In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۷/۱۰ - ۲۰:۱۶ | کد خبر : 37092
 • Print Friendly

  ماجرای مشاجره عراقچی و وزیر خارجه عربستان

  سید عباس عراقچی در واکنش به سخنان وزیر خارجه عربستان که در این جلسه از سیاسی شدن حادثه مکه انتقاد کرده بود، ضمن ابراز تسلیت به جهان اسلام خطاب به وزیر امور خارجه عربستان گفت: در این حادثه تاسف آور جان هزاران نفر از حجاج از دست رفته است که 464 نفر از آنها ایرانی بوده‌اند.

   

   

  شرق پرس: معاون وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادعاى وزیر خارجه عربستان مبنى بر سیاسى شدن واقعه منا گفت: ایران به دنبال سیاسی کردن این حادثه نبوده و نیست بلکه مسئولیت‌پذیری و شفافیت کامل در مورد این حادثه را خواستار است.

   

   به گزارش خبرگزارى صداوسیما، وزیران امور خارجه عضو سازمان همکاری های اسلامی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کردند.

   

  این نشست با هدف اعتراض به اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد القصی و تلاش در تغییر هویت اسلامی آن صورت گرفت.

   

  در این نشست همچنین قطعنامه‌‌ وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در حمایت از فلسطین صادر شد.

   

  معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان که ریاست هیئت ایرانی در این نشست را برعهده داشت، در واکنش به سخنان وزیر خارجه عربستان که در این جلسه از سیاسی شدن حادثه مکه انتقاد کرده بود، ضمن ابراز تسلیت به جهان اسلام خطاب به وزیر امور خارجه عربستان گفت: در این حادثه تاسف آور جان هزاران نفر از حجاج از دست رفته است که ۴۶۴ نفر از آنها ایرانی بوده‌اند.

   

  سیدعباس عراقچى افزود: پس ازگذشت هشت روز از این حادثه، نزدیک به ۲۰۰ نفر از حجاج ایرانی همچنان مفقود هستند و اطلاعاتی در مورد سرنوشت آنها در اختیار خانواده‌های آنها قرار نگرفته است و متاسفانه احتمال می رود که همگی کشته شده باشند.

   

  معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال سیاسی کردن این حادثه نبوده و نیست بلکه مسئولیت‌پذیری و شفافیت کامل در مورد این حادثه را خواستار است.

   

  وى افزود: ما مى خواهیم عربستان با قبول مسئولیت خود و عمل به تبعات این مسئولیت، اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده اتخاذ کند.

   

  وزیر امور خارجه عربستان نیز در پاسخ گفت: ما نیز درپی شفافیت و تحقیق و بررسی موضوع هستیم و کسانی که قصور کرده‌اند، قطعا به مجازات خواهند رسید.

   

   این مقام سعودى مدعى شد: ما درس‌های خود را از این حادثه گرفته‌ایم و همه ترتیبات لازم را برای جلوگیرى از تکرار چنین فجایعی در آینده بکار خواهیم گرفت.

   

   

   

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار