In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۸:۴۴ | کد خبر : 36871
 • Print Friendly

  دفن شتاب زده جانباختگان منا در عربستان/ لزوم واکنش سریع مسئولان ایران

  اینکه بدون مشخص شدن سرنوشت مفقودان، مقامات سعودی با عجله، اجساد کشته شدگان حادثه منا را دفن کنند، به هیچ وجه قابل قبول نیست و لازم است اگر چنین بحثی در میان است، جدا با آن مقابله شده و در مقابل اجرای آن ایستادگی شود، با هر وسیله و ابزاری که در دسترس هست.

  jasad-mena-makke4

   

   

  شرق پرس: برخی منابع  اطلاع داده اند که مقامات سعودی به دنبال این هستند با گفتن فتوایی از علمای سعودی، پیش از آنکه سرنوشت مفقودان فاجعه منا مشخص شود، کشته شدگان این حادثه را در این کشور دفن کنند؛ موضوعی که به هیچ وجه پذیرفته نیست و مقامات کشورمان به ویژه مسئولانی که در این زمینه مسئولیت دارند، رئیس سازمان حج و زیارت که متولی حج گزاران ایرانی است و همچنین مقامات بلندپایه دولت و وزارت امور خارجه باید چنین طرح احتمالی را در نطفه خفه کنند.

   

  حضور حج گزاران ایرانی در سرزمین عربستان و لزوم حفظ ایجاد فضایی آرام و امن برای بازگشت این هموطنان به ایران از جمله اولویت هایی است که مسئولان و رسانه ها در این روزها دنبال می کنند تا هم بقیه هموطنان ما در کمال صحت و امنیت به کشور بازگردند و هم بهتر بتوان سرنوشت مفقودان این فاجعه عظیم را مشخص کرد. هر کاری این روزها به بازگشت سالم حج گزاران ایرانی کمک کرده و فرایند بازگشت آنان را تسهیل کند، از سوی همه دست اندرکاران باید در اولویت قرار گیرد و به جای انتقام کشی های جناحی، هر کمکی که هر ایرانی می تواند برای انجام بهتر این کار انجام دهد، فرض و واجب است. فرصت انتقام گیری جناح های مختلف کشور از هم، همچنان باقی است و مخالفان دولت هم می توانند به وقت مقتضی حساب دولت را برسند! اما اکنون فرصت برادری است تا برادران و خواهرانمان را سالم در ایران ببینیم.

   

  با وجود این، نمی توان از خبری که در ابتدای این گزارش اعلام شد، چشم پوشید؛ اینکه بدون مشخص شدن سرنوشت مفقودان، مقامات سعودی با عجله، اجساد کشته شدگان را دفن کنند، به هیچ وجه قابل قبول نیست و لازم است اگر چنین بحثی در میان است، جدا با آن مقابله شده و در مقابل اجرای آن ایستادگی شود، با هر وسیله و ابزاری که در دسترس هست.

   

  در این زمینه سخنان افراطی و حملات تحریک کننده به عربستان فایده ای ندارد، بلکه همه کسانی که در این زمینه مسئولیت داشته یا نفوذی بین المللی دارند، وارد ماجرا شده و در شناسایی مفقودان ایرانی و مطالبه آن از مقامات سعودی تلاش کنند.

   

  تابناک در پایان نوشت: اگر تدفین درگذشتگان هم بنا بر ضرورتی مانند بهانه متلاشی شدن اجساد ممکن است صورت بگیرد و مسئولان ایرانی هم در جریان این کار هستند، با اطلاع رسانی بموقع، مردم را در جریان جزئیات این اقدام قرار دهند تا فضایی غیر واقعی در این باره به وجود نیاید.

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار