In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۴ | کد خبر : 37735
 • Print Friendly, PDF & Email

  رئیس جمهور در جمع مردم مازندران:

  برجام باید وسیله ای برای جهش و رونق اقتصادی باشد/ حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم

  روحانی در ورزشگاه متقی ساری و در جمع مردم مازندران گفت: من به عنوان نماینده شما، چطور رضایت بدهم که بخاطر تحریم هر جنسی که وارد کشور می شد و می شود 15 تا 20 درصد اضافه از جیب مردم پرداخت شود؟ ما حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم.

  rohani-sokhanrani54

   

   

  به گزارش شرق پرس  حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در جمع مردم استان مازندران در ورزشگاه شهید متقی ساری افزود: اکنون در فرصت پسابرجام هستیم؛ در این شرایط نیاز به اتحاد، انسجام و همدلی داریم؛ اگر توانستیم در برابر دنیا به توفیقات بزرگ دست یابیم به خاطر رهبری با درایت، ایستادگی ملت بزرگ و بخاطر دیپلمات های غیور و کاردان ما در صحنه مقابله با دنیاست.

   

   

  وی گفت: تاریخ به ما خواهد گفت که ملت ایران در این مقطع تاریخی چه کار عظیم و بزرگی را به ثمر رساندند، شما در تاریخ پیدا کنید، اتفاق نیافتاده که کشوری را شورای امنیت به فصل هفت ببرد و در مسیر خطرناک جنگ و فشار قرار دهد و آن کشور با استدلال و ایستادگی از آن مسیر خارج شود.

   

  روحانی ادامه داد: ما متحد خواهیم ماند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نباید برجام در میان مردم فاصله ای ایجاد کند؛ ما هدف واحد و مسیری واحد داریم و اشکال نداریم عده ای منتقد باشند و نظرات دیگری داشته باشند.

   

  وی تصریح کرد: ما در قانون اساسی مسیر دموکراسی را برگردیم؛ در همه موارد آنچه اکثریت مردم می گویند می شود؛ در انتخابات ما نظر واحد نداریم کاندیدای واحد نداریم، رقابت داریم؛ کاندیدای مختلف داریم اما بعد از انتخابات، اقلیت هم همان راه را دنبال خواهد کرد؛ البته حقوق اقلیت هم همواره باید مد نظر باشد.

   

  وی اضافه کرد: ما در ماه های آینده با رفع تحریم نشان خواهیم داد که ملت ما پیروز صحنه است؛ ما افتخار می کنیم بر این ملت غیور و بزرگمان؛ ما افتخار می کنیم این ملتی که در برابر مشکلات با مردانگی ایستادند و امروز پس از تحریم دست به دست هم می دهیم و شاهد رشد و رونق پایدار در اقتصاد کشور خواهیم بود.

   

  ** هر کس چاهی برای برادرش کند، اول خود در این چاه خواهد افتاد
  وی اضافه کرد: امسال کشورهای ثروتمند نفت خیر به زانو در آمده اند؛ اینکه می بینید یک کشور ثروتمند همسایه ۷۵ میلیارد دلار از صندوق می گیرد که امسال خودش را اداره کند؛ آن کشور جمعیت کم و ثروت زیادی دارد و بیشت از ۱۰ میلیون بشکه نفت در روز صادر می کند.

   

  رییس جمهوری با اشاره به این که آن کشور کاهش قیمت نفت را دنبال کرد، ادامه داد: هر کس چاهی برای برادرش کند، اول خود در این چاه خواهد افتاد؛ شما دیدید چگونه خودشان در این چاه افتادند.

   

  وی گفت: در شرایط تحریمی که داشتیم، ملت ما آرامش خود را در بازار حفظ کرد، دولت توانست در کنار ملت کشور را اداره کند، ما مسیر کاهش تورم را امسال با همه مشکلات دنبال کردیم؛ تورم امسال یکی از کشورهای نفتخیز، ۳ برابر سالهای قبل شد.

   

  ** ارایه بسته رشد اقتصادی تا پایان هفته جاری
  وی اظهار کرد: ما در زمینه رشد اقتصادی تا پایان هفته جاری بسته ای را دولت ارایه خواهیم کرد که در شش ماهه دوم یک تحرک قابل ملاحظه در اقتصاد به وجود خواهد آورد.

   

  روحانی ادامه داد: این تحرک قبل از برداشتن تحریم است؛ در همین حالت با اتحاد و انسجام و همدلی شاهد خواهید بود که در ماه های پایانی امسال کشور شاهد یک حرکت و رونق می شود.

   

  وی با طرح این سوال که «ما چرا دنبال مذاکره رفتیم» گفت: بعضی فکر می کنند که ما علاقه داشتیم به غرب نزدیک شویم؛ برای ما غرب و شرق فرق نمی کند، ما به دنبال منافع ملت مان و مصالح کشورمان هستیم؛ آنچه برای ما مهم است اشتغال جوانان و رونق اقتصادی کشور است.

   

  ** حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم
  رییس جمهوری تصریح کرد: من به عنوان نماینده شما، چطور رضایت بدهم که بخاطر تحریم هر جنسی که وارد کشور می شد و می شود ۱۵ تا ۲۰ درصد اضافه از جیب مردم پرداخت شود؟ ما حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم.

   

  وی اضافه کرد: هر کس می خواهد شعار دهد از جیب و زندگی خودش نه از زندگی فقرا و محرومین شعار دهد؛ ما با دنیا با شهامت و با قدرت مذاکره کردیم، تمام حقوقمان را گرفته ایم؛ در فرصت های بعدی برای مردم به طور کامل توضیح می دهم.

   

  روحانی گفت: بعضی از سخنان را نشنیده بگیرید تا به موقعش جواب آن داده شود؛ چه کسی است که از افتخار ملت ایران و غرور ایران ناراحت است؛ شما هم ضرر نمی کنید ناراحت نباشید، دکان شما کساد نمی شود نگران نباشید.

   

  وی گفت: اساس حرکت ما در این مذاکرات رفاه ملت ایران بوده، اساس ما در این مذاکرات این بود که رونق علم و اقتصاد را به این کشور بیاوریم.

   

  به گزارش ایرنا, روحانی ادامه داد: همه ما به ایران افتخار می کنیم، همه ما به آینده رشد و توسعه این کشور امیدواریم؛ ما به دنبال مذاکرات دنبال سرمایه گذاری در این کشور هستیم؛ امروز ۵۰ شرکت مهم بین المللی در تهران میهمان ما هستند و صدها سرمایه گذار بین المللی در تهران و شهرهای دیگر رفت و آمد می کننند و طبق برنامه اقتصاد مقاومتی و خواست ملت ایران بعد از این توافق هم به نفع ملت سرمایه را جذب خواهیم کرد و هم محدودیت در مناسبات بین المللی را کنار خواهیم گذاشت.

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار