In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۲۰ - ۱۰:۳۰ | کد خبر : 33531
 • Print Friendly

  امام جمعه میاندورود:

  امام جمعه ای که حکمش را از رهبری دریافت می کند ،متهم به ضد ولایت فقیه می شود / آقای هاشمی یکی از استوانه های قوی و سنگین نظام است

  حجت الاسلام رسولی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: بارها و بارها متهم شده ام و شاید عده ای نداند که امام جمعه ای که حکم خود را از رهبری دریافت می کند متهم به ضد ولایت فقیه می شود و یا اینکه امام جمعه ای که چند صباحی در جبهه ها جنگیده است متهم به طرفداری از امریکا می شود.

  rasoli-emamjome8

   

   

   

  به گزارش شرق پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه سورک حجت الاسلام سید مجتبی رسولی جویباری  در مراسم تجلیل از خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهید صارمی اظهار داشت: ۱۷ مرداد روز خبرنگار است اما خوشبختانه این روز بر خلاف همه روزهای مرسومی تقویم کشور ما فراتر رفته و تقریباً ده روز را به خود اختصاص داده است.

   

   

  وی با بیان اینکه همه مسئولان و مردم در تلاش هستند تا این روز بزرگ را گرامی دارند افزود: با اهمیت بودن این روز به این جهت است که فعالان این عرصه تمام توان خود را در طول سال برای روشنگری و بیدارساختن مردم گذاشتند.

   

  حجت الاسلام رسولی اظهار داشت: یک روز برای بیان این عظمت و بزرگی کم است چرا که هر روز، روز شما است و اگر یک روز را با تقویم با شما نباشیم آن روز برای کشور خوش یمن نخواهد بود.

   

  وی با بیان اینکه حضور خبرنگاران نقطه اتکایی برای مسئولان و مردم است گفت: این کار بزرگ مدیون دستان پرتوان شما است که حاصل تفکر نواندیشانه و قلب های مهربان و هدایت شده خبرنگاران است.

   

   

  باشگاه خبرنگاران در شان رسانه ها و خبرنگاران نیست
  این مسئول با بیان اینکه باشگاه خبرنگاران در شان رسانه ها و خبرنگاران نیست و باید تبدیل به دانشگاه خبرنگاران شود افزود: کارکرد رسانه ها و خبرنگاران در حد یک دانشگاه بزرگ و سراسری است و باید تلاش شود این باشگاه به دانشگاه تبدیل شود.

   

  وی ادامه داد: اگر قلم،بیان و ذهن خلاق خبرنگاران نباشد، مردم ،مسئولان و حتی تحصیل کردگان، کمیت اشان لنگ است.

   

  حجت الاسلام رسولی ابراز داشت: امکان ندارد شما کسی را پیدا کنید که در خلا زندگی کند و به اندیشه،قلم و تحلیل خبرنگاران نیازی نداشته باشد بلکه جامعه پویا نیازمند فکرهای تحول گرایانه است که این مهم توسط خبرنگاران رقم خواهد خورد.

   

  وی گفت: امروز همه کسانی که از قلم و اندیشه خبرنگاران استفاده می کنند، دانشجویان شما هستند و بنده این جایگاه بزرگ را به شما تبریک عرض می کنم.

   

  خطیب جمعه سورک با اشاره به مسئولیت بسیار بزرگ خبرنگاران در عرصه اجتماع اظهار داشت: خبرنگار با ابزاری ساده کاری بزرگ را رقم می زند و به همین اندازه حساسیت و اهمیت کارش بسیار مهم است.

   

  وی گفت: یکی از خصوصیاتی که یک خبرنگار باید داشته باشد متفاوت بودن او است  نه به این معنا که خبرنگار برتر از دیگران است بلکه تفاوت به معنای نگاه متفاوت است.

   

  حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه متفاوت بودن به معنای مخالف بودن نیست افزود: بعضاَ مشاهده می شود کسانی با این تفاوت، مخالفت را رقم می زنند.

   

   

  خبرنگار باید آزاد و مستقل باشد/برداشت،تحلیل و نقد خبرنگار نباید سلیقه ای باشد

   

  وی گفت: نگاه خبرنگار بسیار لطیف و ظریف است و این هیجان و ظرافت در افراد عادی و معمولی وجود ندارد.

   

  امام جمعه میاندورود با بیان  اینکه خبرنگار از کنار بسیاری از مسایل به سادگی عبور نمی کند گفت:با این کار حرکتی در جامعه بوجود می آید که منشا تحول خواهد بود.

   

  وی به آزادی بیان و مستقل بودن خبرنگاران اشاره کرد و گفت: آزادی در خبر و آزادی خبرنگار به این معنا است که خبرنگار تحت اختیار و قیمومیت کسی نیست .

   

  حجت الاسلام رسولی گفت:خبرنگار تحت نظر حزب،جناح ، قدرت و افراد نیست بلکه آزاد است آنچه که دریافت می کند بنویسد و این اندیشه حاصل پرورش ذهن خلاق خود اوست.

   

  خطیب جمعه سورک ادامه داد: اما در عین آزادی، خبرنگار باید رعایت محدودیت ها و خط مرزها و مصالح کشور و جامعه را بکند .

   

  وی با اشاره به اخلاق در حوزه رسانه و مهم بودن آن در جامعه اظهار داشت: بعضاَ مشاهده می شود که نه خود افراد متخلق هستند و نه اینکه اخلاق خبری را در نقدها و خبرها رعایت می کنند.

   

  این مسئول با بیان اینکه خبرنگار باید واقع گرا و بی طرف باشد افزود: برداشت،تحلیل و نقل خبرنگار نباید سلیقه ای و فردی باشد و باید واقعیات را برای مردم نقل کند.

   

  در ادامه این جلسه بعضی از خبرنگاران سخنان خود را مطرح و امام جمعه میاندورود نیز به سوالات پاسخ داد.

   

  وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مشکلاات خبرنگاران گفت: هر چه زمان پیش تر می رود نیازهای خبرنگاران افزایش می یابد و این نیازمندی موجب تلاش دولت و مسئولان در راستای رفع نیازهای خبرنگاران خواهد شد.

   

   

  هیچ گونه محدودیتی نداریم/حرف خود را آزادانه بیان کنید

   

  حجت الاسلام رسولی در پاسخ به اظهارات خبرنگار دیگری که در لفافه سخن می گفت اظهار داشت: ما در اینجا هیچ گونه محدودیتی نداریم و همه آزاد هستند حرف های خود را بدون ترس از مسایل امنیتی بیان کنند.

   

  وی با بیان اینکه بنده هیچ گاه خود را بی نیاز از خبرنگاران نمی دانم افزود: بی مسئولیتی مسئولان به عدم آگاهی آنها باز می گردد چرا که اگر مسئول بداند ارتباطش با مردم از طریق خبرنگاران به اوج می رسد هیچ گاه خود را بی تفاوت نمی داند.

   

  امام جمعه میاندورود با بیان اینکه مسئول به دنبال اطلاع رسانی به خبرنگاران نمی باشد افزود: اما متاسفانه برخی از خبرنگاران حتی صحبت های خود بنده را به درستی منعکس نمی کنند.

   

  وی گفت: بعضی از رسانه ها برداشت خود را از صحبت های ما منتشر می کنند و با این دلیل که ما برداشتی داریم و به این امر معتقدیم موجب بوجود آمدن تبعات اجتماعی خواهند شد.

   

   

  وابستگی جناحی نداشته و نخواهم داشت/خود را آلوده جناح ها نمی کنم

   

  خطیب جمعه سورک با بیان اینکه متاسفانه در سخنان امام و رهبری هم تحریف ایجاد می شود افزود: متاسفانه بعضی از رسانه های حزبی و جناحی برداشت های سلیقه ای ارائه می دهند.

   

  امام جمعه میاندورود با بیان اینکه بنده وابستگی جناحی نداشته و نخواهم داشت و در طول عمرم وابسته به جناح خاص نبودم افزود: هتک حرمت جناح ها و گروه ها نمی کنم اما هرگز خود را آلوداه جناح ها نکرده و نمی کنم.

   

  وی ابراز داشت: بنده حداقل در شان خود نمی دانم که وارد جناحی شود و از جناحی حرف بزنم و از حزبی حمایت کنم.

   

  این مسئول با بیان اینکه بنده بیش از ۳۰ سال درس خوانده و تدریس کرده ام و هیچ گاه خود را فدای یک حزب و جریان نمی کنم اظهار داشت: نگاه من واقع بینانه و واقع گرایانه است و تمام تحلیل ها بر همین مبنا بوده است.

   

  وی گفت: ساعت ها مطالعه می کنم و تحلیل های جناح ها و سایت های مختلف را مطالعه می کنم اما هیچ گاه ذهن خود را درگیر روزنامه چپ،راست، اصولگرا و اصلاح طلب نمی کنم و فقط تحلیل ها را مطالعه کنم و آنچه که سخنرانی می شود برداشت و بینش بنده است.

   

   

   امام جمعه ای که حکمش را از رهبری دریافت می کند ،متهم به ضد ولایت فقیه می شود

   

  حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه گاهی برای بیان مطلبی در خطبه های نماز جمعه گاهی تا ده ساعت مطالعه می کنم اظهار داشت: گاهی مطلبی که بر روی کاغذ نگاشته می شود و در بنده بوجود  آید با همه مطالعاتی که داشته ام متفاوت است اما همواره واقع بینانه و واقع گرایانه سخن گفته ام.

   

  وی گفت: برای همین بارها و بارها متهم شده ام و شاید عده ای نداند که امام جمعه ای که حکم خود را از رهبری دریافت می کند متهم به ضد ولایت فقیه می شود و یا اینکه امام جمعه ای که چند صباحی در جبهه ها جنگیده است متهم به طرفداری از امریکا می شود.

   

  حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه متاسفانه همین برخوردها در خصوص یکی از شخصیت های برجسته نظام صورت می گیرد افزود: امام و رهبری جملات عجیبی در مورد حضرت آیت الله هاشمی دارند اما این نگاه های تنگ نظرانه است که مساله ساز است.

   

  آقای هاشمی یکی از استوانه های قوی و سنگین نظام است

   

  وی گفت: حقیقتا یکی از استوانه های قوی و سنگین نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی است و قطعا امروز مردم ما این مرد بزرگ را نخواهد شناخت.

   

  این مسئول ابراز داشت:آنقدر ایشان را به باد حوادث گرفتیم و مغرضانه برخورد کردیم تا اینکه امروز شخصیت بزرگ نظام متهم اول نظام معرفی می شود.

   

  وی گفت: گاهی بیشتر از شما سینه ام به درد می آید از اینکه می بینم بعضی از مسئولان و بعضی از بچه خبرنگاران که اصلا هیچ بویی از انقلاب و دفاع مقدس نبردند جز نقل

   

  قول از دیگران، با تمام قدرت و استدلال و آیه و روایت در برابر این شخصیت بزرگ می ایستند.

   

  حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه بعضی از نمایندگان مجلس،قلم به مزدها و کسانی که داعیه بزرگی نظام دارند در این جریان حاضر هستند و تخریب می کنند افزود: در خصوص ممنوع التصویری و ممنوع البیان بودن هم باید بگویم که هرگز با ممنوع کردن به نتیجه ای نخواهیم رسید و راهکار مقابله با یک تفکر ممنوعیت نیست.

   

  وی ادامه داد: اگر بخواهیم با یک تفکر سیاسی یا فکر سیاسی مقابله کنیم ، نباید به دنبال پیدا کردن یک نقطه منفی از شخصی باشیم و آسمان و زمین را بهم بدوزیم.

   

   

  راه مقابله ممنوع کردن نیست/ در مورد حصر باید بر مبنای آیه و روایت استدلال شود

  خطیب جمعه سورک با بیان اینکه بنده وابستگی جناحی ندارم اما راهکار مقابله ممنوع کردن نیست افزود: بنده به دوستان خود گفتم در شبکه های اجتماعی بعد از ممنوعیت حضور آقای خاتمی بیشتر شده است.

   

  وی گفت: حضور آقای هاشمی هم بسیار بیشتر از قبل شده است، چرا که محدودیت ندارد و مردم آزادانه حرف های خود را بیان می کنند، به همین دلیل مسایلی را مشاهده می کنید که با بعضی از سخنان آنها در تناقض است.

   

  خطیب جمعه سورک با بیان اینکه بوسیله ارتباط با اساتید بزرگ و استخوان خورد کرده کشور عرض می کنم که حرف این اساتید با سخنانی که امرور ما در این جلسه بیان می کنیم مطابقت دارد افزود: این نشان دهنده واقع بینی روشنفکران جامعه است.

   

  وی گفت: قطعا بابت خبرهای امروز موضع خواهند گرفت و بازخواست هم خواهم شد اما راه مقابله شیوه ای که در پیش گرفته شده است نیست.

   

  وی با بیان اینکه در مورد موضوع حصر هم باید با آیه و روایت استدالال کنیم گفت: حضرت امیر(ع) در عین حالی که حاکم، امیر و رهبر بودند، همزمان منصب قضاوت هم با خودشان بود و تفکیک قوا نداشتیم.

   

  این مسئول ابراز داشت: امام خودشان قضاوت،حکم و اجرا می کردند اما اکنون در جامعه تفکیک قوا است ، آیا این اتفاق –تجمیع قوا- در کشور رخ داده است که عده ای سوار بر اسب تندرو شدند و می گویند که همه آنهایی که با ما نیامدند ضد ولایت فقیه هستند و تنها آنچه که ما می گوییم درست است؟!

   

  در پایان این مراسم حضرت حجت الاسلام والمسلمین رسولی از زحمات خبرنگاران با اهدا هدایایی تقدیر کرد.
   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  ۵ نظر برای “امام جمعه ای که حکمش را از رهبری دریافت می کند ،متهم به ضد ولایت فقیه می شود / آقای هاشمی یکی از استوانه های قوی و سنگین نظام است”
  1. بابا امام ره منتظری رو با اون ابهت بخاطر اشتباهش کنار زد اما یک عده دست از سر عالیجناب…. برنمیدارند انهایی که دم از هاشمی میزنید مگر نبودید و ندید در قضیه ۸۸ چه کسانی خود را زیر عبای هاشمی پنهان کردند؟؟ ایا رهبری نمیتوانست با حکم حکومتی رای عدم صلاحیت هاشمی را در انتخابات ۹۲ برگرداند که که برنگرداند؟؟ مگر از اشرافی گری های این اقا و دار و دسته ایشان خبر ندارید که اینطور حرف میزنید؟؟ مگر جملات صریح مقام عظمای ولایت را نشنیدید که فرمود کسانی که از قضیه فتنه حمایت کرد در واقعه خود را از کشتی نجات انقلاب اسلامی خارج کردند. کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه کاریش کرد براستی مگر پیامبر رحمت زیبر را سیف الاسلام لقب نداده بود کارش به کجارسید؟؟

   • ابراهیمی-ساری گفت:

    اقا یا خانم زاغ اوغلان اینطور نگاه و اینجور قضاوت کردن معلومه که اسیر افراطی گری هستید
    از رهبر گفتید مگر نمی بینید مقام معظم رهبری همین الان در تمامی جلسات و مراسم مهم اقای هاشمی را کنار خودشان دارند؟
    ایا نمی بینید که حتی پس از انتخابات ۸۸ ایشان بارها از اقای هاشمی به نیکی یاد کرد؟
    مگر نمی دانید که رهبری فرمودند کسانی از جانب بنده حرف نزنند اگر مسئله ای باشد خودم رسما و صراحتا اعلام می کنم شما چکاره هستید که از جانب رهبری در پی نفی اشخاصی همچون هاشمی از شجره انقلاب هستید؟
    اگر فرزند ایشان تخلفی داشت مجازات شد و مهم تر که ایشان حتی از روابط خود و صمیمیت خود با رهبری استفاده سوء نکرد که حتی برای حکم پسرش تخفیف بگیرد
    خوبه که نگاه افراطی رو در مسائل مهم سیاسی بزاریم کنار و همه را بدکاره و کافر ندانیم و خود را مطهر و پاک که این نگاه در تاریخ مخصوص خوارج بود

    • با سلام خدمت اقای ابراهیمی بزرگوار شما در مورد بنده گفتید اسیر افراطی گری هستید باید بگویم که از زمانی که دولت اعتدال روی کار امد مخالفان با دیدگاه خود را ابتدا افراطی بعد هم در برهه ای از زمان بیسواد خواندند که به درک ما هم جز همان دسته افراطی و بیسواد اشکالی ندارد بگذار با بیسواد و افراطی خواندن ماها در جاهلیت خود خوش باشند. دوم اینکه گفتید رهبری عالیجناب… را در جلسات کنار خود دارند که باید بگویم هاشمی دبیر مجمع تشخیص مصلحت میباشد البته این نکته را بگویم که همگان میدانند هاشمی به همان دلیل رییس مجمع تشخیص شد که سران فتنه دادگاهی نشدند شما گفتید ایا هاشمی نمیتوانست از ارتباط صمیمی با رهبری به نفع فرزندش استفاده کند که باید بگویم رهبری با کسی شوخی ندارد و ولی امر ما هیچگاه زیر بار تحمیل گری نرفته و نمیرود پنبه را از گوشتان بردارید اگر رهبری با عالیجناب……موافق بود چرا با حکم حکومتی علارغم انهمه فشارها و درخواست ها چرا با حکم حکومتی عدم احراز صلاحیت ایشان را باطل نکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هاشمی و خانواده اش بعد ۸۸ دارفانی را وداع گفتند و تشیع جنازه هاشمی زمانی بود که لا خواست اکثریت ملت ریاست خبرگان را از دست داد بروید کمی مطالعه کنید ب یاد اورید ایت الله جنتی بعد دستگیری فرزندش روزه شکر بجا اورد ولی هاشمی با دعا فرزند….خود را به زندان بدرقه کرد

  2. ناشناس گفت:

   ابراهیمی دمت گرم

  3. مرتضی گفت:

   شرق پرس دلت واسه شکایت تنگ شد یادت رفت بابا


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار