In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۶:۲۲ | کد خبر : 49725
 • Print Friendly

  همزمان با فرا رسیدن اردیبهشت:

  جشنواره گلابگیری در جنوب شهرستان ساری برگزار می شود

  عضو شورای اداری ساری با اشاره باینکه کشت گل محمدی در سطح 20 هکتار از زمینهای منطقه دودانگه انجام می شود , افزود: امکان توسعه این نوع کشت، تا چند صد هکتار وجود دارد و جشنواره گلابگیری می‌تواند علاوه بر معرفی این محصول تولیدی در مازندران، باعث جذب گردشگر شود.

  جشنواره گلابگیری در جنوب شهرستان ساری برگزار می شود

   

   

   به گزارش شرق پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، لطف‌الله عباسی عضو شورای اداری فرمانداری ساری گفت: پیشنهاد برگزاری جشنواره گلابگیری در بخش دودانگه از سوی فرماندار ساری به ما اعلام شد و تصمیم گرفتیم نسبت به برگزاری این جشنواره اقدام کنیم.

   

  وی با بیان اینکه چند سالی است که کاشت گل محمدی در بخش دودانگه انجام می‎‌شود، افزود: این جشنواره به منظور شناساندن ظرفیت‌های منطقه، توسعه بخش و بیان موانع و مشکلات تولیدکنندگان اجرا می‌شود.

   

  عباسی با اشاره به اینکه ۲۰ هکتار کشت گل محمدی در منطقه دودانگه داریم، گفت: امکان توسعه این نوع کشت، تا چند صد هکتار وجود دارد و با توجه به مزیت‌های منطقه، جشنواره گلابگیری می‌تواند علاوه بر معرفی این محصول تولیدی در مازندران، باعث جذب گردشگر شود.

   

  وی با بیان اینکه کشت گل محمدی در منطقه دودانگه این مزیت را دارد که مانند سایر استان‌هایی که کشت گل محمدی دارند با کمبود آب مواجه نیستیم، تصریح کرد: به گواهی مراکز تحقیقاتی، گلاب تولیدی از باغات بخش دودانگه مازندران با گلاب دیگر استان‌هایی که در این زمینه ید طولانی دارند برابری می‌کند.

   

  عباسی با اشاره به برگزاری این جشنواره در اردیبهشت ماه، ادامه داد: درنظر داریم این جشنواره را همراه با برنامه شاد و مفرح و استفاده از هنرمندان بومی در باغات گل بخش دودانگه برگزار کنیم.

   

  وی با بیان اینکه رونق جشنواره گلابگیری علاوه بر افزایش درآمد مردم، اشتغال جوانان را هم به همراه دارد، خاطرنشان کرد: در کنار توسعه این جشنواره، معرفی محصول گلاب تولیدی مازندران و افزایش درآمد مردم، به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید شغلی هستیم.

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار