In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۲۱:۰۴ | کد خبر : 53657
 • Print Friendly

  در سفر به شرق مازندران؛

  تمجید معاون اول رئیس جمهور از بندر منحصربفرد شمال کشور

  جهانگیری در سفر به شرق مازندران با تمجید از موقعیت ممتاز بندر امیرآباد بهشهر گفت: امیرآباد تنها بندری است که به راه آهن متصل است و اسکله جدید که از کشتی به ریل متصل و بارگیری می‌شود اهمیت زیادی دارد.

  تمجید معاون اول رئیس جمهور از بندر منحصربفرد شمال کشور

   

  به گزارش شرق پرس  اسحاق جهانگیری  در حاشیه بازدید از بندر امیرآباد اظهار داشت: بندر امیرآباد تنها بندر متصل به راه‌آهن سراسری بوده و اسکله جدید که از کشتی به ریل متصل و بارگیری می‌شود نیز در جای خود مهم است.

   

  وی افزود: بندر امیرآباد در یک‎ سال گذشته با حجم کار و تعداد اسکله‌های زیادی که ساخته، رشد زیادی داشته است.

   

  جهانگیری با بیان اینکه بندر امیرآباد در آینده کانون اصلی زیرساخت و توسعه شمال کشور است، افزود: کشورهای اطراف دریای خزر برای ترانزیت کالاهای خود نیاز دارند که از بندری مانند امیرآباد استفاده کنند.

   

  معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نیاز جدی روسیه به ایران، گفت: مازندران همه ویژگی‌ها را برای این موضوع در بخش کشاورزی به‌ویژه محصولات باغی و مرکبات دارد و بخش لبنی دارد.

   

  جهانگیری بیان کرد: ظرفیت خوبی برای تجار و بازرگانان در ایران و روسیه وجود دارد و باید به لحاظ راهبردی در این زمینه کار بیشتری صورت بگیرد.

   

  وی با بیان اینکه بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد باید با اشتیاق زیادی سرمایه‌گذاری کند، افزود: در مازندران از قدیم محدودیت صنعت و کشاورزی وجود داشت، اما در استان‌های شمالی بحث محیط‌زیست برای ما مهم است و در عین حال نیز جوانان نیاز به اشتغال دارند و فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری است.

   

  معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افزایش مساحت منطقه ویژه اقتصادی به ۲ هزار و ۶۰ هکتار، گفت: منابع خصوصی باید وارد عرصه تولید شود، نظام بانکی نیز باید کمک کرده و منابع مورد نیاز را تأمین کند.

   

  جهانگیری ادامه داد: یکی از سیاست‎های در سال گذشته و سال‌جاری، تأمین سرمایه در گردش است که حتماً نظام بانکی کمک می‌کند.

   

  معاون اول رئیس جمهور گفت: شش پست اسکله ، مخزن روغن پنج هزار تنی ، سیلوی ۳۶ هزار تنی غلات ، ۹ دستگاه کشنده و مکنده غلات ۲۰۰ و ۳۰۰ تنی و سایر تجهیزات مرتبط ، دیوار حفاظت ساحلی و دیواره آبراهه از جمله طرح هایی است که از آنها بازدید کردیم.

   

  وی، میزان اعتبار هزینه شده در این پروژه ها را دو هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: حدود هزار میلیارد ریال از اعتبار ساخت این طرح‌های راهبردی در بندرامیرآباد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دست ساخت قرار گرفت.

   

  جهانگیری افزود: با بهره برداری از پست اسکله‌های آماده افتتاح، تعداد اسکله‌های موجود در بندر امیرآباد به ۱۵ اسکله می‌رسد.

   

   

   

   

   

   

   

  تسنیم

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار