In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۷:۲۰ | کد خبر : 54318
 • Print Friendly

  روایتی از ۲ رکعت نماز اردوغان در شب کودتا

  داماد اردوغان روایت جالب و ناگفته ای از شب کودتا را رسانه ای کرد که حاکی از آرامش رئیس جمهور ترکیه در مواجهه با بحران بود.

  روایتی از 2 رکعت نماز اردوغان در شب کودتا

   

  شرق پرس: وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه که داماد رجب طیب اردوغان است، جزئیات شب کودتا در ترکیه را مطرح کرد و گفت که اردوغان در آن هنگام آرام بود و با خشم پیشنهاد مسئولان مبنی بر رفتن به یکی از کشورهای جزایر یونان را در هنگام حضورش در یکی از هتل‌های مارماریس در آن شب رد کرد.
   
   ایسنا نوشت: برات آلبایراک، وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مورد جزئیات کودتا عنوان داشت که در شب ۱۵ ژوئیه به همراه اعضای خانواده‌اش در شهر مارماریس بود و نخستین تماس را در مورد تلاش برای کودتا از ضیاء ایلگن، شوهر خواهر اردوغان که مدرس بازنشسته است، دریافت کرد.
   
  وی افزود: او به من گفت که احتمال تلاش برای کودتا در ترکیه وجود دارد و پس از آن رئیس جمهور را به اتاق دیگری به دور از جمع خانواده بردم و مساله را با او در جریان گذاشتم.
   
  داماد اردوغان افزود: در آن هنگام، رئیس جمهور ترکیه تلاش کرد تا با تلفن با رئیس دستگاه اطلاعات و رئیس ستاد مشترک و نخست وزیر ارتباط برقرار کند و توانست با بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر تماس بگیرد و در آن هنگام بود که مطمئن شد تلاشی برای کودتا صورت گرفته است.
   
  آلبایراک خاطرنشان کرد: طبیعتا ما در این هنگام با فرماندار استانبول و مدیر امنیت این شهر و سایر مسئولان تماس برقرار کردیم و این که فرمانده نخست ارتش اعلام کرد که اقدامات کودتاچیان خارج از چارچوب دستورات ستاد ارتش است که این اقدام همزمان با تماس‌های مستقیم و هماهنگی‌های ما صورت گرفت و این امر نشانگر موفقیت آمیز بودن اقدامات برای به شکست کشاندن کودتا بود.
   
  وی در مورد وضعیت روحی اردوغان در آن شب نیز گفت: در شب کودتا، اردوغان وضو گرفت و سپس دو رکعت نماز خواند تا پس از آن هدایت مقابله با کودتا را آغاز کند.
   
  وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه خاطرنشان کرد: تماس تلویزیونی که اردوغان با یک شبکه تلویزیونی در شب تلاش برای کودتا برقرار کرد، یکی از مسائل تعیین کننده در به شکست کشاندن کودتا بود و اردوغان اوضاع را در کشور تحت کنترل درآورد.
   
   
   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار