In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷ - ۱۰:۰۴ | کد خبر : 43504
 • Print Friendly

  دلار پس از تحریم ها هم پائین از ۳۶۰۰ نمی آید!

  کیمیایی, نایب رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران گفت: وضعیت بازار نفت، اجازه کاهش قیمت دلار را نخواهد داد و قیمت دلار بعد از رفع تحریم‌ها به پایین تر از 3600 تومان نمی رسد.

   

  شرق پرس: احمد کیمیایی اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازار ارز بعد از لغو تحریم‌های اقتصادی که در ماه جاری قرار است اجرایی شود، گفت: با توجه به وابستگی بالای اقتصاد ایران به نفت و اینکه قیمت‌ نفت در مدت اخیر سیر نزولی پیدا کرده و حدود ۳۰ دلار معامله شده است، به نظر می‌رسد نرخ ارز بعد از لغو تحریم‌ها سیر نزولی نداشته باشد.

   

  وی با بیان اینکه شرایط بازار نفت امکان کاهش قیمت ارز را فراهم نمی‌کند، پیش‌بینی کرد که بعد از لغو تحریم‌ها نرخ دلار از قیمت فعلی که حدود ۳۶۵۰ تومان است کمتر نشود و حتی تا پایان سال احتمال افزایش نرخ دلار وجود دارد. در مجموع با نزدیک شدن به پایان سال و بیشتر شدن احتمال کسری بودجه و دخالت‌های دولت در بازار ارز، به نظر نمی‌رسد قیمت دلار روند کاهشی پیدا کند.

   

  نایب رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به اینکه در پسا تحریم چقدر امکان تک نرخی شدن ارز وجود دارد؟ گفت: تک نرخی شدن ارز یکی از خواسته‌های اصلی فعالان اقتصادی است. پیش از به نتیجه رسیدن برجام شاید پیش‌بینی دولت این‌گونه بود که می‌تواند فاصله قیمت بین ارز دولتی و ارز آزاد که در آن زمان حدود ۳۰۰ تومان بود را بهم نزدیک کند و در نهایت به یک نظام تک نرخی برسد اما پیش‌بینی‌ها درست اتفاق نیفتاد.

   

  کیمیایی ادامه داد: اکنون تفاوت نرخ ارز دولتی با نرخ ارز آزاد به ۲۰ درصد رسیده و توان جبران این اختلاف وجود ندارد.

   

   

  وی با پیش‌بینی اینکه نرخ دلار پس از لغو تحریم‌ها به کمتر از ۳۶۰۰ تومان نخواهد رسید، تصریح کرد: اکنون کشور‌هایی که وابستگی‌شان به نفت زیاد است ارزش پول‌شان پایین آمده و دلار در آن کشور‌ها قوی‌تر شده است. واقعیت اقتصاد ما این است نرخ ارز نباید به کمتر از ۳۶۰۰ تومان برسد.

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار