In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ - ۱۰:۵۵ | کد خبر : 42777
 • Print Friendly

  رئیس اتحادیه بارفروشان: هندوانه شب یلدا را تحریم کنید

  محمودی با بیان این که هندوانه و پس از آن انار بیشترین میزان مصرف را در شب یلدا دارند، اظهار کرد: بهتر است مردم شب یلدای امسال هندوانه نخرند و میوه‌های دیگری مثل انار، پرتقال، لیموشیرین و در کنار آن آجیل را برای مراسم شب یلدا استفاده کنند.

  رئیس اتحادیه بارفروشان: هندوانه شب یلدا را تحریم کنید

   

   

  شرق پرس: این روزها علاوه بربازار آجیل بازار میوه هم داغ است و برخی از دلالان با انبار کردن هندوانه و انار برای عرضه در چنین روزهایی باقیمت بالاترمنتظر نشستند . هم اکنون در میوه فروشی ها قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال بین ۲۸۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، پرتقال جنوب بین ۳۲۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، کیوی بین ۳ هزار تا ۴۸۰۰ تومان، نارنگی بین ۳۲۰۰تا ۵۰۰۰تومان و انار از ۲۰۰۰ تومان تا ۵هزار تومان و هر کیلو هندوانه ۲ هزار تا ۴ هزارو۸۰۰ تومان و موز ۲۸۰۰ تا ۳هزارو۵۰۰ تومان به فروش می رسد . البته هستند میوه فروشی‌هایی که با توجه به مکان مغازه ها و سرقفلی و اجاره ای که می پردازند قیمت‌های بالاتری نیز برای میوه‌های خود عنوان می‌کنند.

   

  به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه ، درروزهای تعطیلی گذشته به دلیل نامنظم شدن ارسال بار به تهران قیمت نارنگی و پرتقال و هندوانه ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافت.

   

  گران‌فروشان را تحریم کنید، هندوانه شب یلدا نخرید

  در همین حال، رییس اتحادیه بارفروشان گفت: در حال حاضر قیمت هندوانه در میادین میوه و تره‌بار کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است که امکان افزایش قیمت آن در شب یلدا وجود دارد لذا توصیه می‌شود با توجه به کمبود و گرانی این محصول مردم از خریدش خودداری و میوه‌های دیگر را جایگزین کنند.

   

  سید محسن محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که هندوانه و پس از آن انار بیشترین میزان مصرف را در شب یلدا دارند، اظهار کرد: بهتر است مردم شب یلدای امسال هندوانه نخرند و میوه‌های دیگری مثل انار، پرتقال، لیموشیرین و در کنار آن آجیل را برای مراسم شب یلدا استفاده کنند.

   

  وی تاکید کرد: باید این فرهنگ‌سازی صورت گیرد که اگر کالایی گران می‌شود، مردم آن کالا را تحریم کنند و نخرند.

   

  محمودی یکی از دلایل کمبود هندوانه شب یلدای امسال را بارش تگرگ در شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: هندوانه‌های موجود حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از نیاز بازار شب یلدا را پاسخگو خواهد بود.

   

  وی اظهار کرد: یکی از دلایل مهم کمبود هندوانه شب یلدای امسال این است که در ماه‌های گذشته در شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان تگرگ آمد و این در حالی است که این شهرستان به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن در مناطق گرمسیری امکان تولید هندوانه را در این فصل دارد و هر ساله در شهرستان میناب هندوانه شب یلدا کشت می‌شود.

   

  محمودی با بیان اینکه بخشی از هندوانه‌ها در انبار ذخیره شده است، گفت: از طرفی با توجه به این که در سال‌های گذشته استان خوزستان سوددهی خوبی از فروش هندوانه‌های شب یلدا نداشت لذا امسال تولید کمی دارد و به نظر می‌رسد با هندوانه های موجود فقط بتوانیم ۴۰ درصد تقاضا را پاسخگو باشیم.

   

  رییس اتحادیه بارفروشان با تاکید بر این که با عرضه کم به دنبال تقاضای بالا شاهد افزایش قیمت هندوانه خواهیم بود، اظهار کرد: هندوانه ها بعد از گذشت شب یلدا فروشی نخواهد داشت.

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار