In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ - ۱۰:۰۱ | کد خبر : 31281
 • Print Friendly

  تحرکات ترکیه برای ورود به جنگ سوریه

  رسانه‌های ترکیه می‌گویند ارتش ترکیه به دستور اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه قصد دارد تا حمله فراگیری به شمال سوریه انجام دهد. حضور فرماندهان رده‌بالای ارتش در مقر فرماندهی این گمانه را تقویت کرده است که این کشور به زودی یک عملیات نظامی را در شمال سوریه انجام خواهد داد.

  تحرکات ترکیه برای ورود به جنگ سوریه

   

   

  شرق پرس: ارتش ترکیه تسلیحات سنگین‌تری در مرز این کشور با سوریه مستقر کرد. به نوشته روزنامه تودیز زمان، گفته می‌شود ترکیه قصد دارد تا در شمال سوریه ورود نظامی پیدا کند و ارسال تجهیزات سنگین نظامی به این منطقه به همین منظور صورت گرفته است. در این راستا روزنامه حریت‌دیلی نیز خبر داد که برخی از فرماندهان ارتش ترکیه در «کایسری» و «بلو» به فرماندهی مرکزی احضار شده‌اند.

   

   

   در حالی که همه شواهد حاکی از آمادگی ترکیه برای حمله به سوریه است، این کشور این موضوع را تکذیب می‌کند و می‌گوید تنها به تقویت مواضع خود در مرزها اقدام کرده است.

   

  اما رسانه‌های ترکیه می‌گویند ارتش ترکیه به دستور اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه قصد دارد تا حمله فراگیری به شمال سوریه انجام دهد. حضور فرماندهان رده‌بالای ارتش در مقر فرماندهی این گمانه را تقویت کرده است که این کشور به زودی یک عملیات نظامی را در شمال سوریه انجام خواهد داد.

   

  در تحرکاتی که در روزهای اخیر ثبت شده است، ارتش ترکیه نیروهای بیشتری را به مرز این کشور با سوریه اعزام کرده است. ارسال تجهیزات سنگین برای تقویت این قوا نیز بر شائبه‌های حمله به سوریه افزوده است. روزنامه تودیز زمان می‌گوید: در هفته جاری ارتش این کشور موشک‌انداز و چندین سلاح سنگین نظامی را از آنکارا به سمت مرز با سوریه ارسال کرده است. این روزنامه می‌گوید: تمامی تسلیحات فرستاده شده به لب مرز جزو سلاح‌های پیشرفته ترکیه محسوب می‌شوند.

   

  همچنین از آنکارا خبر می‌رسد روز یکشنبه فرمانده کماندوهای ارتش ترکیه، یعنی «سزای آکساکال» به واحد بازرسی کماندویی این کشور احضار می‌شود. رسانه‌های ترکیه می‌گویند پس از این حضور ترکیه نیروهای بیشتری را به لب مرز با سوریه می‌فرستد.

   

  گفته می‌شود در مجموع ۵۴ هزار سرباز در مرز با سوریه مستقر شده‌اند. رسانه‌های ترکیه می‌گویند: بیش از ۴۰۰ دستگاه سنگین نظامی وارد این منطقه شده‌اند. تانک‌های ترکیه نیز در لب مرز آرایش نظامی پیدا کرده‌اند. ترکیه می‌گوید تنها برای مقابله با داعش دست به تقویت نیروهای خود در مرز زده است اما رسانه‌های نزدیک به اپوزیسیون می‌گویند ترکیه قصد دارد در شمال سوریه حضور نظامی پیدا کند.

   

  گفته می‌شود در جلسات فرماندهان نظامی ترکیه، این کشور گزینه استفاده از حملات هوایی برای پشتیبانی از نیروهای زمینی را در دست بررسی دارد. در حالی که رایزنی‌ها در مورد اشغال نظامی سوریه توسط ترکیه در حال تقویت است، آنکارا نیروهای ویژه خود را که به «مارون برتس» معروف است به شهر «شالین‌اورفا» فرستاده است. این گروه همان گروهی است که پیش از این به خاک سوریه تعدی کرده بود تا مقبره «شاه سلیمان» را جابه‌جا کنند.

   

  یکی از کارشناسان نظامی ترکیه به روزنامه تودیز زمان می‌گوید: تحرکات اخیر نیروهای نظامی ترکیه و حضور تسلیحات سنگین تنها به یک دلیل صورت می‌گیرد؛ آنکارا قصد دارد تا شمال سوریه را به تسخیر خود درآورد.

   

  ترکیه از مدت‌ها پیش قصد داشت تا شمال سوریه را در اختیار مهره‌های خود، یعنی ارتش موسوم به آزاد سوریه قرار دهد تا منطقه‌ای امن برای این گروه به‌وجود بیاورد. آنکارا برای پیشبرد این هدف خود خواسته بود تا واشنگتن شمال سوریه را منطقه پرواز ممنوع اعلام کند تا از این طریق مواضع مخالفان اسد در این منطقه تقویت شود. آمریکا اما به درخواست آنکارا پاسخ مثبتی نداد و به نظر می‌رسد که خود، راسا برای برآورده کردن این موضوع دست به کار شده است.

   

   

   

   

  دنیای اقتصاد

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار