In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۵ | کد خبر : 66904
 • Print Friendly

  ترکیه به قطر نیروی نظامی اعزام می کند؟

  قطر همپیمان ترکیه است و هر دو کشور حامی اسلام سیاسی سنی و مهمترین نماد این جریان یعنی جنبش اخوان مسلمین هستند...

   

   

  تعدادی از مسئولان حزب حاکم ترکیه (حزب عدالت و توسعه) اعلام کردند که پارلمان این کشور چهارشنبه ۱۷ خردادماه، در صدد تصویب یک قانون برای اعزام نیروی نظامی به قطر است.

  عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت؛ ترکیه برای اعزام نیروهای ارتش به خارج از کشور نیازمند موافقت پارلمان این کشور است.

  ترکیه در قطر پایگاه نظامی دارد اما تعداد نیروهای نظامی در این پایگاه بسیار محدود است.

  در حالی که هم اکنون ۴ کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر، رابطه با قطر را قطع کرده اند و تحریم های اقتصادی سیاسی را علیه این کشور اعمال کرده اند رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته است که به دنبال ارتقاء سطح روابط با ترکیه است.

  ۴ کشور مرزهای خود را به روی قطری ها و وسایل حمل و نقل قطر بسته اند و شهروندان قطری را نیز از کشورهای خود اخراج کرده اند.

  قطر همپیمان ترکیه است و هر دو کشور حامی اسلام سیاسی سنی و مهمترین نماد این جریان یعنی جنبش اخوان مسلمین هستند.

  روابط عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به دلیل برخی مواضع قطر از جمله موضع آن در برابر ایران دچار تنش شده است. این کشورها قطر را تحریم کردند و مرزهای هوایی، زمینی و دریایی خود با قطر را بستند.

  قطر اتهامات این کشورها را رد کرده است و اعلام کرد که سخنان امیر این کشور که از طریق خبرگزاری رسمی منتشر شده بود از سوی هکرها به وی منسوب شده است و امیر قطر علیه همسایگان قطر اظهاراتی نداشته است.

  این تنش بزرگترین‌ شکاف در روابط میان کشورهای جنوب خلیج فارس است. ترکیه در این تنش از قطر اعلام حمایت کرده است. رئیس جمهور آمریکا در یک موضع‌گیری غیر صریحی از عربستان سعودی حمایت کرده است.

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “ترکیه به قطر نیروی نظامی اعزام می کند؟”
  1. اورولوژى گفت:

   اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار