In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۶:۱۶ | کد خبر : 26235
 • Print Friendly

  اظهارات توهین آمیز سناتور کاتن درباره ظریف

  این سناتور ایالت آرکانزاس، که از جمله مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای با ایران به شمار می‌رود، پس از پیام‌های توهین آمیز خود از ظریف خواسته به واشنگتن برود تا درباره آنچه وی «ظلم، بد‌عهدی و ترور» در ایران خوانده، با او به مناظره بپردازد.

  اظهارات توهین آمیز سناتور کاتن درباره ظریف

   

  شرق پرس: تام کاتن، سناتور تازه‌کار و تندرو آمریکایی که مدتی پیش به واسطه تدوین نامه ۴۷ جمهوری‌خواه خطاب به رهبران ایران نامش بر سر زبان‌ها افتاد، در جدید‌ترین اقدام خود علیه ایران، با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر وزیر خارجه ایران، وی را به مناظره فراخوانده و همچنین مستقیم‌ به وی توهین کرده است.
   
   
   
   

  تام کاتن، سناتور تازه‌کار و تندروی آمریکایی در پیام‌هایی که در صفحه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران منتشر نموده، وی را «ترسو» خطاب ‌و او را به مناظره درباره قانون اساسی آمریکا دعوت کرده است.

   

  این سناتور ایالت آرکانزاس، که از جمله مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای با ایران به شمار می‌رود، در پیام‌های خود از ظریف خواسته به واشنگتن برود تا درباره آنچه وی «ظلم، بد‌عهدی و ترور» در ایران خوانده، با او به مناظره بپردازد.

   

  این پیام‌ها پس از آن از سوی کاتن در صفحه ظریف منتشر شد که وزیر خارجه ایران در جریان یک سخنرانی در دانشگاه واشنگتن در روز چهارشنبه، اشاره کرد که کاتن نقش چندانی در نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران نخواهد داشت و در صورت توافق، چه کاتن بخواهد و چه نخواهد، اعضای سازمان ملل تحریم‌های ایران را برخواهند داشت.

   

  متن چهار توئیتی که کاتن در صفحه ظریف منتشر کرده از این قرار است؛

  ـ هی، جواد ظریف، شنیدم که امروز درباره من صحبت کردی. اگر اینقدر مطمئنی، بیا درباره قانون اساسی مناظره کنیم. 

   
   
  ـ پیشنهاد من این است: در واشنگتن ملاقات می‌کنیم. انتخاب زمان با تو، تا درباره سابقه ایران در ظلم، بد‌عهدی و ترور مناظره کنیم.
   
  ـ با این همه، اگر تو این پیشنهاد را نپذیری من درک می‌کنم. تو در دهه ۲۰ زندگی‌ات و در جریان جنگ ایران و عراق، در حالی که روستائیان و کودکان به سوی مرگ می‌رفتند، در ایالات متحده پنهان شدی.
   
  ـ پنهان شدن در ایالات متحده در حالی که کشورت برای بقا می‌جنگید، نشان شجاعت نیست، بلکه نشانه شخصیت ترسویی است که هنوز هم به چشم می‌خورد.
   
  گفتنی است، ظریف تاکنون پاسخی به این اظهارات توهین‌آمیز کاتن نداده است.
   

  این مواضع در حالی از سوی سناتور تازه کار آمریکایی مطرح می‌شود که طی روزهای اخیر، وی و شماری از دیگر هم‌قطاران تندرو او در حزب جمهوری‌خواه، شروط متعددی ‌برای توافق نهایی هسته‌ای با ایران مطرح کرده‌اند. البته طی دو روز اخیر، دو شرط اصلی آن‌ها، یعنی در نظر گرفته شدن توافق نهایی با ایران به عنوان یک «معاهده» و همچنین منوط شدن رفع تحریم‌های ایران به تأیید عدم حمایت ایران از «تروریسم» از تصویب در سنا بازمانده است.

   
   
   
  پاسخ یک ایرانی به اظهارات سناتور آمریکایی:
   
  رضا نصری، حقوقدان بین المللی و عضو موسسه مطالعات عالی بین المللی ژنو در صفحه فیسبوک خود پاسخ جالبی به اظهارات کاتن داده است: «سناتور کاتن! تو نه تنها چیزی درباره قانون اساسی ایالات متحده نمی دانی، بلکه حتی درباره قوانین عادی هم چیزی نمی دانی: دیپلمات های ایرانی در نیویورک به یک محدوده با شعاع ۲۵ مایلی محدود هستند. بنابراین، دکتر ظریف نمی تواند در واشنگتن با تو مناظره کند».
  تابناک

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار