In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۹:۳۱ | کد خبر : 67188
 • Print Friendly

  اظهارات مهم ظریف: ایران اسناد حمایت عربستان از تروریست ها را در اختیار دارد

  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران می گوید، ایران اطلاعاتی را در اختیار دارد که نشان می دهد عربستان از گروه های تروریستی فعال در مرزهای ایران حمایت می کند...

  اظهارات مهم ظریف: ایران اسناد حمایت عربستان از تروریست ها را در اختیار دارد

   

  عربستان سعودی در اقدامی ناجوانمردانه و غیرانسانی دست به حمایت از تروریست ها در مرزهای ایران زده تا بتواند کشورمان را نامن سازد.

   

  “محمد جواد ظریف” طی سخنانی که انعکاس گسترده ای در رسانه های انگلیسی زبان داشته تاکید کرده تهران اسنادی در اختیار دارد که حمایت عربستان از تروریست ها علیه ایران را نشان می دهد.

   

  الجزیره در گزارشی زیر عنوان “ایران، عربستان سعودی را به حمایت از گروه های تروریستی متهم ساخت” به این موضوع می پردازد.

   

  این رسانه قطری نوشت:”محمد جواد ظریف” وزیر خارجه ایران می گوید، تهران اطلاعاتی را در اختیار دارد که نشان می دهد ریاض از گروه های تروریستی فعال در مرزهای شرقی ایران حمایت می کند.

   

  وب سایت رادیوی موسوم به اروپای آزاد نیز تیتر زد: ظریف می گوید، عربستان سعودی از تروریست ها در غرب و شرق ایران حمایت می کند.

   

  وزیر خارجه ایران این اظهارات را چند روز پس از آن ابراز داشته که گروه داعش، مسئولیت عملیات تروریستی در تهران را بر عهده گرفت.

   

  یو اس نیوز اند ورلد ریپورت عنوان “ایران پس از حملات تهران اعلام کرد که عربستان سعودی از شبه نظامیان در این کشور حمایت می کند” را برای گزارش خود برگزیده است.

   

  آقای ظریف به اظهارات مسئولان عربستان مبنی بر اینکه “جنگ را به داخل ایران می بریم” اشاره کرده و گفته این یک “تهدید مستقیم” است.

   

  وی همچنین اشاره کرده که وزیر خارجه عربستان در همان روز حمله تروریستی به ایران، توییت کرد.

   

  خبرگزاری رویترز در انعکاس اظهارات وزیر خارجه کشورمان می نویسد، ظریف ضمن انتقاد از حمایت عربستان از تروریسم، از کشورهای منطقه خواسته برای حل درگیری ها، مجمعی منطقه ای را تشکیل دهند.

   

  وزیر خارجه ایران گفته که سیاست خارجی کشورش واضح است و تهران به دنبال ایجاد امنیت در منطقه می باشد. وی  تاکید کرده ایران “امن ترین کشور منطقه” است که مردمش بیشترین مشارکت را در انتخابات داشته اند.

   

  دیلی میل نیز در انعکاس اظهارات دکتر ظریف تیتر زد: ایران مصرانه خواستار ایجاد مکانیزمی برای ایجاد صلح در خلیج [فارس] شده و می گوید عربستان سعودی از شبه نظامیان حمایت می کند.

   

  به گزارش جام جم, وزیر خارجه ایران گفته، کشورش خواستار وجود امنیت در همسایگان حتی عربستان و قطر است و بر لزوم امنیت در منطقه تاکید کرده است.

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار