In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۱ | کد خبر : 40563
 • Print Friendly

  اعتبار محدودی که برای وام خرید کالا مانده است!

  طرح فروش اقساطی خودرو پایان یافت 2750میلیارد تومان اعتبار به طرح وام 25 میلیون تومانی اختصاص یافت، فقط 6هزار و 750 میلیارد تومان از اعتبار بانک مرکزی برای اجرای دو طرح خرید کالا و تولید باقی مانده است و حداکثر 350هزار نفر می‌توانند وام کالا بگیرند.

  اعتبار محدودی که برای وام خرید کالا مانده است!

   

   
  شرق پرس: دولت برای جلوگیری از تشدید رکود در سطح بازار اقدام به تهیه بسته‌ای تحت عنوان سیاست‌های تشویقی دولت برای تحریک تقاضا در بازار کرده است و در قالب این بسته قرار شد سه وام خرید خودرو، کالاهای مصرفی و تولید با نرخ سود ۱۶ و ۱۲ درصد اجرایی شود.
   
   
   
  در طرح اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی از طریق تسهیلات خرید دین، بانک‌ها اسناد ناشی از فروش اقساطی کالاهای واسطه‌ای را با سررسید حداکثر یک سال و نرخ سود سالانه ۱۶ درصد خریداری می‌کنند. منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک‌های عامل تأمین می‌شود.
   
   
   
  کارت خرید کالای ایرانی که ابزاری اعتباری است برای عموم مردمی که درآمد مشخص و ثابتی دارند، صادر شده و دارنده آن می‌تواند تا سقف تعیین شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل یکصد میلیون ریال خواهد بود، کالاهایی را بخرد که فهرست آنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است.
   
   
   
   در طرح خرید خودرو هم بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو و ماشین آلات کشاورزی را تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال و حداکثر تا ۸۰ درصد بهای فروش هر دستگاه در قالب عقد خرید دین با نرخ ۱۶ درصد خریداری می‌کند. منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک‌های عامل تأمین می‌شود.
   
   
   
  از میان این سه طرح وام خرید خودرو ۱۸ آبان آغاز شد و خودروسازان سقف ۱۱۰هزار دستگاه خودرو را ظرف ۶ روز به فروش رساندند. حال با در نظر گرفتن این امر که بانک مرکزی در مجموع فقط اعتباری معادل ۹هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سه طرح مذکور در نظر گرفته است، با اتمام طرح فروش خودرو و تخصیص اعتبار ۲هزار و ۷۵۰ میلیارد تومانی به بخش خرید خودرو، فقط ۶هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار بانک مرکزی برای اجرای دو طرح خرید کالا و تولید باقی مانده است.
   
   
   
  به گزارش تسنیم حال اگر دولت این اعتبار را بین خرید کالای ایرانی و تولید به‌نسبت مساوی تقسیم کند، به هر یک کمتر از ۳۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و با توجه به سقف وام ۱۰میلیونی خرید کالای ایرانی به نظر می‌رسد حداکثر ۳۵۰هزار نفر بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
   
   
   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار