In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ - ۱۷:۰۹ | کد خبر : 34044
 • Print Friendly

  حمله و آتش زدن ۱۰ دستگاه کامیون و اتوبوس ایرانی در خاک ترکیه

  عطرچیان با بیان اینکه دو کامیون یکشنبه شب و یک کامیون دیگر نیز شنبه شب هفته جاری به آتش کشیده شدند، اظهار کرد: در 10 مورد حمله به ناوگان ایرانی متاسفانه راننده اتوبوس جان خود را از دست داد، اما خسارات جانی در 9 کامیون نداشتیم.

   

   

   

   

  شرق پرس: مدیرکل ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در طول سه هفته اخیر ۱۰ دستگاه ناوگان ایرانی متشکل از ۹ کامیون و یک اتوبوس توسط افرادی ناشناس در خاک ترکیه مورد حمله قرار گرفته و آتش زده شدند.

   

  محمدجواد عطرچیان در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا با بیان اینکه سفیر ترکیه در ایران درباره حمله‌های اخیر به ناوگان ایرانی احضار شده است، افزود: با توجه به اینکه مقامات ترک وظیفه تامین امنیت ناوگان ایرانی در خاک این کشور را بر عهده دارند، بنابراین سفیر ترکیه در ایران احضار و علاوه بر تامین امنیت رانندگان و ناوگان ایرانی درخواست غرامت هم در حمله‌های اخیر مطرح شد.

   

  وی با تاکید بر اینکه قرار شد سفیر ترکیه در ایران مراتب را به مقامات کشورش اطلاع دهد، تصریح کرد: البته تنها ناوگان ایرانی نیستند که در خاک ترکیه مورد حمله قرار می‌گیرند، بلکه این حملات از سوی افراد ناشناس، ناوگان همه کشورها در شرق و جنوب شرقی این کشور را شامل می‌شود.

   

  عطرچیان با بیان اینکه دو کامیون یکشنبه شب و یک کامیون دیگر نیز شنبه شب هفته جاری به آتش کشیده شدند، اظهار کرد: در ۱۰ مورد حمله به ناوگان ایرانی متاسفانه راننده اتوبوس جان خود را از دست داد، اما خسارات جانی در ۹ کامیون نداشتیم.

   

  همه این حملات با هدف آسیب رساندن به ناوگان و نه راننده و سرقت از آنها انجام شده است

   

   
  وی ادامه داد: در برخی کامیون‌ها علاوه بر ماشین، کل بار نیز در آتش سوخت و در برخی دیگر تنها کامیون دچار سوختگی شده و بار سالم مانده است.

   

  مدیرکل ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عنوان کرد: هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است و در همه موارد نیز حملات با هدف آسیب رساندن به ناوگان و نه راننده و سرقت از آنها انجام شده است.

   

  عطرچیان تاکید کرد: پس از وقوع این حملات بلافاصله هشدارهای لازم به رانندگان شرکت‌های حمل و نقلی برای اجتناب از انجام سفرهای غیرضروری در ترکیه داده شد. همچنین تاکید شد که از رانندگی در شب در این کشور خودداری کنند.

   

  وی بیان کرد: به رانندگان توصیه شد تا در صورت امکان طی این روزها برای ترانزیت بار خود از مسیرهای جایگزین مانند روسیه، بلاروس، رومانی و گرجستان و دریای سیاه استفاده و تردد کنند.

   

  عطرچیان درباره احتمال تعطیلی تردد در مرز ایران و ترکیه اضافه کرد: ما نمی‌توانیم مرز را تعطیل اعلام کنیم چرا که این امر در حیطه اختیارات وزارت راه و شهرسازی نیست.

   

  به گفته مدیرکل ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، بر این اساس فعلا موضوع بستن مرزها مطرح نیست و کماکان تردد به صورت عادی ادامه دارد.

   

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “حمله و آتش زدن ۱۰ دستگاه کامیون و اتوبوس ایرانی در خاک ترکیه”
  1. رکسانا گفت:

   درود و سلام از اگاه سازی شما. رسانه های ملی که به فکر آگاه کردن مردم از خطرات جانی و مالی در ترکیه نیستند. خطر بسیار جدی است و مردم و عزیزان و دوستان بیگناه ما متاسفنه بی خبر.


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار