In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۳ | کد خبر : 54497
 • Print Friendly

  دستگاهی که ادرار را تبدیل به آب آشامیدنی می کند + عکس

  این دستگاه , ادرار گرما دیده را پس از یک فیلتر غشایی عبور داده و آب و همچنین مواد مغذی مانند نیتروژن و پتاسیم که برای ایجاد کود مفید هستند را از آن جدا می‌کند

   

   

  دانشمندان دانشگاه بلژیک یک دستگاه خورشیدی را تولید کردند که می‌تواند ادرار را به آب آشامیدنی تبدیل کند.
   
   ایسنا به نقل از انگجت نوشت: آنها این فناوری را در جشنواره ۱۰ روزه موسیقی و تئاتر در گنت بلژیک ارائه کرده و با موفقیت توانستند از ادرار شرکت کنندگان ۱۰۰۰ لیتر آب آشامیدنی تولید کنند!
   
  این دانشمندان این کار را از طریق تقطیر غشایی که ۹۵ درصد از آمونیاک موجود در ادرار  را از بین می‌برد انجام دادند. تقطیر غشایی یک فرآیند دمایی است که در آن جداسازی بر اساس تغییر فاز صورت می‌گیرد.
   
  این مایع در یک مخزن بزرگ جمع آوری شده و در یک دیگ بخار خورشیدی گرم می شود.  ادرار گرما دیده سپس از یک فیلتر غشایی عبور کرده و آب و همچنین مواد مغذی مانند نیتروژن و پتاسیم که برای ایجاد کود مفید هستند از آن جدا می‌شود.
   
  هدف فعلی این محققان نصب نسخه های بزرگتر از این دستگاه در فرودگاهها و سالن‌های ورزشی است .دانشمندان همچنین می‌خواهند با استفاده از این روش به جوامع روستایی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند برای تامین آب آشامیدنی کمک کنند.
   
   
  دستگاهی که ادرار را تبدیل به آب آشامیدنی می کند + عکس
   
   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار