In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۱۷:۵۱ | کد خبر : 55483
 • Print Friendly

  سنگهایی زیر پای لنگ ؛

  عوامل بازدارنده در انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد چیست؟

  به نظر می آید اگر در مسئولان استانی و مجمع نمایندگان مازندران عزم راسخ وجود داشت تا کنون پرونده انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد تجاری بسته می شد و مدتها بود که مردم همه استان از مواهب آن برخوردار می شدند.

  عوامل بازدارنده در انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد مازندران چیست؟

   

  شرق مازندران: به نظر می آید اگر در مسئولان استانی و مجمع نمایندگان مازندران عزم راسخ وجود داشت تا کنون پرونده انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد تجاری بسته می شد و مدتها بود که مردم همه استان از مواهب آن برخوردار می شدند. اما انگار بوجود آمدن رقبای جدید در غرب مازندران و ایجاد سنگهایی زیر پای لنگ توسعه شرق مازندران بعنوان عوامل بازدارنده نخواهند گذاشت این آب خوش از گلوی مردم شهرستانهای شرق مازندران پائین رود!

   

    با جدی تر شدن بحث ایجاد منطقه آزاد در مازندران و پیدا شدن رقبایی در آنسوی استان که همیشه برخوردار تر از شرق مازندران بودند, تب مصاحبه ها و سخنرانی های جهت دار برخی نمایندگان شهرستانهای مختلف استان مازندران نیز بالا گرفت.

  برخی خود را بعنوان چهره ای منجی نشان می دهند و برخی دیگر خود را ذی نفوذ در دولت می دانند تا بتوانند این همای سعادت را بر شانه های استان رنج کشیده مازندران بنشانند.

  اما چرا به عدالت توسعه ای در قبال انتخاب مکان مناسب برای این مهم توجهی نمی شود ؟!

  علی الظاهر راضی نگه داشتن افکار عمومی حوزه های انتخابی و همینطور کسب برگ برنده برای انتخابات آینده مسئله ای است که باعث نادیده گرفتن حقایق مسلم در این زمینه می شود.

  از دیگر سو جدای از اینکه استاندار مازندران معمولا از شهرستانهای شرقی مازندران انتخاب نمی شود تا بر نارسایی ها و همینطور پتانسیل ها و قابلیت های منطقه مشرف باشد, تعداد نمایندگان مجلسی که موافق انتخاب بندرامیرآباد در شرق مازندران بعنوان منطقه آزاد تجاری هستند ید واحدی را در این زمینه ایجاد نمی کند که این خود عاملی است که مانع انتقال حقایق به گوش دولتمردان و تصمیم گیران است.

  احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس بعنوان رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز اگرچه در ظاهر خود را حامی هر ۳ نقطه مطرح شده در موضوع منطقه آزاد مازندران می داند اما در نامه ای که به شخص ترکان, مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور داده است محوریت بندرامیرآباد را انرژی دانسته اند! که این مهم تنها بخش کوچکی از قابلیت ها و زیرساخت های بزرگ در این بندر می باشد که اگر به درستی برای دولت تشریح شود چاره ای جز انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد مازندران نخواهد داشت.

  در بخشی از نامه وی به ترکان آمده است : ( بندر نوشهر) با محوریت گردشگری و سلامت، (بابلسر، فریدونکنار و آمل) با محوریت فناوری و تجارت و (بندر امیرآباد تا فرح آباد) با محوریت انرژی مناطق مورد نظر اعضای مجمع نمایندگان مازندران است. که واکاوی این نامه خود نشان می دهد که عزم راسخی در مجمع نمایندگان استان برای توسعه شرق مازندران دیده نمی شود.

   

  در ادامه مقایسه کوچکی از قابلیتهای دو منطقه امیرآباد و بابلسر(بندر فریدونکنار) را ملاحظه می فرمائید:

   

  -وسعت زمین در بندر امیرآباد ۲۱۶۰ هکتار  و در فریدونکنار ۶۰ هکتار !

  -اسکله در بندر امیرآباد ۱۵ اسکله و در فریدونکنار ۳ اسکله !

  -تخلیه و بارگیری در امیرآباد ۴ میلیون تن در سال و در فریدونکنار ۷۰۰ هزار تن !

  -نزدیکی به ۲ فرودگاه مهم شمال کشور (دشت ناز و گرگان) در مورد بندر امیرآباد و …

   

  البته آمارهای جدید قابلیت ها و نقاط قوت بندر امیرآباد را بسیار بیشتر از نقاط دیگر نشان می هد.

   

  بعنوان یک رسانه مستقل بر این باور هستیم چه مسئولان استانی و شخص استاندار و چه نمایندگان مجلس مازندران حداقل در این مورد صادقانه برخورد کنند و جدا از بخشی نگری و با نگاه به قابلیتهای مهم بندر امیرآباد و همینطور عقب ماندگی های آزار دهنده شرق استان که نیاز به توجه بیشتری دارد تصمیم درستی بگیرند. چراکه تاریخ نشان داد اشتباهات در تصمیم گیری ها و نگاه یکسویه و متعصبانه در امور مدیریتی هیچگاه از حافظه افکار عمومی پاک نخواهد شد.

   

   

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  ۳ نظر برای “عوامل بازدارنده در انتخاب امیرآباد بعنوان منطقه آزاد چیست؟”
  1. ناشناس گفت:

   خدا باعث و بانی این کار و…..

  2. همشهری گفت:

   چنین تصمیمی نه منطقی و نه عاقلانست چرا که در صورت انتخاب امیرآباد توسعه ی استان با رشد بسیار بیشتری همراه خواهد بود تا نوشهر و یا …. ، چرا که امیرآباد با شرایط منحصر به فردش ، امکان رشد کل منطقه را فراهم می کند اما دیگر نقاط استان بسیار بسیار ضعیف تر که در دراز مدت این مهم خود را نشان خواهد داد که دیگر فایده ای نخواهد داشت …

  3. کارشناس گفت:

   شما بدون غرض و مرض و قضاوت کنید فقر فرهنگی مدیران مازندران در مقایسه با گیلان.گیلان بندر قدیمی انزلی با قدمتی مشابه بندر نوشهر با تیزهوشی مسئولین استان گیلان منطقه آزاد شد .چون استاندار رشت نیامد گزینه های حقیر مثل بندر استارا و لنگرود و رودسر را برای بندر انزلی رقیب درست کنه.مثل آدمیزاد قدیمیترین بندرشون را منطقه آزاد کردند.حالا مازندران را ببین در ظرف ۱۰سال مثل قارچ برای قدیمیترین و عمیقترین و مرکزی ترین بندر خزر نوشهر، رقیبهای فرمالیته درست کردند.چپکرود .بابلسر.امیراباد………مشکل فرهنگ قبیله نگریه مسئولین استان مازندران هست.استاندار بابلی هست بابلسر را علم کرده.سایر مسئولین ساروی هستند امیراباد را علم کردند.پیشرفت گیلان و عقب ماندگی مازندران برای مسئولین ما در مازندران و فرهنگ جاهلی قبیله و روستا نگر ماست.آخر کدام استان موهبتی درامدزا مثل نوشهر و چالوس را داشته باشه و خودش خودزنی کنه؟اگر نوشهر متعلق به اصفهان بود آنها میدانستند چطور عمل کنند.البته با فاصله یک ساعته با آزادراه تهران شمال بعید میدانم غرب مازندران استانی مستقل مثل کرج نشود.متاسفانه با بازگشایی آزادراه ترکیب جمعیتی هم در غرب مازندران بهم میخوره.و غرب استان تبدیل به استان جدید میشه.حالا هر چی سارویها بخوان امیراباد با دومتر عمق کنار تالاب میانکاله را بزرگ کنند.اما حتی تو ویکیپدیا هم نوشته لایروبی هر روزه امیراباد برای مبارزه با رسوب آب خزر باعث خشکی خلیج گرگان و میانکاله شده.امیراباد با قدمت ده سال و عمق دومتر.توانایی رقابت طبیعی با بندر نوشهر صد ساله و عمق ۹۰۰متری نداره


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار