In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۶:۱۵ | کد خبر : 26894
 • Print Friendly

  اقدام تحریک آمیز نخست وزیر ترکیه در ورود به خاک سوریه

  داوود اوغلو،‌ نخست‌وزیر ترکیه امروز(یکشنبه) با تعدادی از نظامیان این کشور و ادوات نظامی وارد خاک سوریه تا از مقبره سلیمان شاه، جد شاهان عثمانی که در شمال حلب قرار دارد، بازدید کند.

  davod oglo5

   

   

  شرق پرس: نخست‌وزیر ترکیه در اقدامی تحریک‌آمیز به بهانه بازدید از مقبره سلیمان شاه با تعداد زیادی از نظامیان ترکیه وارد خاک سوریه شد.
   
   
   

   ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد:  داوود اوغلو،‌ نخست‌وزیر ترکیه امروز(یکشنبه) با تعدادی از نظامیان این کشور و ادوات نظامی وارد خاک سوریه تا از مقبره سلیمان شاه، جد شاهان عثمانی که در شمال حلب قرار دارد، بازدید کند.

   

  سال گذشته میلادی و در پی نزدیک شدن داعش به مقبره سلیمان شاه که در نزدیکی شهر کوبانی سوریه واقع بود، دولت ترکیه با اعزام تعداد زیادی از نیروهای خود بقایای پیکر سلیمان شاه را به مکان دیگری در شمال سوریه که تحت کنترل کردهای سوری است، انتقال داد.

   

  بنا بر توافق میان دولت عثمانی و فرانسه، پس از جدا شدن سوریه از قلمرو عثمانی، مناطق اطراف مقبره سلیمان شاه که در خاک سوریه قرار گرفته به عنوان خاک ترکیه شمرده می‌شود و آنکارا از آن زمان تاکنون حفاظت از مقبره را برعهده دارد.

   

  سوریه همواره با این مساله مشکل داشته و مسئولان سوری آن را بخش اشغال شده خاک خود می‌خوانند.

   
   
   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار