In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹ - ۱۶:۳۷ | کد خبر : 34170
 • Print Friendly

  حمایت مجدد رئیس مجلس از برجام؛

  اینکه در دالان‌های تحریم گرفتار شویم اتفاق خوبی برای کشور نیست

  لاریجانی در حمایت از برجام و توافق هسته ای گفت: در بعد بین‌المللی رویکردها به جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد و اینکه می بینیم رژیم صهیونیستی این گونه جیغ می زند و خودرا به در و دیوار می کوبد.

  larijani-ali5

   

   

   

  شرق پرس: علی لاریجانی در سفری که به شیراز داشته است گفت: در شرایط کنونی کشور هیچ کاری مهمتر از توسعه و خروج از شرایط بحران نداریم و موضوع هسته‌ای و توافق انجام شده فضا را برای این اقدام به خوبی تسهیل می‌کند.

   

   علی لاریجانی در جریان سفر خود به استان فارس و در جلسه ویژه شورای اداری استان با حضور مسئولین استانی و منطقه ای گفت : نظام نصمیم درستی در مورد مسئله هسته‌ای گرفت و در این مقطع این یک تصمیم استراتژیک بود و موضوع هسته‌ای مسئله ای نبود که به یک باره در مقابل نظام باشد و کشور در مقابل عمل انجام شده باشد بلکه مسیری که در این باره طی شد با یک درک درست از شرایط و تحقیق و بررسی های فراوان همراه بود.

   

   

  وی افزود: البته در این قضیه نقطه نظرهایی وجود دارد و من نیز در حوزه شخص بی اطلاعی نیستم و از همین رهگذر نیز مجلس کمیسیون ویژه ای برای بررسی بند بند سند برجام تشکیل داد و همین اتفاق نیز خواهد افتاد.

   

   

  رئیس قوه مقننه با اشاره به تنوع نگاه به مسئله هسته‌ای گفت : چند نگاه در موضوع هسته‌ای وجود دارد یکی اینکه ما بگردیم و در این مسئله و در بنیاد این سند یک نقطه ضعفی پیدا کنیم و آن را بزرگ کنیم و مردم را نسبت به آن نگران نماییم که برخی رسانه ها همین رفتار را دارند و به نظر من این رفتار و نگاه ما حاصلی برای کشور ندارد اما نوع دیگری نیز می توانیم به مسئله هسته‌ای نگاه کنیم و آن هم این است که بیاییم با برنامه ریزی و بلنداندیشی نیز ببینیم چطور می توانیم از مسئله هسته‌ای و سند برجام حداکثر استفاده را برای رسیدن به اهدافمان ببریم.

   

   

  وی خاطر نشان کرد: این مذاکرات در دولت جدید با سرعت و دقت بیشتری است اما مسیر مذاکرات یک مسیر طولانی و حساب شده بود و نظام با یک برنامه درست در مذاکرات حضور پیدا کرد و تلاش‌های خوبی نیز در این مسیر انجام شد البته در بخش‌هایی توافق حاصله یک توافق صد در صدی نباشد که این موضوع نیز موضوع قریبی نیست و در مذاکره سخت آن هم با قدرت‌های جهانی این اتفاق معمول است اما باید با توجه به مشکلات با یک نگاه چند بعدی و چند ساعتی به مسأله و توافق هسته‌ای نگاه کرد و درک کنیم که بخش‌های متنوعی در مذاکرات درگیر شده بود.

   

   

  لاریجانی تاکید کرد: ما در موضوع تحقیق و توسعه صحبت‌هایی می‌شنویم که در مذاکرات به آن توجه شده، همچنین به بخش تحقیق و توسعه ما کسری هایی داشتیم که در مسیر مذاکرات و بعد از توافق آن‌ها را پوشش خواهیم داد و به نحو مطلوبی جبران خواهیم کرد.

   

   

  وی ادامه داد: در بحث تحقیق و توسعه آنچه که می خواستیم و نیاز داشتیم رخ داد و از بعد حقوقی نیز در توافق اتفاق خوبی حاصل شد.

   

   

  رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ما در دالان‌های تحریم گرفتار شویم اتفاق خوبی برای کشور نیست،‌ گفت:‌ تحریم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ما امنیت و ثبات سرمایه گذاری را کمرنگ می‌کند و سرمایه گذاران از شرایطی که ملتهب باشد فرار می‌کنند و خواستار شرایط پایدار برای سرمایه گذاری هستند و ما در کشور با این پدیده مواجه نبودیم و مشکلاتی را در این حوزه داشتیم. البته باید بدانیم شرایط سرمایه گذاری در ایران غیر ممکن نبود اما به نحوی این فضا تسهیل شد و فضای بین‌المللی نیز به نفع ما پیش رفت.

   

   

  لاریجانی خاطر نشان کرد: در بعد بین‌المللی رویکردها به جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد و اینکه می بینیم رژیم صهیونیستی این گونه جیغ می زند و خودرا به در و دیوار می کوبد بر پایه همین موضوع است که نگران قدرت گرفتن ایران است و نگران است امکان رونق و سرمایه گذاری بیش از گذشته در کشور فراهم شود.

   

   

  وی تاکید کرد: نگاه من به آینده کشور امیدوارانه است و این امیدواری متاثر از یک نگاه احساسی نیست و ما به راهی که انتخاب کردیم با دقت نظر در آن گام گذاشته ایم و امیدوار به حرکت رو به جلو هستیم و در مذاکرات هسته‌ای بر روی چارچوب های منافع کشور و توسعه و تعالی نظام تفکر شد.

   

   

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بندهای توسعه‌ای در موضوع مذاکرات هسته‌ای و توافق حاصله گفت: ما بخش اعظمی از تمرکزمان در توافق هسته‌ای بر سر مسأله توسعه‌ای بود و در این توافق راه های این موضوع نیز باز شده است و می بینید اینقدر روی موضوع آی آر ۶ و آی آر ۸ تمرکز شده است . همچنین بحث محدودیت‌های نظامی نگرانی دیگری بود که در توافق به آن پرداخته شده است و در گذشته ما بسیاری از تسهیلات هسته‌ای مان گرفتار تحریم بود. البته ما از اول هم گفتیم هیچ گونه تحریم تسلیحاتی را رعایت نمی‌کنیم و نکرده‌ایم.

   

   

  وی تاکید کرد:‌ در توافق هسته‌ای قطعنامه شورای امنیت در مورد مشکل سازی در مسیر نظامی کشور مشروط و تسهیل شد و ما نیز به تناسب با اقدامی اعتماد ساز در این مسیر حرکت می کنیم و در مورد مسأله نظامی در پنج سال ابتدای توافق پیش می رویم تا در نهایت به طور کامل موانع مرتفع شود.

   

   

  به گزارش ایسنا, لاریجانی در بخش دیگری از صحبت‌های خودو خطاب به رسانه های آگاه مسئولین و صاحب نظران گفت:‌ باید کسانی که در بحث هسته‌ای اشراف دارند دغدغه های مردم و جامعه را با دقت درک کنند و به آن‌ها توضیح دهند تا فضای جامعه آرام، امیدوار و رو به جلو شود.

   

   

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار