In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ - ۱۱:۰۸ | کد خبر : 35068
 • Print Friendly

  همه ی وعده های محقق نشده وزارت آموزش و پرورش؛

  حکایت حلوا حلوا گفتن آموزش و پرورش و شیرین نشدن دهان معلمان

  مشکلات معیشتی و حقوق و دستمزد کم معلمان و فرهنگیان همواره گلایه های این قشر نجیب و زحمتکش جامعه را به همراه داشته است. جامعه فرهنگیان که نقش مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان کشور دارند همواره با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند که باعث می شود روی کار آنها تاثیر گذار باشد

  moalemann54

   

   

   

  به گزارش شرق پرس, مشکلات معلمان و قشر فرهنگی را پایانی نیست و در این میان خلف وعده هایی که از سوی آموزش و پرورش اتفاق می افتد کار را برای زندگی معلمان سخت تر می کند.

  درواقع می توان گفت، معلمان با مشکلات و مصائب زیادی دست و پنجه نرم می کنند.از سختی کار و مشکلات کاری که صرف نظر شود، مشکلات معیشتی سال ها است معلمان و خانواده های آنها را تحت فشار قرار داده و خدمات دولتی ارائه شده به انها نیز همواره با مشکلاتی همراه بوده است.

   

   
  به عنوان مثال، درطول چندسال گذشته وبراساس سیاستهای دولت دهم ،طرحی با عنوان بیمه طلایی برای پوشش هزینه های درمانی معلمان به اجرا گذاشته شد که در ابتدا وزارت خانه متعهد شد نیمی از هزینه ای که به طور ماهانه از حقوق معلمان برای اجرای این طرح کسر می شد را پرداخت کند.اما پس از یک سال تعهد یاد شده به فراموشی سپرده شد وعملا تمام هزینه ها به صورت کامل از حقوق معلمان کسر می شد.

   

  با این وجود موانع بسیاری در اجرای طرح وجود داشت که از آن جمله می توان به کمبود مراکز درمانی طرف قرارداد و تثبیت هزینه های پرداختی در طول سالهای گذشته، باوجود تورم افسار گسیخته سالهای اخیر اشاره کرد.

   

  از سوی دیگر،  مشکلات معیشتی و حقوق و دستمزد کم معلمان همواره گلایه های آنها را به همراه داشته است.این قشر از جامعه که نقش مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان کشور دارند همواره با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند که باعث می شود روی کار آنها  تاثیر گذار باشد که در این میان معلمان حق التدریسی که هنوز در انتظار استخدام هستند وضعیت بدتری دارند.

   

  همه وعده های فانی  به معلمان
   
  آبان ماه سال گذشته بود که فانی با بیان اینکه رفاه و معیشت معلمان و بحث تجهیزات و فضای این مدارس نیازمند نگاه عمیق، عزم ملی و همه‌جانبه همه ارکان نظام است، اظهار کرد: معلمان به‌رغم اینکه در بین کارمندان دولت از بالا‌ترین میزان باسوادی بهره‌مند هستند متاسفانه برابر شأن و منزلتشان از حقوق و رفاه برخوردار نیستند و من از این جهت شرمنده معلمین هستم.شرمندگیی که البته مشکلات معیشتی و استخدامی معلمان را حل نکرد!  

   

   بعد از آن هم در حالیکه در آستانه هفته معلم اخبار خوشی از افزایش حقوق ۲۵ درصدی فرهنگیان به گوش می‌رسید وزیر آموزش و پرورش این افزایش حقوق را تکذیب کرد تا امید معلمان ناامید شود.  

   

   به این ترتیب بود که کار به جایی رسید که تجمعات صنفی معلمان معترض رو به روی مجلس ادامه دار شد و تجمعی نیز در اسفند ماه سال ۹۳ در آستانه نوروز برگزار شد.

   

  بعد از آن آقای وزیر در سال ۹۴ وعده افزایش حقوق معلمان را داد. وزیر آموزش
   و پرورش به مهر گفت: حقوق دریافتی معلمان از ۱۶۰ تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و ۱۴درصد افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۴ نیز به آن اضافه می‌شود.  

   

   علی اصغر فانی همچنین از صدور احکام رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داد و افزود: براساس این طرح معلمان به رتبه‌های پایه ارشد، خبره و عالی تقسیم می‌شوند و در صدد افزایش مهارت‌های حرفه‌ای خود برمی آیند.  وی گفت: شاخص‌های رتبه بندی معلمان را تا شهریور مشخص می‌کنیم و به تصویب دولت خواهیم رساند.  

   

   فانی افزود: برای اجرای زود‌تر طرح رتبه بندی معلمان این طرح را در دولت تصویب کردیم اما در صورت اصرار مجلس شورای اسلامی برای قانونی شدن این طرح دولت این آمادگی را دارد که طرح را برای تصویب به مجلس ارائه کند. 

   

   
   فانی به جذب نیرو در آموزش و پرورش اشاره کردو گفت: قول استخدام ۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش را از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گرفته‌ایم و بزودی آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و اولویت استخدام با مربیان پیش دبستانی خواهد بود.   

   

   
  وی در ادامه از ساماندهی نیروی انسانی، افزایش مشارکت‌های مردمی، تمرکززدایی، عملیاتی کردن بودجه و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی را از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۴ عنوان کرد.با این حال تا زمان استیضاح وی هیچ یک از این وعده ها به مرحله عمل نرسید تا اینکه در تیر ماه وی استیضاح شد و دوباره رای اعتماد گرفت تا به میز ریاست بازگردد.

   

  حالا هم به تازگی فانی خبر از کمیته ای داده که قرار است به وضعیت معیشتی معلمان رسیدگی کند.وزیر آموزش و پرورش گفته: امیدواریم با همراهی مجلس برای تدوین برنامه ششم توسعه بتوانیم با توجه به نقشه راه سند تحول بنیادین تا سال ۱۳۹۹ به ایجاد تحول در آموزش و پرورش بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی برسیم.

   

   علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش  اظهار کرده: ‌کمیته مشترک میان دولت، مجلس و آموزش و پرورش در تلاش برای رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان هستند.

   

  این در حالی است که بسیاری از وعده های اموزش و پرورش به معلمان عملی نشده است. وعده‌هایی که عمل کرده یا عمل ناکرده در گوشه‌ای رخ می‌نماید.

   

  هدیه ای که داده نشد

  وعده هایی که هر چند گاهی خرد و بی اهمیت به نظر برسند اما تحقق آنها می تواند دلگرمی معلمان باشد.به عنوان مثال، به تازگی یکی از معلمان نمونه کشور در سال تحصیلی ۹۳- ۹۴ گفته: اکنون چهار ماه از آن قول و قرارها و وعده‌هایی که به معلمان نمونه داده شده، می‌گذرد و با وجود مکاتبات، تماس‌های متعدد و حتی دو بار مراجعه حضوری این معلمان به وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری هیچ اقدامی در راستای اهدای جوایز صورت نگرفته است.

   

   
  بهمن ویسی معلم نمونه کشور در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ اظهار داشته: چهار ماه از هفته معلم، می‌گذرد. هفته‌ای که با هدف پاسداشت مقام معلم و فرهنگ‌سازی در راستای ارتقای ارج و منزلت معلم در جامعه نامگذاری شده است. امسال نیز به سیاق سال‌های گذشته، وزارت آموزش و پرورش، معلمان نمونه کشوری را که این بار در فرآیندی پیچیده و سختگیرانه گلچین کرده بود، در پایتخت گرد هم آورد تا هم از نخبگان عرصه تعلیم و تربیت سراسر کشور تجلیل کرده باشد و هم از سیاست‌های جدید خود در زمینه تکریم مقام معلم در حضور این جمع رونمایی کند. وی افزود: پیش و پس از دیدار معلمان نمونه کشور با مقامات ارشد نظام، مسئولان وزارت آموزش و پرورش قول اهدای یک دستگاه خودرو و دو کمک هزینه سفر حج عمره را به هر کدام از معلمان نمونه کشوری داده و این جمع نیز با خاطری آسوده و مطمئن از عملی شدن این قول راهی شهرهای خود شدند.

   

   
  معلم نمونه کشور اضافه کرده: اما اکنون چهار ماه از آن قول و قرارها می‌گذرد و با وجود مکاتبات، تماس‌های متعدد و حتی دو بار مراجعه حضوری معلمان نمونه کشور به وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری هیچ اقدامی در راستای اهدای جوایز صورت نگرفته است و نکته تاسف بار آن که معاونت محترم پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی پیگیری، جذب و تامین اعتبار هدایا در جریان مراجعه حضوری معلمان نمونه کشور، حاضر به ملاقات با این همکاران نشده و حتی مسئول دفتر ایشان نیز از دریافت نامه این جمع خودداری کرد.

   

  از این دست وعده ها در وزارت آموزش و پرورش زیاد است.وعده هایی که چیزی جز گلایه های معلمان به همراه نداشته و ندارد و این قصه ادامه دارد…

   

   

   

  شفاف

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار