In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۱۵:۵۷ | کد خبر : 29662
 • Print Friendly

  مدير جهاد کشاورزی گلوگاه

  خسارت آتش سوزی گندمزارهای شهرستان گلوگاه ۳ میلیارد ریال برآورد شد

  پورفلاح گفت: هنوز علت اصلی و قطعی اين آتش سوزی که منجر به خسارت به ۵۰ هکتار از گندمزارهای شهرستان گلوگاه شد مشخص نشده است و علت این امر در حال بررسی است.

  porfallah15

   

   

  به گزارش شرق پرس رضا پورفلاح  خسارت آتش سوزی ۵۰ هکتار از گندمزارهای گلوگاه را که در روزهای گذشته اتفاق افتاد، سه میلیارد ریال اعلام کرد.

   

   

   

  مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه در گفتگو با مهر افزود: این آتش سوزی در گندمزارهای مناطق مختلف خورشید کلا، نظام محله و قلعه پایان اتفاق افتاد  که با توجه به اینکه گندمزارهای روستای قلعه پایان در جوار جنگل بوده است با اعزام و واکنش سریع نیروهای امدادی و مردم این آتش مهار و از خسارت به جنگل خوددداری شد.

   

   

  وی با اعلام اینکه علت اصلی این حادثه و اتفاق در دست بررسی است، اظهار داشت: هنوز علت اصلی و قطعی این آتش سوزی که منجر به خسارت به ۵۰ هکتار از گندمزارهای شهرستان گلوگاه شد مشخص نشده اما گرمای هوا و وزش باد گرم یکی از این دلایل عنوان شده است.

   

   

  مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه با اشاره به اینکه این آتش سوزی سه میلیارد ریال خسارت داشته است گفت: علاوه بر آتش در گندمزارها، آتش به سه واحد دامداری نیز خسارات جدی وارد کرد و تمامی کاه و کلش موجود در انبار دامداری را سوزاند و به تاسیسات پایه آن صدماتی وارد شد.

   

   

  پورفلاح در ادامه با بیان اینکه کشاورزان از سوزاندن کاه و کلش مزارع گندم خودداری کنند، یادآور شد: آموزش های لازم و توصیه های فنی در این رابطه به کشاورزان انجام شده است که برای حفظ بقایای گیاهی از سوزاندن کاه و کلش باقیمانده روی زمین خودداری کنند تا عناصر مغزی همچون منیزیم، گوگرد و غیره در خاک باقی بماند و با آتش زدن از بین نرود.

   

   

  وی افزود: پسماندهای محصولات زراعی منابع مهم تولید و تجدید مواد آلی خاک هستند و جلوگیری از سوزاندن کاه و کلش غلات، حاصلخیزی خاک را به همراه دارد که کشاورزان باید به این نکته مهم توجه کنند.

   

   

  گلوگاه یکی از شهرستان های مهم کشاورزی استان در شرق مازندران است.

   

   

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “خسارت آتش سوزی گندمزارهای شهرستان گلوگاه ۳ میلیارد ریال برآورد شد”
  1. علی اصغراسماعیلی گلوگاه گفت:

   شماهم پس ازسالهادفاع مقدس قهرمان بازی ذراوردی وبالودروبولدزرزمینی که متعلق به شهیدمفقودالاثری بوددیوارش راخراب کردی ودوباره دل خانواده رادرسالگردشهادتش اتش زدی این تکلیف باکیست؟۲۴خردادگلوگاه شاهدتخریب دیوارهایی بودکه وارث زمینش شهیدمفقوالاثری بودکه پدرگفت پسرم روزی میایدوچشم به راهی اش خاتمه پیدامیکندوفرزندم زنده است وسهم ارث خودرابگیردولی درمقابل سالهاصبرپدرصبرنکردندمجال ندادندحصارودیواررافروریختنداین زمین متعلق به سردارشهیدشعبان اسماعیلی درروستای مصیب محله گلوگاه است شعبان برای حفظ وصیانت وحیثیت کشورباخون خودحصاروحصین وقلعه ودژساخته است ومحکم بنانهادوکسی رایارای دست زدن به ان نیست پایه های ان هرروزمستحکم ترمیشودوماسالهاپشت ان دیواردرامانیم تابه امروزشعبان خوبم برادرعزیزم میدانم عمارت وویلا نساخته ایی ودرسرای ابدی جای گرفتی وازخاک به افلاک پرکشیدی ولی پدربیادت وبنامت زمینی رابه ارث گذاشت ورفت ولی درشهری که رییس دولت شهرازخانواده خودمان است به نظاره نشست ودیوارزمینت راخراب کردندچون دوست دشمن است شکایت کجابرم امروزحصارودیواررابرداشتندفرداراه تورابرمیدارندبه هرکس زنگ زدم جواب تلفن مراهم ندادندبادنیایی ازتوجیه وتفسیرروبروشدم شعبان عزیزمن مانده ام مهجورودلخسته ولحظات نقسگیری راسپری میکنم جناب اقای رییس شمابیش ترازهمه میدانستی وبرادر مرحوم قربان همکارت بودبه خودت اجازه فکرکردن ندادی وهمزمان بااتش گرفتن گندم زارهااتش دل مادرم راپس ازسالهاشعله ورنمودی یک لحظه فکرکن بامادرم چه کرده ای؟ شهداچه ساختندوچگونه خراب کردی مابانام وهدف والا ومقدس اوزنده ایم نه بااین حصارودیوارمابازمان زنده ایم نه بازمین محبت زمینیان سیرم نکردبلکه به خنکای عشق ابدی می اندیشم


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار