی نشان تفکر محدودافرادی است.که برحسب سایسته سالاری مسؤلیت نگرفته اند.شاید هم منی با وزن سه منی دارند.عقلی باید.مردم ولی نعمت ماهستند.توجهی باید.شهداشمع هدایت جامعه هستند.عشقی باید.

  4. خورشیدی گفت:

   معاون ف نترس کجای حرفت راقیچی کردندحرف مطالبات مردم بودوخواسته بجاومنطقی بودچراجازدی اقای معلم راحت ف گلوگاه که دم درنیاوردبنده خدافقط مواظبه گلوگاه روبه گلستان ندن

  5. جمال گفت:

   از اقای تباکی انتظار بیشتری می رفت.!!!؟

  6. خان گفت:

   یکی نیست به این آقای معاون بگه شما که دل وجرات تایید حرفی رو نداری پس چرا پیش میکشی که با یه توپ وتشر همتای خودت جا میزنی؟؟؟؟با داشتن همین مدیران ارشد در شهرمونه که این قد پیشرفت شهرمون بالاست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   اقای تباکی مرد باش یا حرفی رو نزن حالا که زدی تا تهش برو.خیال شما راحت اگه شما بخواین کل شهر برا گرفتن حقشون با شما همراه میشن.

  7. خورشیدی گفت:

   گلوگاه به فکرمدیری باشدکه درحدواندازه گلوگاه باشدشجاعت وقدرت ریسک داشته باشدنمادی ازمردان مردشیربیشه گردان همیشه سرافرازامام حسین(ع) لشگرظفرمند۲۵کربلاباشدحق گلوگاه ادانشده است ولی نام گلوگاه جاودانه است وقتی اززبان همرزمانشان وصف حال رزمندگان وشهداوسرداران شهیدگلوگاه رامیشنویم احساس غرورمیکنیم وبرخودمیبالیم گلوگاه شهرکوچک نام یک گردان بزرگ دوران دفاع مقدس رایدک میکشدسلام بریاران وسربازان باوفای امام قدس الله جناب اقای تباکی حرفی نزدی که خلاف خواسته مردم باشدبعدمیگی حرف منوقیچی کردنداگرشمانتونستی حرف سفیدچاه بزنی خودسفیدمال گلوگاه است ومردم باهمکاری دکترمقیمی پس ازگرفتن بافرمانداردولت اعتتتتتتتتتتتتتدال وتدبیر بهشهرمصالحه خواهندکردشماکه نگفتی حرفت ابترچاپ شد نگران نباش اقای تباکی اصصصصصصصصصصصلاحححححات

  8. رحيمي گفت:

   پس فرماندار گلوگاه جناب طوسی کجاست.شاید فکر میکند من که نکاهی هستم .این اختلاف گلوگاه وبهشهر است به من ربطی ندارد .خودم راخراب نکنم.آقا شما فرماندار شهرستان گلوگاه هستید یاید ازحقوق شهرستان دفاع کنید.این فکرها چیه.

  9. شهروند گلوگاهی گفت:

   قبرستان تاریخی گلوگاه که ابا و اجدادا و شهیدان سرافراز شهرستان قهرمان گلوگاه در آن آرمیده اند حق قطعی و مسلم گلوگاه است و هیچ گونه نگاهی از سوی مسئولین بهشهری به آن نمی شود و آن را به حال خود رها کرده اند و شما مسولین گلوگاهی در مورد این قضیه مکحم و استوار بایستید و از حقوق شهروندی مردم شریف و بزرگوار دفاع کنید.

  10. ناشناس گفت:

   من یک پیشنهاد دارم مهدیرجه که به بهشهر نزدیکتر است را به بهشهر بدهید سفید چاه هم مال شما. معاوضه بهتر است.


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار