In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۸ | کد خبر : 28913
 • Print Friendly

  زمین داران میانکاله مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کردند

  رییس شرکت تعاونی دامداران میانکاله درباره اعتراض و تجمع زمین داران میانکاله گفت : متاسفانه در ماه های گذشته ، تعدادی از دامداری های این منطقه بدون اطلاع قبلی صاحبان آن ها تخریب و با خاک یکسان شد .

  زمین داران میانکاله مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کردند

   

   

  به گزارش شرق پرس تعدادی از زمین داران و مالکان پناهگاه حیات وحش میانکاله که مدعی ‘اجرای نادرست قوانین توسط سازمان محیط زیست و نادیده گرفتن حق آن ها’ هستند ، مقابل درب فرمانداری بهشهر اجتماع کردند .

   

  این معترضین که تعداد آن ها به حدود ۵۰ نفر می رسید روز شنبه خواستار ملاقات حضوری با فرماندار و بیان مشکلات و مسایل خود شدند.

   

  رییس شرکت تعاونی دامداران میانکاله در حاشیه این تجمع در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد : دامداران حاضر در میانکاله ، زمین های خود را از پیشینیان خود به ارث برده و سالیان سال است در این منطقه به دامداری و دامپروری مشغول اند.

   

  رضا ابوطالبی اظهار کرد : دامپروری این منطقه هنوز رنگ و لعاب دنیای صنعتی را به خود ندیده و کماکان به صورت سنتی انجام می شود و یکی از دغدغه های اصلی صاحبان دامداری های این منطقه ، توجه به حفظ و حراست از میانکاله است.

   

  وی بیان کرد : معلوم نیست چه اتفاقی افتاده که بانیان محیط زیست با اتکا به سلایق و علایق مدیریتی خود ، چنبره قدرتی قوی منطقه ای تشکیل داده و با اعمال فشار ، عرصه را بر مالکان زمین در میانکاله تنگ و تنگ تر کرده اند.

   

  رییس شرکت تعاونی دامداران میانکاله افزود : متاسفانه در ماه های گذشته ، تعدادی از دامداری های این منطقه بدون اطلاع قبلی صاحبان آن ها تخریب و با خاک یکسان شد .

   

  ابوطالبی ادامه داد : بر اساس ماده ۴ قانون حفاظت محیط زیست ، این سازمان در مناطق تحت حفاظت خود نمی تواند هیچ گونه محدودیتی برای مالکان و بهره برداران ایجاد کند اما انگار قوانین در میانکاله به گونه دیگری اجرا می شود.

   

  وی گفت : اداره محیط زیست بهشهر به بهانه های مختلف برای بومیان و دامداران پرونده ایجاد کرده و آنها را روانه دادگاه می کند تا روزنه ای برای تخریب دامداری های میانکاله پیدا کند .

   

  رییس شرکت تعاونی دامداران میانکاله بیان کرد : آن چه بیش از همه مورد نظر و تقاضای زمین داران و دامداران میانکاله است ، اجرای قانون منابع طبیعی و محیط زیست ایران فارغ از برداشت های شخصی و سلیقه ای است .

   

  یکی دیگر از زمین داران میانکاله نیز گفت : سازمان محیط زیست اگر می خواهد ساختمان های احداث شده در این منطقه را تخریب کند باید ابتدا به سراغ ساختمان های خود برود .

   

   مرتضی قلندری اظهار کرد : ساختمان هایی که سازمان محیط زیست در میانکاله ساخته ، با مصالح کاملا سخت مانند بتون و آهن است و کوچکترین سازگاری با طبیعت و حیات وحش این منطقه ندارد .

   

  وی گفت : اگر این سازمان به معنای واقعی کلمه دلسوز میانکاله است چرا تغییری در نگاه خود برای ساخت مهمانسراها و تفرج گاه های خود در این منطقه ایجاد نکرده و آن ها را تخریب نمی کند ؟

   

  پس از گذشت دقایقی از این تجمع ، فرماندار بهشهر در جمع معترضین حاضر شد و پس از شنیدن سخنان آن ها گفت : مهم ترین خواسته مسوولان شهرستانی در موضوع میانکاله ، اجرای کامل و بدون قید و شرط قانون است .

   

  محمدتقی نورزاد اظهار کرد : در حال حاضر ، برخی ساختمان های میانکاله با حکم قانون تخریب می شود که باید در برخی از این احکام تجدید نظر کرد .

   

  وی بیان کرد : بر اساس قانون ، همه ساختمان هایی که قبل از سال ۸۵ در میانکاله ساخته شده ، قانونی است و سازمان محیط زیست موظف است حضور آن ها را به رسمیت بشمارد .

   

  فرماندار بهشهر با انتقاد از وضع قوانین سخت برای تردد دامداران به میانکاله گفت : این افراد دارای زمین های شخصی و دامداری در این منطقه هستند و برای رسیدگی به امورات خود باید بتوانند در هر زمان از شبانه روز ، وارد این منطقه شوند .

   

  نورزاد ادامه داد : تجربه نشان می دهد ، ساکنان بومی ، بهترین حافظان محیط زیست بوده و دلسوزی بسیار زیادی نسبت به حراست و حفاظت از این سرمایه بسیار ارزشمند دارند .

   

  فرماندار بهشهر بیان کرد : در حال حاضر هیچ گونه زمین خواری و ساخت و ساز غیرمجاز در میانکاله وجود ندارد و در ضورت مشاهده کوچکترین بی قانونی در این زمینه ، با آن برخورد خواهد شد .

   

  نورزاد به مشکلات مردم بهشهر ناشی از کمبود فضای مناسب برای استفاده از دریا اشاره کرد و گفت : به رغم آن که حدود ۲۵ درصد سواحل دریای مازندران در بهشهر قرار دارد اما سهم بسیارکمی از این ساحل به مردم این شهر می رسد .

   

  وی اظهار کرد : استقرار صنایع بزرگ در ساحل و محدود بودن رفت و آمد مردم به میانکاله موجب شده ، مردم بهشهر فقط در فضای کمتر از ۳۰۰ متری آن هم با امکانات بسیارکم ، از دریا بهره مند باشند .

   

  فرماندار بهشهر بر لزوم ارائه الگوی جدید ساخت و ساز در میانکاله تاکید کرد و گفت : تا زمانی که الگوی جدید به زمین داران این منطقه داده نشود چگونه می توان انتظار داشت ، سازه های مناسب با طبیعت در این منطقه ساخته شود .

   

   

   

   

  ایرنا

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “زمین داران میانکاله مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کردند”
  1. محمد گفت:

   نمایش فیلم های ساختگی وتراژدی سازی تاکی؟لابدخواهیدگفت نگران نباشیددکترمشکل وحل میکنه خوب اونم چیززیادی نمیخوادفقط خیلی نمایندگی مجلس ودوست دوست داره نگران نباش دکترکارشون هم درست نشه ازاین اشفته بازاری که منتقدین ورقبای انتخاباتی درست کردندبازهم رای میاری ایشالاه۱۲۰سال نماینده باشی چون خیلی دوست داری


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار