In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ - ۸:۲۹ | کد خبر : 33199
 • Print Friendly

  راهکارهای ایجاد انگیزه در افراد افسرده

  برای درمان افسردگی هم از دارو درمانی و هم از رفتار درمانی می‌توان استفاده کرد اما همکاری و میزان علاقه فرد برای رفع این مشکل اهمیت بیشتری دارد.

  images
   
  شرق پرس : افسردگی اختلالی جدی اما قابل درمان است که میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و می‌تواند در زندگی عادی فرد ایجاد اختلال کند و موجب درد شدید نه فقط برای او بلکه برای اطرافیانش شود.
   
   
   
   
   ربابه غفار تبریزی در خصوص ایجاد انگیزه در یک فرد افسرده گفت: یک فرد افسرده انگیزه کافی ندارد و نسبت به خویشتن، جهان و اتفاقات آینده به گونه‌ای منفی فکر می‌کند که برای ایجاد انگیزه در او راهکارهای زیر پیشنهاد می‌شود.
   
   
    
  ۱-به چالش کشیدن افکار منفی 
  ۲-برنامه ریزی صحیح و کارآمد
  ۳-توجه به روابط بین فردی در خانواده 
  ۴-تشویق او برای تمایل به روابط سالم و جدید
  ۵-آموزش ارتباطات و جرات آموزی 
   
   
   
   
  علائمی که یک فرد افسرده دارد:
   
  ۱- فرد افسرده به طور غیر عادی ناراحت و آسیب پذیر است 
  ۲- نگرشی منفی به زندگی پیداکرده است.
  ۳- کمتریا بیشتر از حد طبیعی می‌خوابدو می‌خورد. 
  ۴- فراموشکار، دو دل و بی‌برنامه شده است.
   
   
   
   
  تشخیص افسردگی از روی چشم 
   
  هر روز چشم‌های انسان چیزهایی را می‌بیند که مغز تصاویر ورودی از دو چشم را با هم ترکیب کرده و امکان درک فواصل را در فرد ایجاد می‌کند. 
   
   
   
   
  دکتر استون میلر متخصص اعصاب از دانشگاه موناش ملبورن می گوید: در برخی افراد ممکن است هر چشم تصویر متفاوتی را در یک لحظه ببیند که این وضعیت غیر طبیعی است و مغز به جای ترکیب دو تصویر از دو چشم روی یک تصویر یک چشم تمرکز می‌کند. این پدیده که پرتاب ادراکی نام دارد می‌تواند به درک بهتر افسردگی و تشخیص بیماری کمک کند. 
   
   
   
   
   
  مشارکت فرد در کم کردن افسردگی خود 
   
  گفتنی است برای درمان افسردگی هم از دارو درمانی و هم از رفتار درمانی می‌توان استفاده کرد اما همکاری و میزان علاقه فرد برای رفع این مشکل اهمیت بیشتری دارد. 
   
   
   
   
   
   
   
  باشگاه خبرنگاران 

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار