In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ - ۱۰:۳۰ | کد خبر : 30797
 • Print Friendly

  علی گورانی

  برای محافظت از پوست در برابر آفتاب چه کنیم؟

  اصلی ترین اقدام ساده برای محافظت از پوست دوری از آفتاب است و اغلب مردم تصور می‌کنند با قرار گرفتن در سایه می‌توانند به طور کلی از آسیب‌های نور خورشید جلوگیری کنند اما این افراد باید بدانند با این کار تنها 50 درصد از پرتوگیری پوست حذف می‌شود.

   
  post-mohafezat54 
   
   
  شرق پرس : علی گورانی مسئول برنامه‌های بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت در خصوص راهکارهای مقابله با آفتاب بیان کرد: بیشترین آمار سرطان‌ها در کشور ما، به سرطان پوست اختصاص داد در مردان نیز به عنوان شایع‌ترین سرطان شناخته شده است.
   
   
   
   
   
  وی در ادامه افزود: مشکلات و آسیب‌های پوستی از جمله پیری پوست در ایران نسبت به سایر کشورها پیشرفت بیشتری داشته است این آسیب‌ها در نهایت به سرطان پوست منجر می‌شود.
   
   
   
   
  علی گورانی با اشاره به صرف هزینه‌های گزاف برای مراقبت از پوست اظهار کرد: اغلب مردم پول زیادی صرف جلوگیری و درمان آسیب‌های پوستی می‌کنند اما غافل از این که راهکار اصلی چیزی غیر از صرف هزینه‌های زیاد است دلیل اصلی اغلب آسیب‌های پوستی، اشعه ماورای بنفش خورشید است.
   
   
   
   
  وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از پوست در مقابل اشعه ماورای بنفش عنوان کرد: ساده ترین راه حل دوری از قرار گرفتن در آفتاب است در صورت وجود اجبار برای ماندن در آفتاب، باید حفاظت‌های لازم انجام شود.
   
   
   
   
  رئیس برنامه‌های بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ضمن اشاره به وجود ۶ راهکار ساده برای محافظت از پوست عنوان کرد: اصلی ترین اقدام ساده دوری از آفتاب است و اغلب مردم تصور می‌کنند با قرار گرفتن در سایه می‌توانند به طور کلی از آسیب‌های نور خورشید جلوگیری کنند اما این افراد باید بدانند با این کار تنها ۵۰ درصد از پرتوگیری پوست حذف می‌شود.
   
   
   
   
  دومین اقدام توجه به انتخاب نوع لباس مناسب است هر لباس ضریب حفاظت شده‌ای دارد که در کشورهای پیشرفته به آن توجه می‌کنند به طوریکه هر چه ضریب لباس بالاتر باشد، گرانتر است.
   
   
   
  وی در خصوص راهکار سوم مقابله با پرتوگیری تصریح کرد: استفاده از کرم‌های ضد آفتاب برای جلوگیری از پرتوگیری پوست می‌تواند بسیار موثر واقع شود SPF یا فاکتور حفاظتی خورشید در کرم‌های ضد آفتاب برای عموم مردم حدودا باید ۳۰ باشد.
   
   
   
   
  هم چنین استفاده از کلاه‌هایی که ۷سانتی متر لبه داشته باشد تا قسمت‌های صورت را در امان نگه دارد ضمنا توصیه می‌شود از کلاه‌هایی استفاده شود که قسمت پشت گردن را نیز بپوشاند.
   
   
   
   
  علی گورانی افزود: راهکار پنجم که در کشور ما اصلا به آن توجه نمی‌شود، اطلاعات ماورای بنفش محیطی است که افراد در آن کار می‌کند از میزان ماورای بنفش از سطح ۲ بیشتر شود می‌تواند خطرات زیادی را در پی داشته باشد.
   
   
   
   
   
  وی در مورد آخرین راهکار افزود: استفاده از عینک‌های آفتابی استاندارد توانایی حذف اشعه ماورای بنفش را نیز دارد اما نکته حائز اهمیت استفاده از عینک‌های آفتابی تقلبی است که می‌تواند آسیب‌های شدیدی را به چشم وارد کند.
   
   
   
   
  وی در پایان با تاکید بر افزایش آمار چشمگیر عنوان کرد: با توجه به موارد فوق می‌توان به سادگی از آسیب‌های پوستی که در نهایت به سرطان پوست ختم می‌شوند جلوگیری کرد . 
   
   
   
   
   
   
   
   
  باشگاه خبرنگاران

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار