In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ - ۱۷:۳۵ | کد خبر : 24611
 • Print Friendly

  تخریب تخت جمشید عراق توسط داعش + تصاویر

  شهر نمرود یا کالح یک شهر آشوری باستانی در بین‌النهرین شمالی در ساحل رود دجله عراق بوده است که تا مدت ها پایتخت تمدن و امپراتوری بزرگ آشوری به شمار می رفت که اکنون به دست داعش بطور کامل نابود و تخریب شد.

   

   

  شرق پرس: بالاخره خبری که ماه ها انتظار آن می رفت و هفته قبل رسانه ای شد، رسما با انتشار فیلم ویدئویی و گزارش تصویری از سوی داعش تأیید شد: «تخریب شهر باستانی نمرود با ۳۴۰۰ سال قدمت بشری»
   
   
   
  «شهر نمرود» یا «کالح» یک شهر آشوری باستانی در بین‌النهرین شمالی در ساحل رود دجله بوده است که تا مدت ها پایتخت تمدن و امیراتوری بزرگ آشوری به شمار می رفت. در زبان آشوری باستانی به آن «کلخو» می گفتند، اما اکنون آشوری های موصل و نینوی در زبان بومی خود به آن «کلحو» می گفتند که قرابت زیادی با واژه عربی آن (کالح) دارد. بعدها باستان شناسان نام آن را از روی اسم نیمرود، نمرود گذاشتند.
   
   
   
  این شهر باستانی، یکی از مراکز اصلی تمدن آشوری بوده و گفته می شود حدود ۳۶۰ هکتار مساخت داشته است. در تورات نیز از این شهر بزرگ تاریخی با عنوان «کالاح» نام برده شده است. بقایای این شهر باستانی، در پژوهش های باستان شناسی در میانه قرن هجدهم یافت شده است؛ که در میانه آنان کاخ پادشاه آشور نیز وجود دارد، کاخی که شباهت های محسوسی به «تخت جمشید» دارد.
   
   
   
  پایتخت امپراطوری بزرگ آشوری
   
  این شهر را پادشاه آشور شلمنسر اول ساخت و شهر مزبور حدود هزار سال وجود داشت و در قرن سیزدهم قبل از میلاد پایتخت گردید، ولی بعد مدتی دچار رکود شد تا اینکه دوباره آشور-ناصیر-پال دوم پادشاه آشور به آن توجه نمود و آن را پایتخت خود قرار داد، به این ترتیب شهر مزبور شهرت و معروفیت فراوان پیدا کرد. آشورناصیرپال دوم با به کار گیری هزاران اسیر و برده، قصری بزرگ و معابد و ساختمان‌های بسیار بر ویرانه‌های شهر سابق ایجاد کرد و در شکوفایی شهر کوشید. بناهایی که در دورهٔ شکوفایی در این شهر وجود داشت، مجموعه‌ای کم‌نظیر از هنر و فرهنگ متعالی باستانی محسوب می‌شد. دیواری طویل دور شهر را دربرمی گرفت.
   
   
   
  در ادامه تصاویری از قبل و بعد از تخریب را مشاهده می فرمائید:
   
   
   
   
  iraq-asar bastani1
   
   
    iraq-asar bastani3
   
    iraq-asar bastani5
   
   
   
  iraq-asar bastani6
   
   
  iraq-asar bastani7
   
   
  iraq-asar bastani8
   
   
  iraq-asar bastani2
   
   
  iraq-asar bastani9
  شفاف
   

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار