In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۸ | کد خبر : 33093
 • Print Friendly

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران خبر داد؛

  درمانگاه تخصصی MS در بیمارستان بوعلی ساری راه اندازی می شود

  شادمان از راه‌اندازی درمانگاه تخصصی MS در بیمارستان بوعلی ساری خبر داد و گفت: آمار بیماری‌های غیرواگیر همچون دیابت و و فشارخون در استان فاجعه است و با وجود 5 درمانگاه دیابت در استان به دلیل رفتارهای غذایی نامناسب، عدم تحرک و ورزش بیماران همچنان این بیماری‌ها در استان وجود دارد.

  درمانگاه تخصصی MS در بیمارستان بوعلی ساری راه اندازی می شود

   

   

   

  به گزارش شرق پرس,  علی شادمان در نشست بیماری‌های خاص استان مازندران گفت: در جلسه گذشته قبلی با مدیران بانک‌ها میزان تسهیلات پرداختی به بیماران خاص افزایش یافت.

   

   

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران گفت: ۳۷۵ فقره تسهیلات ۲ میلیون تومانی و ۷۴۵ فقره وام جهار میلیون تومانی جعاله با معرفی انجمن‌های بیماری‌های خاص به این بیمارن تعلق خواهد گرفت.

   

   

  شادمان با اشاره به وجود ۲۱۰۰ نفر بیمار ام اس، ۳۲۰ نفر بیمار هموفیلی، ۱۲۰۰ بیمار دیالیزی و پیوندی و ۲۸۰۰ نفر بیمار تالاسمی در استان گفت: به ازای هر ۵ نفر یک بیمار می‌تواند از این تسهیلات بانکی استفاده کند به طوری که از ۶۳۲۰ نفر بیمار خاص استان تعداد ۱۲۶۴ نفر از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

   

   

  شادمان از راه‌اندازی درمانگاه تخصصی MS در بیمارستان بوعلی ساری خبر داد و گفت: آمار بیماری‌های غیرواگیر همچون دیابت و و فشارخون در استان فاجعه است و با وجود ۵ درمانگاه دیابت در استان به دلیل رفتارهای غذایی نامناسب، عدم تحرک و ورزش بیماران همچنان این بیماری‌ها در استان وجود دارد.

   

   

  وی تصریح کرد: ۵۰ درصد افراد جامعه دچار بیماری‌های قلبی و عروقی خواهند شد و باید مردم و سازمانهای مردم نهاد همکاری کرده تا بتوانیم سطح آگاهی مردم نسبت به دیابت و فشار خون افزایش یابد.

   

   

  معاون درمان علوم پزشکی مازندران بیان کرد: تمامی هزینه‌های داروی ایرانی برای بیماران خاص در بسته تحول رایگان است و با عنایت به اینکه داروهای خارجی فاقد تخفیف است در استان با هماهنگی علوم پزشکی تخفیفاتی نیز برای این داروها در نظر گرفته شده است.

   

   

  علیرضا مردانشاهی ادامه داد: مازندران در ۹ قطب کشور در سطح یک سرطان قرار گرفته و در آینده از دستگاه‌های پیشرفته تشخیصی و درمانی برخوردار خواهد شد.

   

   

  مردانشاهی با اشاره به محدودیت وجود دستگاه‌های دیالیز در استان گفت: از بیمارانی که در حال دیالیز هستند ۵۰ درصد قابلیت پیوند دارند و باید فرهنگ اهداء عضو ترویج یابد زیرا با اهدای عضو ۲۰ درصد مرگ مغزی‌ها می‌توان مشکل بیماران دیالیزی را مرتفع کرد از این رو باید بستر توسعه پیوند کلیه را از طریق مطبوعات و رسانه‌ها ترویج دهیم.

   

   

  وی با تاکید بر اینکه هر دستگاه دیالیز ماهیانه چهار میلیون تومان هزینه نگهداری دارد، اظهارکرد: دیالیز راهکار مناسب و قطعی برای این بیماران نیست.

   

   

  به گزارش ایسنا این مسئول بیان کرد: بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی ساری را تغییر کاربری داده و در بیمارستان مهر نیز یک طبقه به عنوان بخش پیوند ایجاد خواهد شد.

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار