In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۴ | کد خبر : 46589
 • Print Friendly

  ماجرای واردات ۷۰۰ دستگاه پورشه توسط یک زن روستایی چه بود؟

  گمرک ایران جزئیات بیشتری از واردات انواع خودروی سواری لوکس به نام یک زن روستای که گفته می شود 700 دستگاه سواری پورشه وارد کشور کرده است منتشر کرد

  ماجرای واردات 700 دستگاه پورشه توسط یک زن روستایی چه بود؟

   

   

  شرق پرس: مدیرکل فناوری اطلاعات گمرک با اشاره به اقدامات این سازمان در شفاف سازی تجارت با الکترونیکی کردن رویه های گمرکی گفت که وجود کارت بازرگانی یک بار مصرف همواره دردسر هایی را برای گمرک و سازمان مالیاتی ایجاد کرده به نحوی که حتی به اسم یک زن ۷۰۰ دستگاه سواری پورشه وارد کشور شده است.

   
   
   
   گمرک ایران اعلام کرد: عده ای برای پرداخت نکردن عوارض و مالیات گمرکی از کارت های بازرگانی یکبار مصرف و اجاره ای استفاده کرده و تجارت می کنند. افرادی که هیچگونه اطلاعی از تجارت و بازرگانی ندارند و در قبال پرداخت مبلغی توسط افراد سودجو مبادرت به دریافت کارت بازرگانی یک بار مصرف کرده و با در اختیار قراردادن آن، اقدام به واردات کالاهایی با ارزش های میلیون دلاری می کنند در حالی که کل سرمایه این افراد در مقایسه با حجم تجارت آنها گاها بسیار ناچیز است.
   
   
  براساس این گزارش، در حال حاضر تعدادی از این افراد توسط گمرک و با کمک سامانه جامع گمرکی شناسایی شده اند که در مجموع کالاهایی با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار وارد کشور کرده اند. 
   
   
   
  خانم «م.د» نمونه یکی از افراد نامبرده است که در سال های ۹۳-۱۳۹۰ اقدام به واردات بیش از ۶۰۰ دستگاه خودروی سواری لوکس از طریق کارت بازرگانی یک بار مصرف خود کرده که در ۲۵۶ فقره اظهارنامه وارداتی تنظیم شده، در مجموع به ارزش ۱۶ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۲۴ دلار و فقط از طریق دو گمرک «بندر نوشهر» و «منطقه ویژه بوشهر۱» وارد کشور شده است. 
   
   
   
  در فهرست خودروهای وارداتی توسط صاحب کالای یادشده، غیر از خودروهایی از انواع خودروهای شرکت پورشه، خودروهای همانند مرسدس بنز، تویوتا، هیوندای و کیا شامل اسپورتیج، هیوندایی ix35، هیونداییix55، گرانجور آزرا، تویوتا لندکروز و… نیز به چشم می خورد.
   
   
   
  در سال۱۳۹۰ نامبرده به عنوان صاحب کالا اقدام به واردات انواع خودروی سواری به ارزش۷۳۸,۴۱۸ دلار از دو گمرک یادشده و در سال۱۳۹۱ به ارزش ۱۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۷۴۳ دلار کرده است.
   
   
  براساس این گزارش، در سال ۱۳۹۲ واردات خودروی سواری به ارزش دو میلیون و ۲۷۲ هزار و ۶۷ دلار سواری به اسم وی در گمرک ثبت شده است.
   
   
   
  همچنین پارسال در مجموع سه فقره اظهارنامه واردات به ارزش ۲۴۵ هزار و ۷۹۵ دلار برای صاحب کالای فوق به ثبت رسیده که شامل خودروهای تویوتا لندکروز و هیوندایی گرانجور(آزرا) بوده است.
   
   
  نکته مهم تر آنکه بخش عمده ای از خودروهای وارداتی به اسم نامبرده در سال های ۹۲-۱۳۹۰ با تخصیص ارز مرجع صورت گرفته است. 
   
   
   
  در این گزارش آمده است: گمرک ایران با راه اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع گمرکی با کمک دانش پژوهان دانشگاه تهران در دولت تدبیر و امید موفق شد به صورت لحظه ای اطلاعات واردات و صادرات کشور را رصد کند. این اقدام موجب تنگ تر شدن عرصه برای فعالیت متخلفان شده و شرایطی فراهم شده تا با الکترونیکی شدن رویه ها و ارسال مجوزهای واردات به روش الکترونیکی، گزارش های مستند و به روز در اختیار دستگاه های نظارتی قرار گیرد و جلوی گلوگاه های فساد گرفته شود. 
   
   
   
  با این حال راه اندازی سامانه جامع گمرکی فضا را برای فعالیت متخلفان تنگ تر کرده و نمونه های دیگری از سوءاستفاده ها در سال های گذشته مشاهده شده که در فرصت دیگری این اطلاعات منتشر خواهد شد./ایرنا
   
   
   
   
   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار