In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۸:۲۵ | کد خبر : 59529
 • Print Friendly

  در پی بارش برف؛

  خسارت ۱۲ میلیاردی به بخش کشاورزی و دامداری هزار جریب

  بخشدار هزارجریب نکا با اشاره به خسارت وارد شده در بخش جاده‌های بین مزارع بخش هزارجریب، تصریح کرد: خسارت واردشده در برف، کولاک و سرمای اخیر در این منطقه به جاده بین مزارع 7 میلیارد ریال تخمین زده شده است و خسارت به بخش دام سبک و سنگین این منطقه هم 200 میلیون ریال برآورد شده است.

  خسارت 12 میلیاردی به بخش کشاورزی و دامداری هزار جریب

   

  به گزارش شرق پرس ( شرق مازندران) محمد محمدیان در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: با جمع‌بندی‌های انجام شده بیشترین خسارت وارد شده به بخش کشاورزی و در جاده‌های بین مزارع کشاورزی، باغات و مرکبات و دام بوده است.

   

  بخشدار هزارجریب نکا افزود: خسارت وارد شده به بخش کشاورزی در بخش هزارجریب نکا در دانه روغنی، درختان سیاه‌ریشه، مرکبات، صیفی‌جات و سبزی‌جات بوده است که ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به این بخش خسارت وارد شده است.

   

  وی با اشاره به خسارت وارد شده در بخش جاده‌های بین مزارع بخش هزارجریب، تصریح کرد: خسارت واردشده در برف، کولاک و سرمای اخیر در این منطقه به جاده بین مزارع ۷ میلیارد ریال تخمین زده شده است و خسارت به بخش دام سبک و سنگین این منطقه هم ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

  این مسؤول با اشاره به اینکه خسارت‌هایی هم در بخش جاده‌سازی، آب، برق و امکانات زیربنایی وارد شده است، ادامه داد: در بررسی‌های اولیه خسارت بخش کشاورزی برآورد شده است و بقیه خسارت‌ها تا فردا اطلاع‌رسانی می‌شود.

  محمدیان با اعلام اینکه براساس توصیه‌های کارشناسان کشاورزی، آب ‌پاشی و دود کردن در باغات برای گرم‌تر کردن دما مهم‌ترین عامل در نگه داشت درست مرکبات و جلوگیری از تلخی آن است، افزود: کشاورزان مناطق مختلف با توجه به این توصیه‌ها، کارهای عملی مناسبی را برای جلوگیری از خسارت به باغات انجام دادند.

  وی گفت:‌ در حال حاضر دارای دمای هوای نسبتاً سردی در مناطق روستایی و کوهستانی هستیم که این دما در انتهای شب کاهش چشمگیرتری دارد که همچون گذشته انتظار داریم مردم با صبوری، کمک‌کار ما و نیروهای خدمات‌رسان بوده و شبکه‌های آب‌رسانی خود را با عایق‌های مناسب بپوشانند.

  بخشدار هزارجریب نکا ادامه داد: هم‌اکنون مهم‌ترین مشکل با توجه به سردی هوا و یخبندان موجود بعد از بارش برف در مناطق کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها، ترکیدگی لوله‌ها، قطع آب است که به دلیل یخ‌زدگی سیستم آب‌رسانی که بیشتر فلزی هستند و در دمای زیر صفر درجه، رخ می‌دهد.

  این مسؤول بیان کرد: وجود یخبندان در جاده و لغزندگی جاده‌ها در شرایط فعلی خطرناک‌تر از برف است که همراه داشتن امکانات لازم، تجهیزات، لباس گرم، زنجیر چرخ و… در جاده‌های مختلف روستایی الزامی است.

  محمدیان افزود: همشهریان، مسافران و افرادی که قصد تردد در محورهای مختلف اصلی و فرعی منطقه هزارجریب را دارند باید با رعایت نکات ایمنی برای خودرو و ایجاد ایمنی و سلامت برای خود و خانواده حرکت کرده و خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

  وی گفت: با توجه به یخ‌زدگی جاده‌های روستایی در حال حاضر نمک مورد نیاز برای جاده‌ها در راهدارخانه منطقه موجود است و نمک‌پاشی جاده‌ها توسط نیروهای راهداری انجام می‌شود و با مساعد شدن هوا برای تهیه نمک مورد نیاز در آینده اقدام می‌شود تا با مشکل مواجه نشویم.

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار