In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۵ | کد خبر : 32630
 • Print Friendly

  خاصیت فراوان انجیر از دیدگاه علم و قرآن:

  رنگ سبز انجیر عامل خوشایند زندگی

  قرآن کریم در سوره تین به دو میوه با این رنگ یعنی زیتون و انجیز قسم می خورد ، جدا از اینکه به خاصیت ارزشمند آنها توجه می کند ویژگی های دیگری را در نظر دارد .

  anjir-165

   

   

   

  شرق پرس: شاید یکی از مواردی که در شاخصه میوه شناسی کمتر به آن پرداخته می شود ، رنگ میوه هاست که نقش بسیار مهمی در تعالی روح و جسم انسان دارد . مخصوصاً میوه هایی که تک رنگی خود را ار رویش تا برداشت حفظ می کنند . چون رنگ ها طول موج خود را دارند و امواجی را گسیل می کنند که میدان مغناطیسی حاصل از آن ها حرکت مولکول های بدن ما را تحت تأثیر قرار می دهند .

   

   

  قابل توجه اینکه در اطراف هر موجود زنده یک میدان مغناطیسی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی آن کاملاً رویداد های اساسی زیست شناختی بدن ماست . همانطوریکه در بدن ما میلیون ها عصب کار انتقال پیام را به وسیله تحریک الکتریکی آن ها صورت میدهند .

   

   

  وقتی به میوه ها نگاه می کنیم و یا در مجاورت رنگ های سبز آن قرار می گیریم ، ترکیب موجهای گسیلی اطراف ما باعث آرامش بیشتر می شود . و روح نیز بر انگیخته وبا نظام لایتناهی پیوند می خوریم.

   

   

  روح ما دارای ارتعاشاتی است ، که ارتباط ما را باکل هستی برقرار می کند پس روح واسط بین جسم و کل هستی است . این ها یک حادثه نسیت بلکه یک قانون است . وضعیت ما که در اقیانوس بیکرانی از امواج و ارتعاشات زندگی می کنیم ، همه چیز در حال حرکت و تأثیر گذاری متقابل است . و همه این حرکت ها به سوی مبدأ واحد یعنی خدا منتهی می گردد .

   

   

  وقتی با ارتعاشات یکنواخت سر و کار داشته باشیم موقعیت مناسبی به زندگی می دهیم . و میوه هایی که رنگ خوشایند و آرامش دهنده داشته باشند . در پهنای باریکی از طول موج حساس قرار دارند ، و یکی از عالی ترین رنگ ها که در میانگین نور مرئی قرار دارد و حالت تعادل و کمی سرد است و با سرعت با انسان صمیمی می شود رنگ سبز است .

   

  و قرآن کریم بساط بهشتیان را با زیباترین رنگ یعنی سبز معرفی می کند .

   

   

  ثِیَاباً خُضراً : لباس های زینتی که به رنگ سبز است ( سوره کهف آیه ۳۱ )

   

  رَفْرَفٍ خُضْرٍ: نوعی پارچه و بالش و پشتی های سبز بی نظیر ( سوره الرحمن آیه ۷۶ )

   

  ثِیابُ سُندُسٍ خُضْرٌ : لباس های حریر نازک سبز رنگ ( آیه ۲ سوره انسان )

   

   

  وقتی قرآن کریم در سوره تین به دو میوه با این رنگ یعنی زیتون و انجیز قسم می خورد ، جدا از اینکه به خاصیت ارزشمند آنها توجه می کند ویژگی های دیگری را در نظر دارد .

   

  شاید یکی از آنها رنگ یکنواخت انجیر از ظاهر و باطن آن است . ظاهر آن از بدو رویش و حیات نهال تا به ثمر رسیدن میوه که سبز است.

   

  میوه انجیر آثار فراوانی دارد, ازجمله :

   

  ۱- امید به زندگی را افزایش می دهد .

   

  ۲- التیام روح و آرامش بخش قوی است .

   

  ۳- امواجی را گسیل می کند که از بین برنده خستگی اعصاب و بالا برنده تحمل است .

   

  ۴- تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و تنظیم کننده ضربان قلب و فشار خون است .

   

  ۵- فضا را روحانی و معنوی می کند و نماد حرکت و پویایی است .

   

  ۶- اعتماد متقابل ایجاد و باعث همگرایی است .و رنگ درون انجیر معمولاً بصورت قرمز می باشد که در چرخه رنگ های گرم قرار دارد . و آثاری در بدن ایجاد می کنند

   

  از جمله :

   

  ۱- موجب افزایش خلاقیت و شادابی می گردد .

   

  ۲- انرژی بدن را افزایش و به آن روح هیجانی می دهد .

   

  ۳- احساس قدرت و آمادگی تمایلات اجتماعی می شود و فعالیت های ذهنی را تحریک می کند.

   

  بنابراین انجیر جدای از مواد غذایی سرشارش ، بخاطر رنگ سبزش زمینه روحیه مثبت نگری که باعث تعالی هر جامعه ای می شود را فراهم می کند .

   

  پرویز امیرخانلو – کارشناس فیزیک

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار