In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۱۸:۱۹ | کد خبر : 23736
 • Print Friendly

  مردم مازندران روز طبیعت را گرامی داشتند / نگرانی از برجای ماندن حجم انبوه زباله ها در طبیعت

  دامان طبیعت مازندران در جای جای این استان همیشه سبز و بهار در روز سیزده فروردین روز طبیعت مملو از حضور دوستداران طبیعت شد و جلوه باشکوهی از دوستی و مهربانی را به نمایش گذاشت.

   

  jangal- tabiat- mazandaran0

  به گزارش شرق پرس هزاران نفر از مازنی ها و میهمانان نوروزی با حضور در دامن سبز طبیعت آیین سیزده بدر و روز طبیعت را گرامی داشتند.

   

   

   

  دامان طبیعت مازندران در جای جای این استان همیشه سبز و بهار در روز سیزده فروردین روز طبیعت مملو از حضور دوستداران طبیعت شد و جلوه باشکوهی از دوستی و مهربانی را به نمایش گذاشت.

   

  مردم مازندران در این روز سبزه هایی را که برای هفت سین نوروز تهیه کرده بودند را براساس رسم دیرینه به طبیعت هدیه می دهند و با گره زدن سبزه ها برای خودشان در سال جدید آرزوهای خوب و قشنگ از خالق زیبائیها درخواست می کنند.

   

  گره زدن سبزه ها بیشتر توسط جوانان دم بخت انجام می گیرد و عموما دختر خانم ها به این کار رغبت بیشتری دارند.

   

  مردم در این روز رسوم و آیین های کهن زیادی دارند که از جمله آنها طناب بستن روی درختان بزرگ و تاب خوردن بزرگ و کوچک ، پیر و جوان و زن و مرد ، دور هم جمع شدن خانواده و پخت غذا که معمولا با سبزی پلو و ماهی و کباب همراه است ، می باشد.

   

  همچنین مردم آجیل و شیرینی و میوه هایی که از عید نوروز مانده بود را در این روز با خود را صحرا و دشت می برند و میل می کنند.

   

  برگزاری جشن های متنوع محلی در نقاط مختلف که همراه با رقص های محلی ، برگزاری کشتی محلی و … از دیگر رسوم شماری از مردم مازندران است.

   

  در مناطق روستایی و در میان جنگل های سبز مازندران تاب خوردن مردم مشتری خاص خود را دارد و اهالی آن روستا به صورت جمعی این کار را با شور و حال خاص و سرودن اشعار محلی انجام می دهند.

   

  با توجه به تعطیلی روز بعد از سیزده بدر مردم و بویژه کارمندان دولت دراین روز به تفرج در طبیعت سبز با فراغ بال و بدون دغدغه حاضر می شوند.

   

  به گزارش ایرنا, تنها نکته ای که از این آیین زیبا و قشنگ شاید باعث نگرانی باشد بجا ماندن حجم انبوه زباله ها خواهد بود که بعد از پایان این روز چهره طبیعت را نا زیبا خواهد کرد.

   

   

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “مردم مازندران روز طبیعت را گرامی داشتند / نگرانی از برجای ماندن حجم انبوه زباله ها در طبیعت”
  1. محمدتقی سلیمی خورشیدی گفت:

   ومن گره خواهم زدچشم هاراباخورشیددل ها راباعشق سایه هارابااب شاخه هارابااب شاخه هارابایاد،سبزه عمرتان گره خورده باشادیهاامیداست سال۹۴برهمه خوش ومیمون ومبارک باشدزباله های دلتان رادوربریزیدوباقلب صیقل داده به استقبال این سال بروید


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار