In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۸:۳۹ | کد خبر : 37181
 • Print Friendly

  دومین هواپیمای حامل پیکر جانباختگان منا به ایران منقل شد

  ایران در فاجعه تلخ منا طبق اعلام سازمان حج و زیارت ٤٦٤ زائر خود را از دست داده که با انتقال ٢١٨ پیکر تا امروز، بیش از نیمی دیگر از زائران جان باخته همچنان در سردخانه مکه نگهداری می شوند که هویت برخی از آنها هنوز مشخص نشده است.

  mena-janbakhtegan54

   

   

  شرق پرس: دومین پرواز انتقال پیکر جان‌باختگان فاجعه منا بامداد امروز انجام شد و پیکر ١١۴ زائر ایرانی با یک فروند هواپیمای کارگو سعودی به ایران انتقال یافت.

   

   

   

  این پرواز که لحظاتی پیش در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، قرار بود شب گذشته (شنبه) انجام شود، اما تشریفات قانونی آن را با ساعت‌ها تاخیر همراه کرد.

   

   

  پیکر این ١١۴ زائر جان باخته در فاجعه منا در حالی به کشور منتقل شده که هنوز جسد ٢۴۶ زائر ایرانی در سردخانه‌های عربستان است.

   

   

  وزیر بهداشت در بازگشت از عربستان از انتقال ١۵٠ پیکر شهدای منا به ایران در شب خبر داده و گفته بود: باقی پیکرها تا پایان این هفته به کشور منتقل می شود.

   

   

  رییس سازمان حج و زیارت نیز از تفاهم با سعودی‌ها برای در اختیار گرفتن ظرفیت سردخانه جده به منظور نگهداری و شناسایی اجساد زائران ایرانی در این شهر که به فرودگاه بین‌المللی دسترسی دارد، خبر داده بود.

   

   

  اوحدی گفته بود: در توافقی با وزارت کشور عربستان قرار شد ظرفیت سردخانه جده صرفا به پیکر زائران ایرانی تعلق گیرد تا شناسایی به سرعت انجام شود.

   

   

  اکنون از میان ١۵٠ پیکری که وزیر بهداشت حرف انتقال آنها را زده بود، پیکر ١١۴ زائر شناسایی، تشریفات قانونی آنها انجام و به کشور منتقل شدند.

   

   

  ایران در فاجعه تلخ منا طبق اعلام سازمان حج و زیارت ۴۶۴ زائر خود را از دست داده که با انتقال ٢١٨ پیکر تا امروز، بیش از نیمی دیگر از زائران جان باخته همچنان در سردخانه مکه نگهداری می شوند که هویت برخی از آنها هنوز مشخص نشده است.

   

   

  قرار شده فرایند تشخیص هویت زائرانی که از میان اجساد موجود در سردخانه های عربستان، ایرانی شناخته می شوند، در داخل کشور ادامه یابد.

   

   

  این سازمان صبح روز شنبه نیز پیکر ١٠۴ زائر ایرانی را که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند، به رغم شناسایی آنها در جده، بار دیگر برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل کرد.

   

   

  به گزارش ایسنا, تشخیص هویت آن جانباختگان در حضور نماینده ای از خانواده و مدیر کاروان در حال انجام است که پس از اتمام، پیکرها هر یک به شهرهای خود منتقل خواهند شد.

   

   

   

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار