In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳ - ۱۱:۴۵ | کد خبر : 55568
 • Print Friendly

  بی اعتنایی مفرط به سئوالهایی که جا می ماند!

  حذف رسانه های مستقل از لیست مدعوین جلسات پرسش و پاسخ !

  علی رغم اینکه رئیس دولت اعتدال تاکید دارد تمام مطبوعات و رسانه‌ها دارای حقوق مساوی هستند اما در عمل و حداقل در مازندران ما این را نمی بینیم و طبیعی است که در دعوتهای سلیقه ای از رسانه ها سئوالهایی پرسیده نشده همیشه جا بماند و مراسم روز خبرنگار امسال مازندران مصداق بارز صندلی خالی مستقلین واقعی بود.

  حذف رسانه های مستقل از لیست مدعوین جلسات پرسش و پاسخ !

   

  شرق مازندران(شرق پرس): با کمال تاسف علی رغم تلاش و زحمات رسانه های مستقل برای نقدهای منصفانه و اطلاع رسانی بدون غرض در استان مازندران این روزها شاهد اوج نگاه سلیقه ای  چه در روابط عمومی ادارات دولتی استان و چه در رسانه های طیف مقابل که مدیریت برخی تشکیلات رسانه ای را در اختیار دارند هستیم.

  مدیران اغلب در هر تریبونی که گیر می آورند نقش رسانه ها را در توسعه و تمامی مقوله های جامعه مثبت و غیرقابل انکار می دانند اما در عمل رسانه های آزاد و مستقل را مورد بی مهری قرار می دهند و شاید به نوعی انتقام قلم نقاد می گیرند!

   

  یادمان نرفت که رئیس‌ جمهور در یکی از جشنواره های مطبوعات گفت:  نباید بگذاریم برخی تنگ‌نظری‌ها و سلیقه‌ورزی‌ها اجازه دهد سلیقه‌های سیاسی در مسائل فرهنگی و ارتباطاتی حاکم شود . رئیس دولت اعتدال در آن سخنرانی تاکید کرده بود  تمام مطبوعات و رسانه‌ها دارای اختیارات و حقوق مساوی هستند!

   

  علی رغم این اظهارات, نگاه یکسویه و سلیقه ای در دعوت از رسانه ها چه در نشست های خبری مسئولان استانی و شهرستان ها و چه در ویژه برنامه های روز خبرنگار که هر ساله برگزار می شود بسیار مشهود است . و مردم بدانند که احتمالا سئوالات بی پرده و بی تعارف برخی رسانه های مستقل مانع از حضورشان در جلسات اینگونه است.

  در تمامی استان ها مرسوم است در ایام هفته خبرنگار ادارات دولتی که راس آن استانداری است و سازمان ها و ارگان های دیگر مانند شهرداری و شورای شهر , نشستی ترتیب می دهند تا هم  پاسخگوی سئولات رسانه ها باشند و هم فعالان عرصه خبر تقدیر شوند و به نوعی هر چند اندک از خبرنگاران و اصحاب رسانه حمایت شود.

  اما صد تاسف که در این مورد هم استان ما دچار تناقضات و چالش هایی است که کمتر در جاهای دیگر دیده می شود.

   بعنوان رسانه ای که نمی خواستیم بدهکار هیچ جریانی باشیم در این سالها سعی در سکوت داشتیم اما دیده شد برخی اوقات جای خالی رسانه های زحمت کش و مستقل در این جلسات پرسش و پاسخ با افرادی پر می شود که شاید مسلم ترین بی عدالتی در حق اطلاع رسانی باشد که شایسته است مسئولان گرامی خود شخصا و بدون تفویض اختیار پیگیری وارد شوند و بررسی دقیق تر نسبت به اسامی و رسانه های منتسب که در این جلسات دعوت می شوند داشته باشند و عدم دعوت از رسانه های پرتلاش, مستقل و شجاع را جویا شوند.

    در سالهای گذشته به دلیل عدم ساماندهی سایت های خبری این مراسم ها همواره به بدترین و ناعادلانه ترین شکل انجام می شد به گونه ای که شاید نیمی از تقدیر شوندگان کمترین فعالیت را در رسانه ها نداشتند اما نامشان همواره در جمع مدعوین دیده میشد!

  اکنون پس از ساماندهی رسانه ها و اعطای مجوز به سایت ها و از طرفی تشکیل مجمع رسانه های مجازی استان مازندران (که ظاهرا فقط در حد یک اسم هست! ) بهانه از دست مسئولان و روابط عمومی ها خارج شد. چراکه تعداد و آمار رسانه های دارای مجوز مشخص است و گفته می شود چیزی نزدیک به ۵۰ رسانه مجوز دارند که شاید نیمی از آنها فعالیت چندانی ندارند که بازهم این مسئله براحتی قابل تمیز دادن است.

  در کمال تاسف در مراسم های روز خبرنگار امسال هم مانند سالهای قبل بازهم شاهد بی مهری به رسانه های مستقل و عدم دعوت از آنها بودیم ! که جدیدترین آن جلسه اخیر روز خبرنگار در ساختمان استانداری و همینطور مراسم تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط شهرداری و شورای شهر ساری بعنوان مرکز استان مازندران بود که شوربختانه شاهد مسائل آزار دهنده ی تبعیض آمیز بودیم.

  شاید به دلیل اینکه اینگونه رسانه ها خود را در آغوش هیچ گروه و حزب و جریانی نمی اندازند و بصورت مستقل تنها برای اعتلای ایران اسلامی, توسعه مازندران و آگاهی مردم  بدون توجه به خوش آمد دولت ها و جریان ها قلم می زنند اینگونه مورد کم لطفی قرار می گیرند که اگر اینگونه است به نبودن خود در این مراسم ها افتخار می کنیم و ترجیح می دهیم همواره رسانه و حنجره مردم باقی بمانیم.

  در پایان از اداره کل ارشاد استان مازندران و همینطور مجمع رسانه های مجازی مازندران درخواست داریم برای یکبار هم که شده لیست رسانه های دارای مجوز و فعال استان مازندران را ابتدا به روابط عمومی استانداری مازندران و در مرحله بعد به تمامی ارگان ها و ادارات ارسال نمایند چراکه معتقدیم سئوالات جا مانده ای که از مدیران پرسیده نمی شود جدای از ضربه و لطمه به توسعه مازندران, مسئولیت شرعی نیز دارد.

   

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “حذف رسانه های مستقل از لیست مدعوین جلسات پرسش و پاسخ !”
  1. زنده دل گفت:

   این روش غلط در همه دولتها تکرار میشه
   بعضی از روابط عمومی ها تمایل به مخالفان و رسانه های مخالف دارن که از این روش از حجم انتقادها بکاهند
   بعض از روابط عمومی ها هم به موافقان توجه بیشتر می کنند
   حالا اگه شما بخوای مستقل و عادلانه بنویسی کلاهت پس معرکه است


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار