In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۲ | کد خبر : 66033
 • Print Friendly, PDF & Email

  مخالفت شورای نگهبان با اعلام یکباره نتایج انتخابات

   

   

  سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه انتخابات در ایران مردمی برگزار می شود و بنابراین، ما هیچ نیازی به نظارت خارجی بر انتخاباتمان نداریم، گفت: نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می توانند با حضور در شورای نگهبان در جریان کار شورا قرار بگیرند.

   عباسعلی کدخدایی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه سه تا پنج تن را به عنوان ناظر بر روی صندوق های رأی داریم، تأکید کرد: ما کار نظارت بر تعرفه های انتخاباتی را نیز انجام می دهیم.

  وی افزود: از نمایندگان نامزدها درخواست کردیم در شورای نگهبان حضور پیدا کرده و در جریان کار شورای نگهبان قرار گیرند.

  کدخدایی تصریح کرد: ما در بیش از صد کشور انتخابات را برگزار می کنیم و تعرفه ها چاب و ارسال شده است.

  وی یادآوری کرد: انتخابات در ایران مردمی است و ما نیازی به نظارت هیأت های خارجی نداریم.

  سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: درباره احمدی نژاد در رأی گیری اعضای شورای نگهبان وی نتوانست حائز رأی تمامی اعضا شود، از این روی صلاحیت وی در انتخابات تأیید نشد.

  کدخدایی درباره عدم تأیید صلاحیت برخی از روسای جمهور پیشین گفت:شورای نگهبان اگر صلاحیت فردی را برای دوره های دیگر تأیید نمی کند فقط برای پست سیاسی است که فرد قصد حضور در آن را دارد بنابراین افراد از حضور در مسندهای دیگر منعی ندارند.

  وی درباره تخلفات انتخاباتی نیز تأکید کرد: هنوز گزارشی پیرامون تخلف در انتخابات به دست شورای نگهبان نرسیده است.

  کدخدایی با اشاره به اینکه اظهارنظر درباره دو مرحله ای بودن انتخابات زود است، عنوان کرد: درباره این موضوع نباید پیش بینی کرد، اما در صورت دو مرحله ای شدن تبلیغات بعد از اتمام رأی گیری مرحله دوم شروع و انتخابات هفته آینده برگزار می شود.

  وی درباره اظهارات وزیر کشور که نتایج انتخابات یکباره اعلام می شود نیز گفت: قانون درباره تجمیع آرا و اعلام یکباره آنها اشاره ای نکرده، ولی پیشنهاد ما این است که نتایج تدریجی اعلام شود.

  سخنگوی شورای نگهبان درباره اعلام کناره گیری برخی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری طی روزهای اخیر و ساز و کاری که قانون برای تأیید کناره گیری کاندیداها در نظر گرفته است نیز، خاطرنشان کرد: روند انصراف باید از طریق نامزدها و رسما باید به وزارت کشور ارائه شود.

  وی درباره عدم حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری و اینکه هیچ کاندیدای زنی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تائید صلاحیت نشد، گفت: ما در این دوره بررسی هایی انجام دادیم در خواست تفسیر ۱۱۵ را یکی از اعضای شورای نگهبان داده است.

  کدخدایی با اشاره به اینکه به خاطر حفظ حرمت افراد از پخش مناظره های انتخاباتی معذوریم، تأکید کرد: صدا و سیما، رسانه های وابسته به یک نهاد عمومی و خاص حق حمایت از یک نامزد خاص را در انتخابات ندارند.

  سخنگوی شورای نگهبان درباره اظهارت سخنگوی دستگاه قضایی علیه دولت، اضافه کرد: بدون شک اگر شکایتی در این راستا به ما ارسال شود، به آن رسیدگی خواهیم کرد.

  کدخدایی در خصوص اینکه تا چه زمانی امکان بررسی و رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان وجود دارد، تأکید کرد: امکان رد صلاحیت افراد بعد از انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، ولی آرزو می کنیم این اتفاق نیفتد.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور آیت الله یزدی عضو فقهای شورای نگهبان در میتینگ انتخاباتی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز، تصریح کرد: آیت الله یزدی به عنوان دبیرکل جامعه مدرسین در میتینگ انتخاباتی یکی از کاندیداها حضور داشته و این موضوع از نظر قانونی منعی ندارد./تابناک

   

   

   

   

   

 • برچسب ها :
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار