In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ - ۱۰:۰۷ | کد خبر : 33927
 • Print Friendly

  تولید داروهای مسکن و ضد درد بدون استفاده از تریاک

  دانشمندان موفق به تولید آرام‌بخش‌های مسکن درد با استفاده از مخمر نان اصلاح‌شده شدند.

  اخبار,اخبار علمی,استفاده از مخمر نان برای تولید آرام‌بخش‌ها

   

  شرق پرس : دانشمندان دانشگاه استنفورد معتقدند که وابستگی به تولید داروهای مسکن درد از مشتقات تریاک محدودیت‌هایی دارد، اما استفاده از مخمر نان برای تولید آرام‌بخش‌ها بسیار ارزان و قابل اطمینان است.

   

   

   

  بسیاری از کارشناسان تامین دارو در سطح بین‌المللی پس از انتشار این خبر با اظهار نگرانی گفتند: اگرچه تولید ارزان‌قیمت داروهای مسکن درد و آرام‌بخش انقلابی در پزشکی محسوب می‌شود، اما نگرانی‌ها برای افزایش استفاده غیرقانونی از فرایند تولید ارزان‌قیمت داروهای ضددرد و آرام‌بخش دوچندان شده است.

   

   

   

   

  دانشمندان در مورد جزئیات این موفقیت چشمگیر افزودند: مهم‌ترین فرایند برای تولید ارزان‌قیمت آرام‌بخش‌های متنوع، اجرای فرایند‌ پیچیده مهندسی ژنتیک بر روی مخمر نان است. در این پروژه تغییر عملکرد مخمر نان با موفقیت انجام و در طول پنج روز شکر به دو ماده آرام‌بخش هیدروکدون و تبائین تبدیل شد. ترکیبات هیدروکدون باعث خاموش‌کردن گیرنده‌های درد در مغز می‌شود و عملکرد آن کاملا مشابه برخی از مشتقات تریاک مثل مورفین است.

   

   

   

   

   

  ایسنا

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار