In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۸:۵۲ | کد خبر : 52227
 • Print Friendly

  مدیرکل محیط زیست مازندران به صف مخالفان پیوست؛

  با انتقال آب دریای خزر مخالف هستیم

  مهردادی مدیرکل محیط زیست مازندران با اعلام مخالفت انتقال آب دریای خزر گفت: تامین یک مترمکعب آب شرب از دریای خزر 10 هزار تومان هزینه دارد که 10 برابر هزینه تامین آب شرب از سایر منابع آبی است.

   

   

  به گزارش شرق پرس مهردادی مدیرکل محیط زیست مازندران در واکنش به طرح انتقال آب خزر به سمنان گفت: محیط زیست این استان به دلیل تهدید تنوع زیست محیطی ، خشک شدن تالاب بین المللی میانکاله و کاهش سطح آب دریای خزر مخالف انتقال آب این دریاست.

  ناصر مهردادی شامگاه شب گذشته در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : همچنین این کار از لحاظ اقتصادی صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

   

  با انتقال آب دریای خزر مخالف هستیم

  وی گفت : تامین یک مترمکعب آب شرب از دریای خزر ۱۰ هزار تومان هزینه دارد که ۱۰ برابر هزینه تامین آب شرب از سایر منابع آبی است.

   

  مهردادی از بین رفتن برخی از اراضی جنگلی نایاب در مسیر انتقال را هم از دیگر علت های مخالفت محیط زیست مازندران با این طرح دانست.

   

   پارک جنگلی ملی برای مازندران ساخته می شود

   

  مدیرکل محیط زیست مازندران همچنین از پیشنهاد استان برای ایجاد پارک ملی خبر داد و گفت که این پیشنهاد به تائید سازمان محیط ربست کشور قرار گرفته است.

   

  وی افزود : در صورت تصویب این پیشنهاد در شورای عالی محیط زیست ، این پارک در استان مازندران ایجاد می شود.

   

  مهردادی محل پیشنهادی برای پارک جنگلی ملی مازندران را منطقه پناهگاه حیات وحش دودانگه ، چهاردانگه و بخشی از منطقه جنگلی کیاسر در جنوب شهرستان ساری معرفی کرد.

   

  وی گفت : وجود مزیت هایی مانند تنوع زیستی با ۲۲۷ گونه گیاهی ، ۲۴ گونه پستانداران ، ۱۱ گونه خزندگان و ۴۸گونه پرنده نایاب ، ایجاد پارک جنگلی ملی در این منطقه را توجیه پذیر می کند.

   

  او افزود : ۲۲ درصد از اراضی استان برابر با حدود ۵۰۷ هکتار مناطق زیست محیطی است که مزیت مناسبی برای استان به شمار می رود.

   

  مدیرکل محیط زیست مازندران ایجاد پارک ملی در استان را از شاخص های توجه دولت تدبیر و امید به محیط زیست در این خطه دانست .

   

  وی همچنین این تصور را که محیط زیست مانع توسعه مازندران شده است ، رد کرد و گفت که سال گذشته برای یکهزار و ۸۵۵ واحد مجوز بهره برداری و پنج هزار مورد مجوز زیست محیطی صادر شد که از همراهی محیط زیست با توسعه نشان دارد.

   

  مهردادی گفت : برخی مدیران و دستگاهها کم کاری خودشان را پای محیط زیست می نویسند و با طرح توسعه استانی به دنبال ایجاد فشار به محبط زیست برای استقرار واحدهای صنعتی منسوخ استان های دیگر در مازندران هستند.

   

   

   

   

   

   

  ایرنا

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار