In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۹:۰۳ | کد خبر : 27697
 • Print Friendly

  دکتر شمسی

  رابطه آرتروز زانو با توالت ایرانی

  یک دکترای تخصصی فیزیوتراپی با اشاره به شیوع آرتروز زانو در کشورهای شرقی، علت این مساله را استفاده از توالت ایرانی و نشستن روی زمین در این کشورها عنوان کرد.

  artroz-zanoo

   

   

  شرق پرس: یک فیزیوتراپ، توالت ایرانی و نشستن روی زمین را دو عامل موثر در شیوع آرتروز زانو در کشورهای شرقی عنوان کرد.

   

   

   

  دکتر محمدباقر شمسی، با اشاره به شیوع آرتروز زانو در کشورهای شرقی، علت این مساله را استفاده از توالت ایرانی و نشستن روی زمین در این کشورها عنوان کرد.

   

   

  وی با اشاره به شیوع بیشتر این بیماری در زنان اظهار کرد: بطور معمول علائم آرتروز زانو از سن ۵۰ سالگی به بعد خود را نشان می‌دهد.

   

   

  شمسی، آرتروز زانو را بیماری تخریب غضروف مفصل عنوان کرد و افزود: غضروف مفصل نقش توزیع‌کننده نیرو داشته و فشار بر سطح مفصل را در هنگام انجام فعالیت‌های مختلف کم می‌کند و قطعا با از بین رفتن آن فشار بسیاری به استخوان‌های زانو وارد شده و این امر موجب احساس درد و مشکل در ناحیه زانو می‌شود.

   

   

  وی تخریب غضروف مفصل زانو را روندی طبیعی دانست و عنوان کرد: این مسئله روندی طبیعی است که در همه افراد حادث می‌شود، اما با انجام برخی اعمال و رعایت برخی نکات می‌توان این روند را به تاخیر انداخت یا موجب کند شدن آن شد.

   

   

  این دکترای تخصصی فیزیوتراپی معتقد است: انجام ورزش‌های ملایم بطوری که فشار ملایمی به غضروف زانو وارد شود، یکی از نکاتی است که می‌تواند به تاخیر در بروز آرتروز زانو کمک کند.

   

   

  وی اظهار کرد: انجام حرکات ورزشی ملایم موجب نفوذ مایع مفصلی به داخل غضروف و بهبود تغذیه غضروف و تقویت آن می‌شود که این امر عامل موثری در تاخیر روند تخریب غضروف به شمار می‌رود.

   

   

  این فیزیوتراپ تاکید کرد: به طور حتم افرادی که در طول زندگی خود همواره انجام حرکات ورزشی مناسب را به طور منظم و روزانه در برنامه خود داشته‌اند، در طول عمر حتی ۱۰۰ ساله خود هرگز مبتلا به آرتروز زانو نخواهند شد.

   

   

  شمسی همچنین مصرف آب زیاد، پیشگیری از خم‌شدن و فشار بر روی مفصل زانو، استفاده از مبل و صندلی و انجام پیاده‌روی را از جمله راهکارهای موثر دیگر در تاخیر در بروز آرتروز زانو عنوان کرد.

   

   

  این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اساس درمان در آتروز زانو را کاهش فشار بر زانو و انجام حرکات فیزیوتراپی عنوان کرد و افزود: افرادی که اضافه وزن دارند، جهت کاهش فشار بر زانو باید وزن خود را کاهش دهند. همچنین استفاده از مبل و صندلی و نیز توالت فرنگی در بیماران مبتلا به آرتروز زانو باید بطور جدی رعایت شود.

   

   

  وی افزود: همچنین این بیماران باید در جهت تقویت عضلات اطراف مفصل زانوی خود، انجام حرکات فیزیوتراپی را در برنامه خود داشته باشند.

   

   

   

  ایسنا

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “رابطه آرتروز زانو با توالت ایرانی”
  1. مازنی گفت:

   خوب بود جناب دکتر عوارض استفاده از توالت های فرنگی و اثر آن در بیماری های روده بزرگ و عدم آسان عمل دفع و . . . را میفرمودند
   در نتیجه امروز در جامعه همه تقصیر ها بر گردن زندگی ایرانی نمی افتاد و زندگی فرنگی مابانه نشانه پیشرفت و ترقی نبود


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار