In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۱۶:۵۰ | کد خبر : 53362
 • Print Friendly

  نماینده شرق مازندران؛

  دولت برای انتقال آب به سمنان , از خلیج فارس استفاده کند

  علی محمد شاعری نماینده شرق مازندران با انتقاد از طرح انتقال آب خزر گفت: اگر دولت اصرار به تأمین آب سمنان دارد، می‎تواند از پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان و یزد استفاده کند.

  شاعری: دولت برای انتقال آب به سمنان, از خلیج فارس استفاده کند

   

   

  به گزارش شرق پرس علی‌محمد شاعری در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‎های مازندران در پاسخ به سؤال  فارس درباره انتقال آب دریای خزر به سمنان، اظهار کرد: مخالف این طرح هستم، زیرا دریاچه خزر، یک دریاچه بسته است و در این شرایط اگر استحصال و شیرین‎سازی شود، غلظت آن افزایش و درجه حرارت آب افزایش می‎یابد.

   

   

  وی افزود: علاوه بر این نیز، مسیر آب در طرح ارائه‎شده، از جنگل‌های هیرکانی عبور می‌کند و معلوم نیست در سمنان به مقصد خوبی برسد.

   

   

  رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بیان کرد: اگر دولت اصرار به تأمین آب سمنان دارد، می‎تواند از پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان و یزد استفاده کند، زیرا این پروژه در حال انجام بوده و مسیر سخت خود را نیز پیموده است.

   

   

  این مسئول ادامه داد: آدرس‌های اشتباهی را در این زمینه به دولت دادند، البته نظرات خود را به دولت ارائه دادیم و اعلام کردیم که هزینه اجرای این خط انتقال به‌مراتب از هزینه انتقال آب خلیج فارس بیشتر است، لذا انتقال آب خزر به سمنان به صلاح نیست.

   

   

  شاعری بیان کرد: اگر قرار باشد که آب دریاچه خزر شیرین‌سازی شود، باید آب مورد نیاز مردم منطقه خود را تأمین کند، اکنون از ساری تا بندرگز دچار بحران آب است و به صلاح نیست که به استان دیگری منتقل شود.

   

   

  وی در پایان گفت: براساس گزارش‌های انجام‎شده، وضع آب در سمنان بحرانی نیست و برخی از سفره‎های آب آن بهتر از شرق کشور و خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی بوده و برداشت آب از سفره‎های آب زیرزمینی در سمنان به‌مراتب کمتر از سایر مناطق است.

   

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار