In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۹ | کد خبر : 38047
 • Print Friendly

  اعتراض ایران به عربستان درباره دفن بدون اجازه ۲۹ زائر ایرانی

  رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امروز جلسه ای طولانی با مسئولین سعودی در خصوص پیگیری وضعیت 36 مفقود ایرانی فاجعه منا برگزار شد که ما در ابتدای این جلسه اعتراض کتبی خود را در خصوص دفن آن 29 نفر از جان باختگان حادثه منا مطرح و تأکید کردیم

   

   

  شرق پرس: سه روزی هست که مشخص شده ۲۹ ایرانی مفقود در فاجعه منا، در عربستان دفن شده اند. رییس سازمان حج و زیارت می گوید ایران کتبا در این باره معترض شده است.
   

  در دو مرحله پایش آماری، ایران سرنخی از وضعیت ۲۹ زائر مفقود شده در فاجعه منا پیدا کرد؛ قبورالشهدای مکه.

   

   

  این درحالی بود که تا پیش از این عربستان تضمین داده بود هیچ ایرانی جانباخته در فاجعه منا در مکه دفن نشده است. علاوه بر این سازمان حج و زیارت می گوید که تعدادی از این جانباختگان در روزهای اول مفقود نبودند و تیم حج و زیارت ایران خبر داشته که در سردخانه کدام بیمارستان هستند، اما روز بعد مفقود می شوند.

   

   

  سعید اوحدی شب گذشته خبر داد که ایران کتبا در این باره معترض شده است.

   

   

  او گفت: امروز جلسه ای طولانی با مسئولین سعودی در خصوص پیگیری وضعیت ۳۶ مفقود ایرانی فاجعه منا برگزار شد که ما در ابتدای این جلسه اعتراض کتبی خود را در خصوص دفن آن ۲۹ نفر از جان باختگان حادثه منا مطرح و تأکید کردیم که خانواده های محترم این عزیزان همچنان پیگیر بازگشت پیکر عزیزانشان هستند.

   

   

  رئیس سازمان حج و زیارت از موافقت سعودی ها برای صدور ویزا برای تیم ۵ نفره پزشکی قانونی ایران خبر داد و گفت: طرف سعودی نیز در این نشست تأکید کرد که به محض دریافت DNA بستگان درجه یک و اثر انگشت آنان بر اساس خواسته و تصمیم خانواده ها عمل می کند و متعهد شدند که این اتفاق حتماً خواهد افتاد. طرف سعودی در جلسه امروز اعلام کرد که استانداردهای DNA مورد نظرشان را حداکثر تا روز شنبه بصورت مکتوب اعلام خواهند کرد تا پزشکی قانونی ایران بر اساس آن استاندارد ها آزمایش DNA را تهیه کند.

   

   

  او گفت: درباره وضعیت ۳۶ تن از عزیزانی که اطلاعی از آنها در دست نیست در جلسه امروز تأکید شد که باید یک مسیر روشن و مشخصی و مرجعی برای پیگیری وضعیت این عزیزان مشخص شود تا کار متمرکز باشد که توافق شد یک کمیته مشترکی تشکیل شود که از طرف ایران سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده و از طرف سعودی ها قائم مقام وزیر بهداشت عربستان مسئولیت را در این کمیته عهده دار شدند تا جلسات مشترک و مستمری در خصوص پیگیری وضعیت مفقودین ایرانی حادثه منا تشکیل شود.

   

   

  اوحدی گفت: اولین جلسه این کمیته ساعت ۱۱ روز دوشنبه هفته آینده در مکه مکرمه برگزار خواهد شد و قرار است گذرنامه ها و اطلاعات آن ۳۶ نفر در اختیار کمیته قرار گیرد و بحمدالله با موافقتی که برای صدور ویزای ۵ نفر از نمایندگان پزشکی قانونی کشورمان هم صورت گرفته امیدواریم با حضور این نمایندگان روند پیگیری کار با جدیت بیشتری دنبال شود.

   

   

  به گزارش خبرآنلاین رئیس سازمان حج در پایان گفت: در حال حاضر حدود ۴۵۰۰ زائر ایرانی در مدینه منوره حضور دارند که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته آخرین گروه از زائران ایرانی حج امسال ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه ۲۵ مهرماه فرودگاه مدینه را به مقصد اصفهان ترک خواهند کرد و بعد از آن پرواز هیچ زائر ایرانی در عربستان نخواهیم داشت.

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار