In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۱:۳۲ | کد خبر : 37202
 • Print Friendly

  خودسرانه از ویتامین D استفاده نکنید

  دکتر فرح بخش متخصص تغذیه گفت: ویتامین D چون یک ویتامین محلول در چربی است به راحتی از بدن دفع نمی‌شود. پس از مصرف سر خود مکمل‌های ویتامین D باید خودداری کرد چون منجر به مسمومیت می‌شود و در دراز مدت مصرف زیاد ویتامین D منجر به اختلالات استخوانی، رسوب کلسیم می شود.

  VITAMIND
   
  شرق پرس : دکتر فرح‌بخش متخصص تغذیه گفت: کمبود ویتامین D در زمستان به مراتب بیشتر از فصل‌های گرم سال است.ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی به حساب می‌آید که در کنار ویتامین Aو EوK قرار می‌گیرد. این ویتامین متاسفانه منبع غذایی خوبی ندارد. علی رغم این که در جگر، ماش و حبوبات مقداری ویتامین D وجود دارد اما جذب موثری از آن را نخواهیم داشت.
   
   
   
   
  وی افزود: ویتامین D را از نور آفتاب می‌توان دریافت کرد. متاسفانه در کشور ما کمبود ویتامین D در افراد زیاد دیده می شود. بر طبق آخرین آمار کشوری حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد جامعه با مشکل کمبود ویتامین D مواجه هستند. پس لذا توصیه می شود که حتما برای چکاب میزان ویتامین D به پزشک مراجعه کنند. مرجع اندازه‌گیری ویتامین D آزمایش خون است که باید بین بازده ۳۰ تا ۱۰۰ باشد. درصورت کم بودن ویتامین D حتما باید از یک مکمل کمکی استفاده شود.
   
   
   
   
  فرح بخش گفت: ویتامین D نقش کمکی در جذب کلسیم دارد و کمبود آن منجر به مشکلاتی از قبیل نرمی‌ استخوان و پوکی استخوان می‌شود، همچنین ویتامین D در وضعیت عصبی و روانی نیز تاثیر می‌گذارد. کمبود آن منجر به اختلالات خلقی میشود.
   
   
   
   
  وی گفت: ویتامین D چون یک ویتامین محلول در چربی است به راحتی از بدن دفع نمی‌شود. پس از مصرف سر خود مکمل‌های ویتامین D باید خودداری کرد چون منجر به مسمومیت می‌شود و در دراز مدت مصرف زیاد ویتامین D منجر به اختلالات استخوانی، رسوب کلسیم می شود.
   
   
   
   
   
   
   
   
   باشگاه خبرنگاران

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار