In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۱۹:۴۴ | کد خبر : 27832
 • Print Friendly

  رحمان امامي

  فتح خرمشهر هدیه ای الهی

  فتح خرمشهر ثابت كرد ارتش تا بن دندان مسلح رژيم بعثي صدام كه حمايت بيش از 70 كشور جهان را به دنبال خود داشت درمقابل اراده و خواست جهادگران ، رزمندگان ، بسيجيان ،‌ سپاهيان ،‌ارتشييان ايران اسلامي بسيار پست و ناچيز است.

  khoramshahr5

   

   

  شرق پرس: سوم خرداد سالروز حماسه جاودان فتح خرمشهر و روز مقاومت ، ایثار و پیروزی ، روزی است که درآن حقانیت ملت مسلمان و با ایمان ایران به اثبات رسید و خرمشهر شهر خون و نماد مقاومت رزمندگان پیروز اسلامی آزاد شد.

   

   

  بعد از حمله رژیم بعث عراق به فرماندهی صدام ملعون در ۳۱شهریور ماه سال ۱۳۵۹از زمین ، هوا و دریا به ایران اسلامی ، همگان کار جمهوری اسلامی ایران را که تازه از بند ظلم و ستم طاغوت و رژیم منحوس شاهنشاهی و سالها ظلم و غارت کشورهای مستکبر جهان رسته بود یکسره می پنداشتند در حالیکه این گمان باطل به حول و قوه الهی و با پایمردی های غیورانه ملت عزتمند ایران اسلامی هیچگاه محقق نشد و در حال حاضر و پس از ۳۷سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، ایران اسلامی با صلابت و اقتداری خاص درجهان ثابت و استوار مانده است.

   

  سوم خرداد و فتح خرمشهر یکی از زرین ترین برگهای تاریخ کشورمان محسوب می شود. چرا که دراین روز برتمامی دشمنان انقلاب شکوهمند اسلامی ثابت شد که با هیچ سلاحی توان رویارویی با مملکت اسلامی ایران را نخواهد داشت.

   

   

  فتح خرمشهر ثابت کرد ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعثی صدام که حمایت بیش از ۷۰ کشور جهان را به دنبال خود داشت درمقابل اراده و خواست جهادگران ، رزمندگان ، بسیجیان ،‌ سپاهیان ،‌ارتشییان ایران اسلامی بسیار پست و ناچیز است.

   

  صدام بعثی آمده بود برای همیشه در خرمشهر بماند و حتی نام آن را به محمره تغییر داده بود و برای تمامی خیابان های آن اسامی جدید انتخاب کرد و همواره از خرمشهر به عنوان برگ برنده برای افزایش روحیه نیروهای خود استفاده می کرد.غافل از آنکه رزمندگان سلحشور ایران اسلامی علیرغم حجم بی شمار آتش سنگین دشمن سرانجام در روز سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ خرمشهر را آزاد و افتخاری دیگر برای ایران اسلامی آفریدند.

   

  وقتی خبر آزاد سازی خرمشهر را برای معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام راحل آوردند آن عبد صالح خداوند متعال به نکته بسیار ظریفی اشاره کردند و آنهم این جمله تاریخی و معروف بود که خرمشهر را خدا آزاد کرد و حال بعد از ۳۳ سال از آن واقعه و بیست و شش سال از رحلت جانسوز آن پیر فرزانه به عمق این مطلب پی می بریم که وصف آزاد سازی خرمشهر را واقعاً نمی توان در کلام و سخن آورد و بخاطر عظمت بسیار بالای آن این حماسه را باید کاری خدایی نامید.

   

  سالها از حماسه مقاومت ،ایثار و پیروزی فتح خرمشهر می گذرد اما یاد و خاطره این فتح بزرگ همچنان شیرین و با حلاوت است و این امر محقق نگشت جز با ایثار و شهادت شهیدانی که هر کدام از آنها سرمایه هایی بزرگ برای این جامعه بوده اند و خواهند بود. در حال حاضر ما مانده ایم و راه شهیدانی که باید ادامه دهیم ، شهیدانی که با حماسه آفرینی آنها در فتح خرمشهر می بالیم و افتخار می کنیم.

   

  شهیدان به وظیفه خود بدرستی عمل کردند و در آن روزگار بحران مردانگی خود را به اثبات رساندند. اما در شرایط حاضر وظیفه ما به عنوان ادامه دهندگان این اسطوره های حماسه و ایثار آن است که در جنگ نرمی که دشمنان قسم خورده انقلاب شکوهمند اسلامی بر علیه مردم انقلابی و با ایمان به راه انداخته اند و توطئه های مختلفی که برای نابودی ایران اسلامی طراحی کرده و می کنند پشت سر رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته و با بصیرت و توکل بر وعده های راستین الهی خنثی کننده توطئه های رنگارنگ دشمنان باشیم.

   

  رحمان امامی-کارشناس ارشد و مدرس دانشگاه

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  نظرات در مورد » “فتح خرمشهر هدیه ای الهی”
  1. سلیمی گفت:

   یادونام سردارشهیدوحماسه سازعملیات غرورافرین فتح خرمشهرفرمانده گردان ثارالله لشگرویژه۲۵کربلاشعبان اسماعیلی گلوگاهی راگرامی میداریم واقعامیعادگاه عارفان وعاشقان شهیدنقطه عطف تاریخ ماست ترک تعلقات ورهاکردن دنیاکه به قول علی (ع)ماننداب بینی بزی درکاسه ایی افتاده است چه راحت بوده است وامروزاوج ملاقات خداوحیات طیبه ارتزاق میکنندای خوش انروزکه بالی بزنم تابردوست ترک جان کرده واشفته رویش باشم بایدبدانیم رسالت امروزماترویج این فرهنگ است وانتقال ان به نسل بعدتاایندگان بدانندبرنسل دیروزچه گذشت وچه کردند۱۵۰آلاله سرخ بادست بسته زنده به گورمیشوندقبرستان وگورستان جمعی بسیاراماازارزشهای انسانی والهی یک لحظه پاپس نکشیده اندکجای دنیاسراغ داریدازمرگ اینگونه استقبال کنندوعاشقانه باخدای خویش معامله کنندوشربت گوارای شهادت تعبیرکنندشهادت هنرمردان خداست سردارشهیدشعبان اسماعیلی باهمه دردوبدبختی ومکاوحت ورنج پابه عرصه وجودمیگذاردوبیت المقدس به لقاء یارمیشتابد این یعنی همه هستی وعشق سلام برمادرشهیدکه هنوزچشم انتظاراست نگاهش به دردوخته که شعبان می ایدسلام برانتظارسلام برخیال وشب نخوابیدنها سلام براسطورهای تاریخ سلام برگلوگاه وسرداران شهیدش که نام جاودانه دارندوبه شهرودیارعزت وعظمت بزرگی بخشیده اندگلوگاه یعنی غروروحماسه وشجاعت یعنی یک دنیاافتخاردستان سترگ وعزم واراده اهنین هرگزبه کسی جرات تعدی رانخواهدداد


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار