In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۷:۱۳ | کد خبر : 57368
 • Print Friendly

  قمه زنی یکی از عوامل اصلی ابتلا به هپاتیت

  فارغ از انگیزه‌های دلی افرادی که اقدام به قمه زنی می‌کنند، باید گفت که قمه‌زنی یکی از عوامل اصلی ابتلا به هپاتیت B و C محسوب می‌شود که این موضوع در کشورهای عراق و لبنان نیز گزارش شده است.

   

   

  شرق پرس : رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری محرم، باید تاکید کرد که قمه‌زنی یکی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری هپاتیت محسوب می‌شود.
   
  دکتر سید موید علویان در کنفرانس علمی عفونت مخفی هپاتیت B اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری محرم ممکن است افرادی به قمه‌زنی برای عزاداری در کشور بپردازند که از نظر بهداشتی به هیچ‌عنوان درست نیست. فارغ از انگیزه‌های دلی افرادی که اقدام به قمه زنی می‌کنند، باید گفت که قمه‌زنی یکی از عوامل اصلی ابتلا به هپاتیت B و  C محسوب می‌شود که این موضوع در کشورهای عراق و لبنان نیز گزارش شده است.
   
  وی ادامه داد: افرادی که اقدام به قمه‌زنی می‌کنند، حتما باید در پرونده بهداشت آنان ثبت شود و این افراد از اهدای خون منع گردند و من تقاضا دارم که به خاطر حفظ سلامت شخصی و جامعه از قمه زنی خودداری شود.
   
  ابتلای یک میلیون و ۴۰۰ هزار ایرانی به هپاتیت B 
   
  رئیس شبکه هپاتیت ایران با اعلام اینکه یک میلیلون و ۴۰۰ هزار نفر به هپاتیت B در کشور مبتلا هستند، عنوان کرد: شیوع هپاتیت B در کشور به کم‌تر از دو درصد می‌رسد، زیرا از سال ۷۳ تمامی نوزادان و افراد پرخطر در کشور واکسینه شدند ولی این آمار در استان‌های سیستان و بلوچستان و گلستان بیش از دو درصد است.  
   
  علویان بیان کرد: ۳۰ میلیون ایرانی نسبت به هپاتیت B واکسینه شدند که این امر موجب شده شیوع این نوع هپاتیت در ایران نسبت به اکثر کشورهای خاورمیانه کم باشد.  
   
  وی با تاکید بر اینکه واکسن هپاتیت در ۲۴ ساعت اول تولد نوزادان در ایران تزریق می‌شود، تصریح کرد: ۹۰ درصد نوزادان ایرانی در هنگام تولد واکسن هپاتیت تزریق می‌کنند؛ درحالی‌که در منطقه بیش از ۴۰ درصد این اقدام صورت می‌گیرد که این عوامل باعث شده شیوع هپاتیت در منطقه نسبت به ایران بیشتر باشد.  
   
  رئیس شبکه هپاتیت ایران افزود: به دلیل مشکلات و جنگ‌های داخلی که در منطقه وجود دارد، شیوع هپاتیت در برخی کشورهای خاورمیانه از جمله افغانستان به بیش از ۶.۵ درصد و در عراق ۴ درصد اعلام شده است.
   
  علویان تاکید کرد: ادبیات درمان بیماری هپاتیت B در کشور، تنها کنترل است و در حال حاضر درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و فعلا تنها راه درمان این بیماری واکسن پیشگیری است و تمامی خدمات درمانی، شناسایی و آزمایشگاهی آن تحت پوشش بیمه قرار دارند.  
   
  وی با اشاره به اینکه احتمال داده می‌شود تا حدود ۱۰ سال آینده درمان قطعی هپاتیت B پیدا شود، خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم افراد با رعایت بهداشت و شیوه درست زندگی و واکسیناسیون از ابتلا به هپاتیت B پیشگیری کنند./ایسنا
   
   
   
   
   

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار