In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ - ۱۰:۵۳ | کد خبر : 34977
 • Print Friendly

  سندروم مرگ ناگهانی نوزادان را در این فصل جدی بگیرید

   کارشناسان حوزه بهداشت و درمان از رشد بی‌سابقه مرگ و میر در نوزادان به خاطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد در این کشور خبر داده‌اند.

  جزئیات تولد نوزادان 3 قلو در آسمان اصفهان

   
  شرق پرس : یکی از فصول سال به دلیل شرایط آب و هوا می‌تواند یک عامل خطرزا برای بروز پدیده مرگبار سندروم مرگ ناگهانی در نوزادان تازه به دنیا آمده باشد.
   
   
   
   
  گفتنی است، کشور انگلستان به دلیلی ناشناخته بالاترین نرخ مرگ و میر به خاطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد را در قاره اروپا در اختیار دارد.
   
   
   
  بررسی‌ها نشان می‌دهند، تنها در سال گذشته میلادی ۲۴۹ مورد مرگ به این دلیل در انگلستان و ولز به ثبت رسیده است.
   
   
   
  اغلب مرگ و میر نوزادان در ماه‌های سرد سال رخ می‌دهد، سرمای هوا و پوشاندن لباس فراوان بر تن نوزاد و اضافه کردن لحاف، پتو و یا افزایش دمای اتاق خواب نوزاد می‌تواند منجر به مرگ نوزاد شود.
   
   
   
   
  علاوه بر موارد فوق، سهل انگاری مادران در قرار دادن نوزاد در تخت خود پس از شیردهی شبانه و خواباندن نوزاد در تخت والدین نیز از دیگر علل شایع بروز سندروم مرگ ناگهانی نوزاد است.
   
   
   
   
  سایر موارد بروز این رخداد به دلیل قرار گرفتن سر نوزاد در یک وضعیت نامناسب، بسته شدن راه تنفسی، خفگی به هنگام شیر خوردن، استعمال سیگار توسط والدین و نیز برخی بیماری‌ها و شرایط ‍ژنتیکی بروز می‌کند.
   
   
   
   
  کارشناسان توصیه اکید می‌کنند دمای اتاق نوزادان هنگام شب بین ۱۶ الی ۲۰ درجه سانتیگرد تنظیم شود.
   
   
   
  کارشناسان به ویژه مرگ و میر نوزادان را در والدین جوان بیشتر از والدین با سن بالای ۲۰ سال شناسایی کرده‌اند. 
   
   
   
   
  کارشناسان امیدوار هستند در آینده با پیشرفت‌های فناوری و تجهیزات پزشکی مدرن از این حادثه بسیار تلخ و ویرانگر جلوگیری کنند.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  باشگاه خبرنگاران

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار