In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ - ۱۶:۱۱ | کد خبر : 29277
 • Print Friendly

  سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر:

  خسارت ۱۲۰ میلیارد تومانی به کشاورزی بهشهر در پی خشکسالی و گرمای هوا

  خلیل حقیقی درباره خسارتهای خشکسالی و کم آبی در بخش کشاورزی بهشهر گفت: پیش بینی می شود کمبود آب فراوان امسال به خشک شدن کامل حدود 500 هکتار دیگر از زمین های شالی شهرستان شود .

  haghighi-keshavarzi-behshahr

   

   

   

  به گزارش شرق پرس سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر گفت : خشکسالی و گرمای بی سابقه هوا ، موجب وارد شدن خسارت بیش از ۱۲۰ میلیارد تومانی کشاورزان بهشهری شد .

   

   

  خلیل حقیقی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان که در فرمانداری بهشهر برگزار شد اظهار کرد : این گرمای بی سابقه که در برخی روزها به ۴۲ درجه نیز رسید، منجر به افت شدید عملکرد سفره های آب زیرزمینی و خسارت ۱۶ میلیارد تومانی به مزارع گندم و جو شد .

   

  وی بیان کرد : این خسارت ها به صورت عمده در زمین های کشاورزی بخش کوهستانی وارد شد و کشاورزان بخش های دشتی ، متحمل هیچ خسارتی ناشی از کم آبی و خشکسالی نشدند .

   

  سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر افزود : امسال کشاورزان بخش کوهستانی این شهرستان ، در ۷ هزار و ۲۰ هکتار از زمین های این بخش اقدام به کشت جو و در ۷ هزار و ۶۷۵ هکتار نیز گندم کاشتند که زمین های جو حدود ۵۰ درصد و مزارع گندم حدود ۴۰ درصد ،دچار خسارت و از بین رفتن کامل محصولات شدند .

   

  حقیقی ادامه داد: وجود منابع آبی کافی در زمین های دشتی ، مانع از وارد شدن خسارت به مزارع گندم و جوی کشاورزان شد .

   

  وی گفت : با توجه به برداشت مناسب این محصولات در مزارع دشتی، تاکنون و در شرایطی که نیمی از گندم ها برداشت شد، ۲۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری گردید .

   

  سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر به خسارت دیگر محصولات کشاورزی ناشی از گرمای هوا اشاره کرد و گفت : یکی از مشکلات ناشی از این پدیده ، وارد شدن خسارت بین ۵۰ تا ۸۰ درصدی به باغات مرکبات شهرستان بود .

   

  حقیقی افزود : ریزش میوه ناشی از کمبود شدید آب ، بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان به باغداران شهرستان خسارت زد .

   

  وی ادامه داد : باغداران بهشهری سال ۹۲ نیز به دلیل سرمای فراوان دچار زیان فراوانی شده بودند و با وجود تلاش های فراوان خسارت های خود را دریافت نکردند.

   

  سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر گفت : کمبود منابع آبی و بارش باران ، سطح زیرکشت شالی شهرستان را نیز دچار اخلال کرد و حدود ۵۰۰ هکتار از زمین های بخش های کوهستانی و دشتی شهرستان به زیرکشت این محصول نرفت .

   

  حقیقی بیان کرد : علاوه بر این مقدار زمین کشت نشده ، پیش بینی می شود کمبود آب فراوان امسال به خشک شدن کامل حدود ۵۰۰ هکتار دیگر از زمین های شالی شهرستان شود .

   

   

  ایرنا

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار