In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۰ | کد خبر : 27986
 • Print Friendly

  در مراسم بهره برداری از مجتمع ابن شهرآشوب‌ مطرح شد:

  عبور کالسکه بجای خودرو در خیابانهای تاریخی شهر / بافت مرکزی ساری توریستی و گردشگری می شود

  عبوری بیان کرد: قرار است به شهر ساری در 70 سال پیش بازگردیم؛ از میدان علامه شهرآشوب تا میدان ساعت را سنگ‌فرش می‌کنیم، ماشین‌ها در این مسیر جمع می‌شوند و بافت‌های قدیمی جای خود را به درشکه و کالسکه می‌دهند تا کمکی نیز برای جوانان بیکار ساری شود.

   

   

  به گزارش شرق پرس عمارت زیبای «ابن شهرآشوب» ساری با همه سختی‌هایی که در آغاز راه داشت، افتتاح شد و قرار است مرکز شهر ساری پس از سنگ‌فرش شدن و عبور و مرور کالسکه و درشکه، به ۷۰ سال پیش بازگردد.

   

   شنبه‌شب در شب میلاد امام سجاد (ع)، مرکز شهر ساری جایی که به «دروازه بابل» مشهور است، پر شده بود از شهروندان ساروی که هم برای شرکت در جشن میلاد آن امام همام و هم برای افتتاح مجتمع تجاری علامه ابن شهرآشوب‌ ساروی در کنار تعداد زیادی از علما، بزرگان و خانواده‌های شهدا، لحظه‌های خاطره‌انگیزی را گذراندند.

   

   

  meydan-ashob-sari1

   

  از ابتدای امسال تاکنون، مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری روند شتابانی را در بخش افتتاح پروژه‌های عمرانی این شهر در پیش گرفته‌ است و به مناسبت‌های مختلف، با اجرای برنامه‌های شاد، پروژه‌های مهمی را در جای‌جای شهر ساری به بهره‌برداری رسمی می‌رسانند.

   

  بیشتر این پروژه‌ها از طریق منابع شهرداری و بدون استفاده از تسهیلات دولتی بوده و به همین منظور، شهرداری و شورای اسلامی، معتقدند همه پروژه‌ها باید با حضور مردم افتتاح شود، لذا با اطلاع‌رسانی خوب، مردم را در جشن افتتاح پروژه‌ها سهیم می‌کنند.

   

  شهر ساری قدمت ۶ هزار ساله دارد

  شهردار ساری، شنبه‌شب در اجتماع پرشور مردم مرکز استان مازندران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: فکر می‌کردیم شهر ساری مهم‌ترین شهر جنوب دریای مازندران، دارای قدمت سه‌هزار ساله است و شهرهای شیراز و اصفهان با قدمت حدود چهار هزار سال به ما فخر می‌فروختند اما اکنون کاوش‌های جدیدی در منطقه دودانگه ساری اتفاق افتاد که قدمت این شهر را به ۶ هزار سال تخمین زده‌اند.

   

  meydan-ashob-sari2

   

  وی افزود: شهر ساری بزرگان زیادی داشته و دارد مانند جریر طبری، ابوسهل بیژن‌کوهی‌دودانگی، علامه طبرسی صاحب‌الاحتجاج و مجمع‌البیان و علامه ابن شهرآشوب ساروی؛ که وظیفه ما مسئولان و مدیران است که این بزرگان را معرفی کرده و به مردم امروز و آیندگان بگوئیم که آنها از مفاخر شهر ما بوده‌اند.

   

  وجود ۶۴۰ هکتار بافت فرسوده در ساری

  شهردار ساری بیان کرد: پروژه‌های زیادی را در دستور کار داریم تا ساری را به جایگاه واقعی خود برسانیم؛ حدود ۶۴۰ هکتار از شهر ساری در بافت فرسوده قرار دارد که باید با همت مردم یکی پس از دیگری بازسازی و نوسازی شوند.

   

  عبوری درباره علت نام‌گذاری مجتمعی در مرکز شهر به نام ابن شهرآشوب ساروی، گفت: دو سال پیش به بهانه کنگره علامه ابن شهرآشوب، به توصیه بزرگانی چون آیت‌الله طبرسی، آیت‌‌الله نظری و آیت‌الله صدوقی، برآن شدیم تا مکانی را به نام این مرد بزرگ نام‌گذاری کنیم و به این بهانه تهیه و تدوین نوسازی مرکز شهر ساری در دستور کار شهرداری قرار گرفت و با تصویب و حمایت شورای شهر ساری، قدم‌ها یکی پس از دیگری برداشته شد.

   

  افتتاح پی‌درپی پروژه‌ها و مشارکت مردم

  وی ادامه داد: روزی که از اهالی منطقه برای بازسازی و نوسازی مرکز شهر دعوت کردیم، فکر می‌کردند مدیریت فعلی مثل مدیریت قبلی فقط حرف می‌زند اما افتتاح پی‌درپی پروژه‌های عمرانی مردم ساری را ثابت‌قدم کرد تا بیش از گذشته با خادمان خود در شهرداری و شورای شهر همکاری کنند.

   

   

  mwydan-ashob sari5

   

  شهردار ساری با بیان اینکه این پروژه آغاز راهی در مسیر آبادانی بیشتر شهر ساری است و فازهای دوم و سوم نیز در سال‌جاری انجام می‌شود، افزود: به شما مردم ساری قول می‌دهیم که میدان علامه ابن شهرآشوب نه‌تنها در مازندران بلکه در آینده‌ای نزدیک، هویت غنی مازندران در کشور محسوب شود.

   

   بازگشت ساری به ۷۰ سال پیش

  عبوری بیان کرد: قرار است به شهر ساری در ۷۰ سال پیش بازگردیم؛ از میدان علامه شهرآشوب تا میدان ساعت را سنگ‌فرش می‌کنیم، ماشین‌ها در این مسیر جمع می‌شوند و بافت‌های قدیمی جای خود را به درشکه و کالسکه می‌دهند تا کمکی نیز برای جوانان بیکار ساری شود.

   

   آقای رئیس جمهور! نگذارید چوب لای چرخ مدیران شهری بگذارند

  وی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما حامی مردم مازندران و ساری بوده و بارها گفتید قدردان ساروی‌ها در خرداد ۹۲ هستید، می‌خواهیم به کمک ما آمده و توسعه گردشگری را در دستور کار قرار دهید، ما از شما پول و اعتبار نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم تا حمایت کنید عده‌ای چوب لای چرخ مدیران شهری نگذارند و پروژه‌های شهری یکی پس از دیگری افتتاح شود.

   

  شهردار ساری تصریح کرد: به محض شروع ساخت عمارت ابن شهرآشوب احضاریه‌ها و اخطاریه‌هایی از طرف دفتر فنی و شهری استانداری وقت به شهرداری ساری ارسال شد؛ فکر می‌کردند من با دیدن این اخطاریه و احضاریه‌ها عقب می‌نشینم و این کار بزرگ، نیمه‌تمام رها می‌شود، آنها فکر می‌کردند با اقدام اشتباه خود، در عزم نمایندگان مردم در شورا و شهرداری خللی ایجاد می‌شود.

   

  وی ادامه داد: به این کارشکنان می‌گویم که اکنون جای شما در بین مردم ساری خالی است، کجائید که عظمت مردم را ببینید، بیائید و خجالت بکشید و در مقابل ولی‌نعمتان خود سر تعظیم فرود بیاورید و بدانید که شهردار و اعضای شورای شهر ساری با حمایت قاطع علما، خانواده‌های شهدا و مردم ساری تمام پروژه‌های وعده داده شده را یکی پس از دیگری در موعد مقرر افتتاح می‌کنند.

   

  رای مردم به عملکرد است، نه به حرف

  عبوری با بیان اینکه تا دیروز، اقدامات شهری را آماده‌سازی فضا برای حضور شهردار در عرصه انتخابات می‌دانستند، گفت: شهروندان ساروی بسیار هوشیارتر و فهیم‌تر از اینها بوده و با حضور پرشور خود در انتخابات ثابت کردید که تشنه کار و خدمتید.

   

  عبوری خطاب به منتقدان خود گفت: مردم دروغ را نمی‌خواهند و دیگر به حرف رای نمی‌دهند بلکه در این دوره می‌خواهند به عملکرد رای بدهند.

   

  وی در پایان خطاب به مدیرانی که شعار می‌دهند ساری مرکز استان است، اظهار کرد: از آنها درخواست می‌کنم که هنوز دیر نشده و درب شهرداری و شورای اسلامی ساری به روی همه باز است، بیائید در کنار هم فقط به کار فکر کنیم و پروژه‌های عمرانی را در زمان مقرر به سرانجام برسانیم.

   

   

   

  فارس

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “عبور کالسکه بجای خودرو در خیابانهای تاریخی شهر / بافت مرکزی ساری توریستی و گردشگری می شود”
  1. nari گفت:

   اقای عبوری واقعا متشکرم . یعنی اگه شما نبودید ساری ساری نبود


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار