In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۱۹:۱۰ | کد خبر : 50282
 • Print Friendly

  رئیس جمهور آمریکا: هیچ کشوری از ستیز با ایران سود نخواهد برد

  رئیس جمهور آمریکا گفت: نگرانی‌هایی درباره اقدامات ایران در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس وجود دارد به همین دلیل باید از ایران بخواهیم حسن نیت خود را اثبات کند و هیچ کشوری از ستیز با ایران سود نمی‌کند.

   

   

  شرق پرس:  «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در پایان نشست با سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، تأکید کرد در بسیاری از موضوعات با شورای همکاری خلیج فارس به توافق رسیده‌ایم.

   

  شبکه خبری العربیه گزارش داد رئیس جمهور آمریکا با قرائت بیانیه پایانی این نشست گفت: تلاش می‌کنیم ایران به تعهدات خود پایبند باشد و امیدواریم این کشور با برداشتن گام‌های مثبت اختلافاتش را با کشورهای عربی منطقه حل کند.

   

  اوباما افزود: با وجود توافق هسته‌ای اما ایالات متحده می‌تواند به اقدامات ایران در زمینه آزمایش‌های موشکی‌اش پاسخ دهد.

   

  وی بار دیگر ادعای اقدام ایران برای ارسال سلاح به کشورهای درگیر بحران در منطقه را تکرار کرد و گفت از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در مقابل اقدامات ایران حمایت می‌کنیم.

   

  وی همچنین اعلام کرد قرار است گفت‌وگو‌های اقتصادی برای تقویت همکاری‌های مشترک با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ایجاد شود.

   

  از سوی دیگر رئیس جمهور آمریکا از تلاش کشورش برای حمایت از عراق و نیروهای امنیتی این کشور در مقابله با تروریسم خبر داد و گفت به تلاش خود برای ایجاد ثبات و صلح در خاورمیانه ادامه می‌دهیم.

   

  اوباما تأکید کرد با سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس توافق کرده بحران سوریه باید از راهکار سیاسی حل شود و ضمن تدوین قانون اساسی جدید برای این کشور، بشار اسد در آینده سوریه جایی نداشته باشد.

   

  رئیس جمهور آمریکا گفت که باید منطقه خاورمیانه عاری از سلاح اتمی باشد و درباره مسأله یمن نیز از حل سیاسی بحران این کشور استقبال کرد.

   

  باراک اوباما بعد از آن در نشست خبری حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

   

  رئیس جمهور آمریکا گفت با کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با تروریسم همکاری می‌کنیم این کشورها عضو ائتلاف مبارزه با داعش در سوریه و عراق هستند.

   

  وی افزود با وجود آگاهی از نگرانی‌های کشورهای عربی درباره ایران و نا امنی‌هایی که این کشور در منطقه ایجاد می‌کند رسیدن به توافق هسته‌ای بدون کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس امکان پذیر نبود.

   

  اوباما درباره عراق نیز گفت دولت این کشور برای مبارزه با تروریسم اهمیت بالایی دارد و گفت ما به دولت عراق در زمینه مقابله با داعش کمک می‌کنیم و نیازهای این کشور در این مسیر را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

   

  وی افزود: با وجود چالش‌های سیاسی که در بغداد به وجود آمده اما حیدر العبادی شریک خوبی برای ما بوده؛ این مسأله ربطی به ایران یا آمریکا ندارد اکنون عراقی‌ها باید از فرصت استفاده کرده و تصمیم بگیرند به دنبال چگونه حکومتی هستند.

   

  درباره بحران سوریه نیز رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد هر اقدامی که خلاف حل سیاسی بحران سوریه باشد؛ این جنگ را تا چندین سال دیگر به درازا می‌کشاند و تنها راه پایان یافتن این بحران راهکار سیاسی است.

   

  وی افزود: تأکید بر لزوم کنار گذاشتن اسد تنها به دلیل اقداماتی که او انجام می‌دهد نیست؛ بلکه او نمی‌تواند در آینده سوریه حضور داشته باشد زیرا بخشی از بحران فعلی این کشور است.

   

  اوباما با بازگشت به مسأله ایران گفت: نگرانی‌هایی درباره اقدامات ایران در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس وجود دارد به همین دلیل باید از ایران بخواهیم حسن نیت خود را اثبات کند؛ هیچ کشوری از ستیز با ایران سود نمی‌کند.

   

  رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد کشورش با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در این زمینه که ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کند اتفاق نظر دارد و افزود: ایران باید راه‌های گفت‌وگو را با کشورهای همسایه خود را فراهم کند و تأکید می‌کنیم که رسیدن به این گفت‌وگوها می‌تواند تنش‌ها را کاهش دهد.

   

   

  وی ضمن تأکید بر اینکه توافق هسته‌ای این فرصت را ایجاد کرد که ایران از دست یابی به سلاح اتمی باز بماند افزود: دیگران ساده نیستند و نسبت به اقدامات ایران در منطقه آگاهی دارند.

   

   

   

   

   

  فارس

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار