In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ - ۱۰:۱۴ | کد خبر : 58284
 • Print Friendly

  سرازیر شدن حاصل تلاش کشاورز به جیب دلال!

  دلالان با خرید محصولات کشاورزی به قیمت پایین و احتکار و کنترل گلوگاه‌های عرضه، همه حاصل تلاش کشاورز را به جیب های خود سرازیر می کنند!

  سرازیر شدن حاصل تلاش کشاورز به جیب دلال!

  شرق پرس( شرق مازندران) : درآمد عده زیادی از مردم شریف استان مازندران از راه کشاورزی به دست می آید. کشاورزان صادق و بی آلایش به صورت شبانه روز با مشقت فراوان از محصول خود مراقبت می کنند و سختی های فراوان را به جان می خرند و بعضا چشمشان به آسمان است تا با رحمت الهی در زمان مورد نظر باران ببارد تا به محصولشان آسیبی وارد نشود.

   
  متاسفانه با این که کشاورزان و باغداران عزیز رنج فراوانی می برند سود اصلی به جیب واسطه ها و دلالها می رود . بسیاری از کشاورزان که همچون گذشته از حمایت دولت برخوردار نیستند بخاطر کمبود نقدینگی و مشکلات مالی برای تامین مخارج خود ناچارند محصولات خود را به واسطه ها پیش فروش کنند !؟ و متاسفانه واسطه ها بیشترین بهره را می برند و گاها تا ۵ برابر قیمت خریدری شده سود می برند؟!

   
  ادامه روند دلالی در باغدری و کشاورزی، کشاورزان را به‌شدت آزار می دهد و به رغم اینکه این قشر بارها و بارها نارضایتی خود را در این زمینه به گوش مسئولان رسانده اند ولی تا به حال گام موثری از سوی مسئولین برداشته نشده است و انگار راهکار قوی برای مبارزه با این پدیده وجود ندارد! و یا اینکه در این سال‌ها دلالان به ‌اندازه‌ای نفوذ داشته اند که کسی را یارای مقابله با آنها نبوده است.

   
    آیا انصاف است تلاش‌های چندین ماهه کشاورزان برای کاشت و برداشت محصولات طی یک روز با سودی چندین برابر در اختیار دلالان قرار بگیرد؟ آیا این امر موجب دلسردی و از بین رفتن انگیزه در بین کشاورزان برای ادامه کارشان نمی‌شود؟ 

  واسطه ها و دلالان فرصت طلب محصولات باغی و زراعی را با قیمت نازل از باغداران و زارعان خریداری می‌کنند و آن را با چند برابر سود به دست مصرف‌کننده می‌رسانند. آنها با خرید محصولات کشاورزی به قیمت پایین و احتکار و کنترل گلوگاه‌های عرضه، سود و حاشیه سود فروش را از آن خود می‌کنند.
   

   

   
   به هر حال دولت و مسئولان باید با به کارگیری نقش حاکمیتی خود می‌تواند میزان تولید و بازار محصولات را تعیین کنند و به واسطه‌ها اجازه ندهد تا به نفع خود منابع درآمدی کشاورزان را ضایع کنند. ضمنا  دولت باید با هدایتگری تولید، خرید و توزیع، نقش دلال‌ها و واسطه‌های بخش کشاورزی را کم رنگ کند.
   
   
   
   
   
   
   
  تابناک

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار