In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ - ۱۳:۴۶ | کد خبر : 31476
 • Print Friendly

  شکارچیان غیر مجاز در مازندران, خرس قهوه ای را تکه تکه کردند+ تصاویر

  این شکارچی‌ها در زمان دستگیر شدن در کلاردشت مازندران، مقداری از گوشت فیله گونه نایاب خرس قهوه‌ای را به همراه داشتند که البته به دلیل سنگینی وزن لاشه حیوان، مجبور شدند آن را تکه تکه کرده و قسمت‌هایی از آن را با خود به پایین ارتفاعات منتقل کنند.

   

   

  به گزارش شرق پرس صبح روز گذشته در ارتفاعات ۴ هزار متری این شهرستان کوهستانی، دو شکارچی غیرمجاز با تلاش و رایزنی محیط‌بانان اداره محیط‌زیست کلاردشت دستگیر شدند.

   

   

  با وجود اینکه سالیان سال است که شکارچیان کمتری می‌بینیم که تنها راه امرار معاش و گذران زندگی‌شان شکار کردن باشد، ولی هرازگاهی آن هم با فاصله‌های کوتاه خبر شکار یک حیوان نادر یا غیرنادر را می‌شنویم.

   

   

  با وجود جریمه‌های کوچک و بزرگ و موانع قانونی برای شکارچی‌های غیرمجاز، ولی ظاهر امر، نشان دهنده جذابیت بالای این کار ناپسند برای عده‌ای است.

   

   

  تا کنون چندین گونه جانوری را در ایران به دلیل شکارهای غیرمجاز و بی‌رویه از دست دادیم که لازم است سرسخت‌تر از گذشته با شکار و شکارچی غیرمجاز برخورد و مقابله شود.

   

   

  این دو شکارچی در کلاردشت، زمانی دستگیر شدند که کار از کار گذشت و تکه‌های یک خرس قهوه‌ای به پایین ارتفاعات رسیده بود.

   

  gosht-khers2

   

   

  این شکارچی‌ها در زمان دستگیر شدن، مقداری از گوشت فیله گونه نایاب خرس قهوه‌ای را به همراه داشتند که البته به دلیل سنگینی وزن لاشه حیوان، مجبور شدند آن را تکه تکه کرده و قسمت‌هایی از آن را با خود به پایین ارتفاعات منتقل کنند.

   

   

   رئیس اداره محیط‌زیست کلاردشت در گفت‌وگو با فارس در این شهرستان گفت: این دو فرد متخلف یک چاقوی کمری و یک دوربین شکاری با خود همراه داشتند.

   

   

  شهرام بیگلر با بیان اینکه این افراد دشمنان محیط‌زیست بوده و به محیط‌زیست صدمه می‌زنند، افزود: این افراد بعد از انجام بازجویی‌های اولیه به مراجع قانونی جهت رسیدگی کامل به تخلف‌شان تحویل داده شدند.

   

  gosht-khers1

   

   

  رئیس اداره محیط‌زیست کلاردشت اظهار کرد: خواستار حمایت و پیگیری کامل پرونده این افراد متخلف و پرونده‌هایی از این دست از قوه‌قضاییه هستم.

   

   

  این مسئول با تاکید بر حساسیت موضوع انقراض گونه‌های کمیاب، یادآور شد: باید برخورد قاطع با این افراد صورت گیرد تا دوباره به عمل ناپسند و غیرمنصفانه خود ادامه ندهند و نیز دیگران هم از این برخورد قانونی درس عبرت گیرند.

   

   

  بیگلر در پایان تصریح کرد: انقراض یک گونه جانوری، مسلما بر روند زندگی همه انسان‌ها و جانداران در روی کره زمین تاثیر می‌گذارد.

   

   

   

   

  فارس

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار